Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz Stauffenberg #195500 üzenetére

    Nagyon ritkán látogatok ide, még ritkábban írok bármit, de azért egy fontos dolog: Mint jelent a "win" a pay-to-win-ben? CW win-t? Egy free to play játékos is simán össze tudja szedni rá a kreditet, hogy full golddal, kajával, direktívákkal toljon végig egy-egy kampányt minden gond nélkül, akár csak a prémium fiókos társa. SH Advance win-t? Tournament win-t? Ranked win-t? Mindegyikre igaz ugyanaz, mint a CW-re. Tier 10-ben nincsenek prémium tankok, goldért közvetlen előnyt nem tudsz venni egyetlen csatára sem. Legfeljebb 2-3 csata az ingyen szerzett prémium tier 8-assal, és meg is van a kredit a következő Rankedre. Ráadásul elég ritkán is vannak ezek az eventek ahhoz, hogy két event között kényelmesen összeszedj 10-15 millió kreditet, hogy ne kelljen ranked vagy cw közben randomozni. Free to play játékosként, - bár valóban többet kell kreditet grindolni - minden esélyed adott arra, hogy a prém fiókos, prém tankos ellenfelekkel pontosan egyenlő feltételekkel szállj harcba. Ez alapján a WoT egyáltalán nem pay-to-win, csak pay-to-grind-less.

    Akkor fordul meg az egész, hogy ha a "win"-t máshogy definiáljátok. A world of tanks egy nagyon kazuár játék, a játékosbázis jelentős része egyáltalán nem játszik a kompetitív játékmódokban. Ráadásul elég későn is jöttek ezek a játékmódok, én 2013-ban kezdtem játszani, 3 évvel a megjelenése után, és akkor még se stronghold, se ranked, se csapat-csaták nem voltak, gyakorlatilag egyedül CW-zni (meg századozni, de hát az is elég ritka volt) lehetett a randomon kívül. Pont ezért máig az van, hogy ha egy játékos tudására vagy kíváncsi, a wn8-at fogod megnézni - az pedig nem cw-t, advance-t, rankedet néz, hanem csak és kizárólag randomot. Ha pedig maximalizálni akarod a wn8-ad, ahhoz bizony fizetni kell. Két pontosan azonos tudású játékos közül mindig annak lesz magasabb a wn8-a, aki fizet - free xp-ből megveszi a modulokat az új tankokra és nem kell stock-ként grindolnia, át tudja ugrani szintén free xp-ből a szar tankokat, mellé kajával és nagy javítóval, esetleg még direktívákkal megy minden meccsre. Megveheti a legjobb prémtankokat, és azzal grindolhat kreditet az ingyen elérhetők helyett, vagy vehet rögtön 5 skilles legénységet, és nem kell 75%-ossal szívnia. Mi ez, ha nem pay-to-win?

    Az viszont teljesen abszurd, és talán a pvp mmo játékok közül egyedülálló, hogy itt a random csaták alapján ítéljük meg egy játékos tudásást. Javítsatok ki ha nincs igazam, de amennyire én tudom, minden más pvp játékban valamilyen ranked játékmód az alapértelmezett, nem pedig a random. Random mindenhol máshol csak a funolásra van, új feature-ok tesztelésére, esetleg grindolásra, de semmiképpen nem arra, hogy megmutasd, te vagy a Jani. Sehol senkit nem érdekel, hogy neked 60%-os winrate-ed van randomban, csak az számít, hogy rankeden hogy teljesítesz.

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz xAttilax #195516 üzenetére

    Nekem az all-time winrate-em nem túl magas, de a recent-em 60%+, és lila vagyok, lásd. Ráadásul randomban azért sokat szórakozok, rankedben az első két szezonban az első 1000 játékos között voltam, aki elérte a 15-ös rangot.

    És szerintem a jelenlegi rendszer rossz, és egyre rosszabb irányba megy. A prémium accal nincs különösebb bajom, én is használom, az az egyetlen, amire évek óta stabilan költök (ezt is úgy, hogy megveszem a karácsonyi csomagokat, hogy legyen elég goldom egész évre a prém accra).

    A játék régen sem volt tökéletes, de a prémium tankok szempontjából nekem sokkal jobban tetszett. Anno ezeket a tankokat gyakorlatilag két csoportba lehetett sorolni: vagy tierlimites, a tech tree tankoknál egyértelműen rosszabb tankok (mint pl. IS-6, 112, Panther/M10, AT-15), vagy valamilyen különleges, nem rossz, de kompetitív játékra alkalmatlan tankok voltak (mint pl. Super Pershing, KV-5, Dicker Max, T-34-3, vagy az AMX CDC). Voltak akkor is kivételek (mint ugye a Type-59) , de azok tényleg kivételek voltak, és azért kompetitív játékmódokban azok sem voltak igazán jók (legalábbis amikor én kezdtem, '13-14-ben). E-25-re meg a lefh artyra emlékszem egyedül ami igazán OP volt, de tier 5 meg 7 sosem volt semmilyen kompetitív játékmódban, így azért az annyira nem zavart. Simán lehet hogy alább már keverek pár időpontot, úgy írom le ahogy emlékszem, de elég régen volt már, javítsatok ha valami nem stimmel!

    Amikor bejöttek a strongholdok, tier 6-ban a Hellcat meg KV-1S, majd a nerfelésük után az O-I, T-37 és Cromwell, tier 8-ban az IS-3, AMX 50-100, T32, T-54 ltwt meg Ru-251 dominált. Prémium tankok nagyon ritkák voltak, T-37 helyett lehetett hozni Type 64-et (de emlékeim szerint a T-37 azért erősebb volt), tier 8-ban IS-6-tal meg Type 59-cel próbálkoztak páran, de ezek is egyértelműen gyengébbek voltak a tech-tree tankoknál.

    Az egész akkor kezdett megváltozni, amikor jött a berlini trió, és köztük a Cromwell B. Hirtelen lett egy Cromwellel megegyező erejű prémium, rengetegen meg is vették Strongholdozni. És WG látta hogy ez neki jó, a kompetitív prémium tankot mindenki megveszi, és elkezdtek egyre nagyobb tierű, igazán erős tankok jönni. Az egész pedig akkor vált teljesen egyértelművé, amikor megjelent az AMX M4, T26E5, Skorpio, majd jött a könnyű tankok átdolgozása, amikor gyakorlatilag minden tech tree könnyű tankot nerfeltek. Azóta is a legjobb tier 6-os light a Type 64, tier 8-ban meg egymásnak adják a stafétát a különböző prémium lightok. Nem vagyok aktív klánban, így elég keveset strongholdozok, de néha azért ha a régi haverok hívnak, megyek pár kört. Ma már, ahogy látom, tech tree tankot senki nem használ se strongholdban, se CW-n tier 6-8-ban, maximum akkor, ha xp-t akar húzni rá. Gyakorlatilag tier 8-ig minden játékmódban csak a prémium tankok dominálnak.

    Ez pedig rohadt nagy probléma, tier 10 alatt egyértelműen pay to win a játék. Nem azért mert a free to play játékos nem veheti meg a kaját meg gold lőszert, hanem azért, mert jóval kisebb szerepet kaphat cw-n vagy sh-ban ha nincs pénze rá, hogy megvegye a defendert, lorr 40t-t, skorpit, vagy lt-432-t. Az egyetlen szerencse, hogy tier 10 még nem pay to win - az meg más kérdés, hogy mennyire jó ötlet, hogy a legjobb játékosoknak van csak lehetősége megszerezni a legjobb tankokat is, és ott sem a tech tree tankok dominálnak.

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz kchryss #195521 üzenetére

    Emlékeim szerint amikor a stronghold bejött akkor az OI, T-54ltwt és a Ru-251 még nem létezett, de a hosszú évek lehet az én memóriám is megkoptatták. Régen volt már.

    Valószínűleg így van, nekem sem tiszta már :)

    A klános élet aranykora a berlini trio érkezése körül volt. Akkoriban volt alternatíva, hogy prém tankokkal minimálisan gyengébb eredménnyel jó sok kreditet farmolj vagy nem prém tankokkal kompetitív legyél. CW-re prém/reward tank nem fért be akkoriban sok. 8-asban 1 sem, 10-esben a 907, de az is ki volt egyensúlyozva azzal, hogy minden lövésre ammo rack-et kapott.

    Jaja, és ez így volt jól. Illetve a 907 csak reward tank volt, így azért azt nem nevezném pay to win-nek.

    Érdekes lenne ha kitiltanák a prém/reward tankokat bizonyos játékmódokból. Szerintem jót tenne az adott játékmódnak, viszont nem lenne igazságos azokkal szemben akik pont azért vették meg az adott tankot, hogy ott használják.

    Rankedet szerintem mindenképpen így kellene tolni. Nekem már nincs időm klánozni, nem is nagyon vannak 10-es cw reward tankjaim, és amennyit játszom, a 279e sem lesz még meg legalább 1-2 évig. Szerintem egyáltalán nem fair, hogy egy tök más játékmódban szerzett, nekem elérhetetlen tankok ellen kell küzdenem a gyengébb tech tree tankokkal. Az előző szezont skippeltem, de előtte a 3. szezonban division 1 közepéig jutottam a második hét végére, ott lett elegem abból, hogy az ellenfél tankjainak legalább háromnegyede T95/Chieftain vagy Obj 279e, néha megspékelve egy kis Obj 907-tel. Nem is az a bajom velük hogy lényegesen erősebbek lennének, hanem az, hogy (legalábbis a T95/Chieftain és az Obj 907) számomra teljesen elérhetetlenek. Még ha legalább a bond shopban ott lennének...

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz kchryss #195531 üzenetére

    Azért ez elég önző szempont. :)

    Egyrészt igen, másrészt viszont azzal könnyebben együtt tudok élni, hogy van egy OP tank ami mindenkinek elérhető, mint azzal, ha az csak a legjobb játékosok egy csoportjának elérhető.

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz kchryss #195536 üzenetére

    "Persze a legjobb megoldás az ha nem lenne op tank. :)"

    Ilyeneket én már nem is álmodok...

    Egyébként a random most szerintem elég jó, mindenképpen az egyik legjobb meta tier 9-10-ben, mióta játszom. Kevés és gyenge az arty, nincs wt-e100, nagyon kevés a nagy kaliberű HE meg HESH ágyú, nincs se túl sok, se túl kevés td meg light. Nincs igazán domináns tank, nagyon jól lehet érvényesülni a tankok jó részével.

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz xAttilax #195572 üzenetére

    0,2% nekem túl alacsonynak tűnik, 5-8% viszont egyértelműen túl sok. Ha 0,2% az esély, akkor 50 láda kinyitásakor is csak ~10% esélyed lenne találni legalább 1 tier 8-ast, 5% esélynél viszont már 10 láda nyitásából is 40% esélyed van egy tier 8-asra, 50 ládából már ~92%-od van rá. Valahol a kettő között lehet az igazság, de hogy hol, azt azért nem merném megtippelni :)

    @Bobyjack: Na az már simán lehet reális, 3,5%-os eséllyel 10 dobozból ~30%-od van rá, 25-ből ~60%, 50-ből ~83%.

    [ Szerkesztve ]

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz Pug #195580 üzenetére

    Foglalkoztam eleget valószínűségszámítással egyetemen és azon kívül is, nem mintha itt bármi szükség lenne rá. Ha dobozonként 0,2% esélyed van egy tier 8-as nyitására, akkor 50 dobozból 1-(0,998^50) az esély arra, hogy legalább egyet nyitsz. De kérlek oktass ki Professzor, ha már ilyen kommenteket be tudsz dobni!

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz xAttilax #195586 üzenetére

    Nem is adtam össze. Tényleg nem tudom, hogy hogy írjam le ennél érthetőbben: ha 0,2% esélyed van arra, hogy esik egy tier 8-as tank egy dobozból, akkor 99,8% esélyed van rá, hogy nem esik ki. Arra, hogy két egymást követő dobozból szintén ne essen ki, 0,998*0,998 esélyed van, tehát 99,6004%. Arra, hogy 3 dobozból egyszer se essen, 0,998*0,998*0,998, azaz 0,998^3, vagy 99,4011992% az esély. Arra, hogy 50 dobozból egy se essen, 0,998^50, azaz ~90,4747% az esély. Tehát arra, hogy 50 dobozból legalább 1 essen, 1-0,998^50, azaz ~9,5253% az esély.

  • kicsicsuvi

    tag

    válasz xAttilax #195589 üzenetére

    Np, csak felcseszem magam, ha kapásból lehülyéznek, ahelyett hogy megkérdeznék, miért ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák