Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabcy

    tag

    válasz omgfx #12674 üzenetére

    Sziasztok!

    Nekem egyértelműen nem lehetett tölteni a telefont, az volt a tünet. Az usb portról mérve zárlatos volt.
    Én ehhez a módszerhez végső elkeseredésemben fordultam, mikor már hetekig nem sikerült panelt találnom.
    A leírtakat mindenki saját felelöségére használja, mert maradandó károsodást is lehet okozni a telefonnak.
    Lehetőleg ne 230V-os pákát használjatok, vagy ha más nincs akkor ne legyen bedugva amíg forrasztotok, ónnal csínján bánni, az alkatrészek kicsik, közel vannak egymáshoz és könnyű újabb zárlatot csinálni, amit utána nem lesz egyszerű eltüntetni.
    A telefonban van két zener dióda, ami valami védelmet szolgálhat ezek nem nagyon szeretik a QC töltést, nekem mindkétszer a Xiaomi 2-es power bank gyors töltésénél ment tönkre.
    Nekem első körben az alaplapon lévő halálozott el karikában jelölve a dióda:
    [link]

    Itt van leműtve:
    [link]

    Néhány hét után előjött megint a probléma, akkor az alaplapon lévő BF jelű dióda lett zárlatos:
    [link]

    Így néz ki leszedés után:
    [link]

    Azóta rendben működik.
    Ha neked hol tölt hol nem, akkor mindenképp a csatlakozókat és a forrasztást vizsgálnám meg, ezek a diódák jellemzően nem csinálnak olyat, hogy hol jó, hol nem, elmennek zárlatba és kész.
    Na szerelni csak óvatosan és körültekintően.

    Üdv:

    Cs

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák