Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.Copperpot

    tag

    válasz 04ahgy #63506 üzenetére

    Bocsi, pontosítanék egy kicsit: a BiA hat azokra a skillekre is, amik minden legény számára felvehetőek: camo, repair és tűzoltás, valamint a tanítás (mentor) hatékonyságán is emel.
    "The Brothers in Arms (aka "BIA") Perk increases by a fixed 5%, the Training Level of each one of the crew members in their Major Qualification and in any of the common Skills (Repair, Firefighting, and/or Camouflage) they may have acquired. It also improves the Commander's Mentor Skill by 5%."
    http://wiki.wargaming.net/en/Crew#Perks
    Ez a fő oka, hogy szinte minden legénységemnek van...

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz dfsz34 #63531 üzenetére

    Teljesen igazad van, de az igazsághoz akkor is hozzátartozik. Nálam meg azért van szinte minden legénységen BiA, mert amelyik tankok megmaradnak, azok hosszú távon maradnak meg. Éppen ezért bevállalom a kezdeti hátrányokat a hosszútávú előnyökért. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem szoktam mást választani, vagy hogy mindig elsőnek választom ezt. Amúgy hallottam olyan véleményt is, hogy a BiA felvétele után egyenesen "új tankot" érzékelt a kifejlesztő. Ez így mondjuk biztosan nem igaz, de ha mellé van egy venti, meg mondjuk a csokira se sajnálod a pénzt, akkor egész biztosan érezhetővé válik a különbség... (az alap tankhoz képest) :)
    A Mentorról a következőt írja a biblia:
    "The Training Level for each crew member is progressively increased by gaining Experience Points or XP earned in battle. Each crew member earns the same amount of XP from each battle that his vehicle does, plus or minus any applicable Bonuses and Penalties.
    (...)
    For every 1% of the Training Level of the Commander's Mentor Skill, all crew members except the Commander himself, receive an amount of 0.1% additional experience at the end of every battle, up to a maximum of 10% each when the Mentor Skill reaches 100%.
    "
    Ami az én olvasatomban azt jelenti, hogy a 100-as mentor egy ötfős legénységnek, egy elit tankban összességében kb. 40%-kal több XP-t jelent a legénységnek. Ez pedig elég komoly bónusznak tűnik, ha hosszútávra akarod megtartani a tankot vagy a legénységet... Az esetleges egyeletlenségeket utána elsimítja az, hogy a legkevesebb XP-vel rendelkező legény kapja a több XP-t:
    "For Premium Vehicles and for fully researched Elite Status vehicles, the Player has the option of checking the Accelerate Crew Training box that appears above the crew panel in the garage. Selecting this option directs all experience normally accrued to the vehicle to instead be added to and applied to increasing the crew's Training Levels. The vehicle's experience at the end of each battle is then distributed among the crew members and the crew member with the lowest Training Level will get a double portion."
    Mindazonáltal pl. a scoutokra én is a 6. érzéket és az álcát szoktam kigyúrni. Aztán jön a BiA (persze először valami köztes skill, aztán átváltva. Általában kivárom az akciókat, és 100%-on váltok, ahol ott, ahol fontos vagy megéri.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Bad Pritt #63751 üzenetére

    Több XP-je volt, azért kapta őt. Az is igaz persze, hogy azért kapott több XP-t, mert nyert (+50%), egyébként te kaptad volna. Pl. ha összeszedsz valami más érmet, és megkapod érte a courageous resistance-et (annyit kapsz, mintha nyertél volna), ezt is behúzod magadnak.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz S.Copperpot #63752 üzenetére

    őt = ő, sorry.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Bad Pritt #63754 üzenetére

    Jahm, igazad van, figyelmetlen voltam.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz fradi81 #64245 üzenetére

    Amióta regisztrált, pár hetente hallgathatjuk a sírását a témában... kicsit uncsi.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Iron Funeral #64789 üzenetére

    Én például artyval inkább a kempereket szeretem lőni, mert azok nem mozognak, és így könnyebb őket eltalálni... viszont a gyakorlatban inkább igyekszem a csapatnak segíteni, ha megakadnak, vagy jelentősen gyengébb egy oldal, akkor oda fókuszálok elsősorban.
    Az viszont igaz, hogy vannak olyan kulcspozíciók, chokepointok és bokrok, amik sokszor kulcsszerepet kapnak a csatában, és hajlamos vagyok rájuk készülni... :) amint jön a tracer a bokorból, már megy is a szeretetcsomag! ;) Szóval gyakran újítani kell a felvonulási útvonalakban is, mert arra mások is számítanak, hogy PONT OTT fogsz kinézni, ahol a játékosok 99%-a.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Iron Funeral #64794 üzenetére

    "akkor be szoktam menni középre, kikukkantani" - lásd, amit az előbb írtam. Szinte minden csatában van egy okos, aki legtöbbször ugyanott kezd el nézelődni... :) Valszeg az S-51 is számított valakire, ezért előre becélozta a helyet.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Iron Funeral #64809 üzenetére

    Hát azon, hogy hogyan vezeted a tankodat, hol állsz meg, mennyi időre, hogyan nyomulsz előre és vonulsz vissza. A fenébe is, még azt is befolyásolja, hogy honnan lövök, és honnan nem! :) Ezen kívül más most nem jut eszembe.

    Amúgy elgondolkoztál már azon, hogy a kis medium tankjaidnak nagyobb a DPM-je, mint az artinak, de legalábbis összehasonlítható a két érték? http://tank-compare.com/en/compare/t-62a/t92#T1=403I329I277I503I188&T2=51I46I36I63I113

    Amúgy félreértesz, én nem akarok vitatkozni veled, tőlem nyugodtan sírhatsz az artisták miatt, csak megjegyeztem, hogy a számodra rendkívül ravasznak tűnő taktikád hogyan vezethetett egy szép nagy S-51 puszihoz.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Chris0321 #65442 üzenetére

    Én is végignyomtam anélkül, nem éreztem annyira pukkanósnak, mint Caernavoront. Arra viszont elég hamar tettem. :)

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Snooker #65507 üzenetére

    Egyetértek vhw-val: egyik sem... :)

    Mindazonáltal szerintem az alapfelszereltségű WZ-120 elég közel állhat hozzá, mert elvileg a WZ- NATO kódneve a Type59, ha jól tudom. Én azzal még nem mentem, de a haver, akinek van Type-ja a T-54-hez hasonlította, lomhább kivitelben, LB-1-el. Mondjuk csak úgy egy éve van Type-ja, szóval nem a régi szép idők emlékei vannak meg neki. Amikor még KV-1-el kellett felvenni a küzdelmet ellenük, szerintem nem sokkal voltak gyengébbek az akkor még top med T-54-nél, inkább csak tűzerőben maradtak el tőlük.
    Ami még hasonló lehet az a T-34-2, de annak sokkal papírabb a teste és kicsit talán kisebbnek tűnik. A T-44 is hasonló lehet mozgékonyságra, tűzerőre, de annak meg a tornya nagyon vékony, ellentétben a Type-pal.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Rellind #65516 üzenetére

    Én eddig egyszer teljesítettem, és most számol vissza, de a küldetés "Unavailable" a leírás meg "Mission unavailable. Requirements not met." Amit már nem tudok megcsinálni, az "Complete!", a leírás meg "Mission completed!". Szóval szerintem te már kétszer megcsináltad... mondjuk akkor meg minek számolna vissza?

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz emre #65950 üzenetére

    A heavy ág mindig tier 10-ig tartott.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz #40993792 #66036 üzenetére

    Nekem Lucky-ból összesen 1 van 17k csata után! :)

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz #95904256 #66388 üzenetére

    Az XVM-ben benne van a lehetőség, csak az xvm.xc-ben át kell írni a "hangar" részt, úgy, hogy a "masteryMarkInTankCarousel" true legyen. Ha a "masteryMarkInTechTree"-t is true-ra állítod, a tech treeben is kijelzi.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Bingisz #66422 üzenetére

    A 85-ösnek is van akkora átütése, hogy gyenge pontokat célozva a potenciális ellenfelek 90%-át átlövöm vele... arannyal meg mindent. Jó kis cucc, az egyik kedvenc light tankom. :)

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    Nem beszólni akarok, de tényleg nem értem: biztos, hogy az arti a legnagyobb probléma a játékban? Nem a nevetséges spotting system, a játszótérnyi látótáv, meg a 65 méterre 1,5 méter magas bokor mögé "elbújt" Jagdtiger, aki lövés után spottolódik fel? A nem publikált tank jellemzők (a faszér' kell titkolózni a soft statokat illetően)? Az összes általam ismert MMO közül a leggyengébb playerbase nem gond? Mert szerintem ezek nagyobb problémák. Pl. - szerintem - elsősorban meg kéne legalább duplázni minden távot a, hogy markánsabbak legyenek a különbségek a tankok között a játékban... nem HD modell, meg evilági hívságok...

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz edari #66588 üzenetére

    A megoldás a bal alsó mezőben olvasható (küldetésteljesítésért +25% XP). Az utolsó lapon részletezi is, hogy hogy jött ki neki az összeg (jobbra alul).

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Djuree #67144 üzenetére

    A depotban a consumables fülön is van szűrő, állítsd át, hogy mindent mutasson.

    h1mpi: A szűrő átállítása nekem egyszerűbbnek tűnik... :)

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz #95904256 #67149 üzenetére

    Én most abba is hagyom egy időre mert megőrült az RNG! :) Az utóbbi pár száz kör alatt sorrendben volt egy simán lehozós, soksebzős, sikerélményes szériám, ezután jött a kiteszed a lelked, de nem nyersz széria, 3500-4000-es átlagsebzéssel, éremesővel, vesztes körben 1200XP röpköd (Centurion 7/1-el megyek, a nagy csővel), azt hittem, annál keményebb nem lehet. 30% körüli WR, 2000 feletti WN8, vért izzadtam, mire ledupláztam a tankjaimat.

    Most meg? Az MM besorsol ilyen 60-70% valószínűségű körökbe, folyamatosan T10 meccsek (T8 medekkel a lista aljáról külön élvezet :) ) lila toptankok oldalán, loholnom kell, hogy egyáltalán sebezzek... WR 60%, WN8 1000 alatt... Meglátom a leosztást: "Na mész te a p...-ba!"

    Szóval kis szünet. Sajnálom, jól jött volna a legénység húzására a Type62, a WZ-ket egész megszerettem. :/ Azért továbbra is olvasgatlak titeket, meg lehet, hogy néhanapján megszáll a lelkesedés, de most már a végén kínomban röhögtem.

    * Ööö.. a T8 meg a Centi7 úgy jön össze, hogy a Centi az elsődleges, de ha beszorul egy csatába, megyek egyet valamelyik 8-as medemmel, amibe kell az XP (Object416, T69 meg az STA-1).

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Bingisz #67594 üzenetére

    Nem csak az EU staff, az egész cég egy rohadt banda. Az orosz cég"kultúra" teljesen kisugárzik az egész bagázsra. 2-3 évvel ezelőtt ideraktak egy bugos f*st, az ember reménykedett, hogy javulni fognak a dolgot, de mivel beütött a nagy zsé, inkább lesz@rták az egészet, és tankokat guberálnak, a melót meg majd megcsinálja egy külsős cég. Az arc meg akkora, hogy csak az orosz tundrán fér el, mintha ők sz@rták volna a spanyolviaszt. Ha nem sajnálnám az eddig beleölt időt, már otthagytam volna az egészet a francba. Így csak reménykedek benne, hogy egyszer adódik egy olyan lehetőség, hogy lecsavarjam az egyik tetű fejét és belehányjak a tüdejébe. A nemrég Mo-n rendezett WG-s összejövetelről is lebeszéltek valamiért a haverjaim... :)

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Departed #67617 üzenetére

    Bocs, ha kemény volt, igyekeztem pedig úgy fogalmazni, hogy még nagyon ne legyen bántó, de érezhető legyen a dühöm... lehet, hogy kicsit messzire mentem a tüdős résznél, sorry.

    ---------

    Előzmények törlése miatt értelmetlenné vált, ezért kiszedtem.

    [ Módosította: #40993792 ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Diarmand #67845 üzenetére

    Ööö... és melyiken volt a 122-es ágyú? ;)

    Én eddig szinte minden tankomon a BiA és ventillátor kombót használtam, de most erősen elgondolkodtam a dolgon... ha majd újra komolyabban játszom, lehet, hogy változtatok.

    Amúgy végeztem egy kísérletet (korábban, ettől a beszélgetéstől függetlenül). Akkor (és most is) főleg a Centurion 7/1-et gyúrtam, és Quickybaby videójában azt láttam, hogy ő a kisebb ágyút (az X fontost) favorizálja, mert sokkal nagyobb vele a DPM-je, és gyorsan lő. Ez igaz is, én viszont vért hugyoztam a T10-esek átlövésével, főleg közepes távról és messzebbről. Megváltásnak éreztem a 105-öst, ami szerintem inkább snipeolni jó, mert marha lassan tölt. Szóval mentem is jó sokat a 105-össel, a klasszikus venti, rammer, stabilizátor kombóval. A legénységnek BiA, commander: +Mentor (98-9% volt, pont ma lett meg a 100), Legények: +Repair, aztán +a pontosság skillek, a loader/rádiós pedig Situational Awareness. A látótáv így 434m körül volt, a töltési idő ~9.9 sec.

    Namost, amikor kitaláltam, hogy végül is jobb lenne messzebbre látni, ha már snipertankként határoztam meg magam, lecseréltem először a stabilizátort Coated Opticsra (katasztrófa), aztán pár kör után végül levettem a ventit, és a helyére raktam az optikát. A látótávom megnövekedett 467m körülre (nice! :) ), de végül is felemás lett a tapasztalatom... olyan negyven-ötven kör után végül visszacseréltem az optikát a ventillátorra. Hogy miért? Mert a látótáv növekedés érzésre nem sok pluszt hozott (és sajnos az átlagos spot damage-om se nőtt meg, pedig figyeltem), de cserébe minden kicsit rosszabb lett: ~10.10sec töltési idő, kicsit pontatlanabb lett, lassabban célzott, lomhább lett, kicsit rosszabbul fordult, rosszabbul gyorsult... éppen annyira, hogy zavarjon. És döbbenet, de nekem kijött a töltési időbeli különbség is... az a 2 tizedmásodperc pont arra volt elegendő, hogy egy pár tank lövése elől pont nem tudtam visszahúzni a tankot fedezékbe, mert addigra ő is betöltött és persze sikeresen leláncolt, miközben tolattam vissza, mint az állat.

    Persze lehet, hogy csak rossz széria volt, meg az egész tulajdonképpen elég szubjektív élmény, de három dolog biztos:
    1. A BiA felvételét / lecserélését szimulálhatod egy ventillátor fel vagy leszerelésével.
    2. Vannak tankok és taktikák, amire egy skillkombináció jobb, mint egy másik.
    3. A Centire vagy kell egy vizes ammorack vagy le kell cserélnem a loader/rádiós második skilljét Safe Stowage-re, mert minden 2.-3. körben ellövik a lőszerrakaszt... :(

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz csapee #67854 üzenetére

    Egy kicsit. Nagyjából tudni szoktam, hogy mikor spotolódok fel, de előfordul, hogy meglep egy-egy scout. Az a tervem, hogy a hétvégén beváltom a mentort aranyért féláron... hogy marad-e a recon harmadiknak, vagy visszateszem a mentort, azt még nem tudom. Nekem ezen a tankon hasznosnak tűnik a mentor, mert a loadernek vannak rádiós skilljei is, és ez a legénység reményeim szerint sokáig fog szolgálni az FV4202-ben. (Illetve a 8-as Centire lesz átképezve, csak ugye az FV prémium tank lesz.)

    Ja, és általában ritkán szoktam hátulról sunnyogva harcolni vele - bár arra is maximálisan alkalmas -, de a poroszkálás stimmel. A haverok IS-8-ai rendre lehagynak sík terepen, de amikor eljutunk az első emelkedőig, ott általában behozom őket. ;)

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz #43783936 #67855 üzenetére

    Rossz hír, hogy nem segít a vizes ammo és a biztonságos elhelyezés... én egyik modulomtól se akartam megválni... :( Érdekes, hogy a T54-en sokat javított a vizes ammorack, ennyire ratyi lenne a Centi amorack modul HP-ja?
    Az a 105 millis löveg egy álom, imádom! :) Csak ne töltene olyan lassan, mint egy tetű... 1v1 közelharcokban szinte teljesen esélytelen vagyok, ha meg többen vannak, végem van. És a sok csillámfaszláma között gyakran maradok egyedül... és el se tudok ugye menekülni. :(

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz h1mpi #67981 üzenetére

    Nem az XVM írja a napi statot a noti centerbe, hanem a Vitiris statisztika mod. Itt nézz körül: http://www.wothungary.hu/statisztika-modok

    Ha félreértettelek, és a csata indulásakor meg a TAB-ra feljövő ablakban kiírt nyerési esélyre gondolsz, azt az XVM csinálja, és úgy tudod bekapcsolni, hogy megkeresed az xvm.xc file-t a res_mods\xvm\configs könyvtárban, és átírod a "battleLoading", "statisticForm" és a "battleResults" szekcióknál a "showChances" értékét "true"-ra (itt idézőjelek nélkül). A "statisticForm"-nál van még egy "showChancesLive" lehetőség is, ez egy másik értéket is fog adni csata közben a még ki nem lőtt tankok alapján.

    (közben megnéztem, hogy mire válaszolsz, és az első bekezdés szól a kérdésedről :) )

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz unravel #68041 üzenetére

    Nyisd meg az xvm.xc file-t (res_mods\xvm\configs\), és abban keresd meg a "hotkeys" szekciót. A "minimapZoom"-ban állíthatod, hogy hogyan működjön:
    "enabled": false - nálam ki van kapcsolva, hagy itt a true-t, ha akarod továbbra is használni a zoomot,
    "keyCode": 17 - ha be lenne kapcsolva, akkor a 17-es kódú (bal control) billentyűn működne,
    "onHold": true - ha be lenne kapcsolva, akkor nyomva kéne tartani a billenyűt, ha nézni akarom. Ha ezt false-ra állitod, ki-be tudod kapcsolgatni billentyűlenyomással.

    Mint látható, én kikapcsoltam, mert a standard minimapot is ki tudom nagyítani a +/- gombokkal. (Magyar billentyűzeten talán az ü és az ó?)

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz #35692544 #68037 üzenetére

    Az, hogy nem tudsz vele nyerni, az nem a tank hibája, és nem is feltétlenül a tied. Én azért nem panaszkodnék 1764 átlagdamage és 2485 WN8 után... :) A winrate semmit nem mond az adott tankban nyújtott teljesítményedről... próbáld meg inkább más jellemzők alapján összehasonlítani őket (és kategórián belül, tehát a centit ne az IS6-hoz, hanem a T-44-hez mérd), pl. körönkénti átlagdamage vagy damage-sebződés arány alapján, a kilőtt tankok száma a körökhöz vagy a saját megsemmisüléshez nézve, efficiency (hatékonyság), wn8. A felderítőknél nyilván a spotted tank és damage számít. És persz minden tanknál a "feeling" a mérvadó - ahogy te abban érzed magad.
    A winrate-em nekem is súlyos zuhanórepülésbe kezdett a nyáron, de a centit még korábban kezdtem el, és viszonylag kevés kellett a 7/1-hez, úgyhogy a kigyúrás során nem nagyon esett már a wr. Én 56%-os vagyok vele, de nem vagyok maradéktalanul elégedett, mert az átlagdamage csak 1400 körül van, és nem sikerült kilőni minden körben legalább 1 tankot (0,94 körönkénti megsemmisítés).

    Fradi kolléga itt felettem pedig úgy ért el még nálam is jobb százalékot, hogy az említett két mutatóban még gyengébb teljesítményt produkált (bocs, nem megbántani akarlak) - szóval szerintem a winrate meg a teljesítményed az adott tankkal csak távoli összefüggésben van egymással...

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Jolet #68107 üzenetére

    Tényleg rohadt lassan tölt, viszont majdnem mindent átüt, szinte bármilyen szögből. Nekem bejött a váltás, de valszeg stílusfüggő, hogy kinek melyik ágyú működik jobban.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz olcsii #68350 üzenetére

    Reméljük mihamarabb elköszönhetünk tőled, meg a hasonló kapacitású játékosoktól.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Pug #68380 üzenetére

    Nem permabant kéne nekik adni, hanem permakéket. Minden loginra az adott kliensről. Előbb-utóbb elfogynának a tetűk. Nekünk meg csökkenne a kortizon-szintünk... :)

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz 04ahgy #70472 üzenetére

    Az előérzet úgy működik, hogy bármikor, amikor lőszertípust váltasz, a töltés folyamata onnan folytatódik az újonnan választott lőszerrel, mint ahol az előző típusnál tartott. Azaz ha az ágyú töltve volt pl. AP-vel, te váltasz HE-re, akkor csilingelés, az ágyú töltve van. Ha éppen a töltés közben váltasz lőszert, akkor pedig a csilingelés után nem nulláról kezdi a töltést HE-re, hanem onnan folytatja, ahol éppen tartott az AP lőszer töltése. Egy töltőnél minderre 7%, míg két töltőnél 14% esély van (összeadódnak).

    Én nem cserélném Adrenalinrohamra, mert kisebb esélyt látok rá általában, hogy 10% alatti HP-val még jelentős csatákat vívnék. Kipróbáltam, és ez volt a benyomásom, így én pl. az adrenalint cseréltem előérzetre, hogy duplázzam az azonnali váltás esélyét.

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz S.Copperpot #70475 üzenetére

    Ja igen, az lemaradt, és lejárt a szerk. idő, hogy szerintem olyan tankra érdemes rakni elsősorban, amelyiken sokszor váltasz lőszert.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    Szerencsétlen Centurion 7/1-el nagyon ratyi a nyerési arányom, de az ilyen körök miatt az egyik kedvenc tankom... meg mellesleg asszem ez a legnagyobb sebzés, amit csatában összehoztam. :)
    (még 20k XP kell az FV-hez)


    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz mefistofeles #71731 üzenetére

    Én mindkét amcsi forgótornyos TD-t szerettem, bár mostanában nem játszottam velük, de a Hellcat nerf után érdemes lehet összehasonlítani őket. Gondolom az most is igaz, hogy teljesen más stílusban érdemes velük nyomulni. A Jacksonban az tetszett - a Hellcathez képest -, hogy a frontja emlékeim szerint elég jól védett kisebb kaliber ellen, a gun mantlettel pedig - kis szerencsével - a nagyobb malacokat is meg lehetett fogni vagy lepattintani.
    Egyébiránt a két tank között nem nagyon fedeztem fel különbséget: az ágyú gyors és pontos mindkettőnél (ugyanaz), fordulni mindkettő tetűn fordul, a rádió hatótávjában nem éreztem szignifikáns különbséget.
    A továbbiak szempontjából viszont fontos lehet, hogy melyik ágon tervezel hosszú távra.

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz kisküzdő #71782 üzenetére

    Ilyet még nem csináltam, de elvileg így lehetne: keresd meg azt a config file-t, ami a "markers" szekciót tartalmazza. Ezen belül van egy "ally" és egy "enemy" rész. Ezen belül a "dead", majd azon belül a "normal", végül pedig a "vehicleIcon" beállításcsoportban tudod kikapcsolni, ha az "enabled" beállítást false-ra állítod. Ha mindkét oldal halott tankjain ki akarod kapcsolni ikont, akkor értelemszerűen az "ally" és az "enemy" részen belül is külön-külön meg kell ezt csinálnod.

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz jr1994 #72223 üzenetére

    Hónapokkal előre tudni lehetett. Amikor nekem szólt a haver (aki innen tudta meg a fórumból), még egyetlen amcsi tankom sem volt, de azalatt a 3-4 hónap alatt 0-ról majdnem a T30-ig jutottam (úgy 60-90k XP hiányzott), és fostam, hogy csak azok kapják meg, akiknek elit tankjuk van... de végül elég volt, hogy megvan, és nemsokára ott virított a prémium T34 a garázsban. Eléggé szívatásnak is tartom, hogy most még külön küldetést is kell csinálni érte... remélem nem lesz túl időigényes, mert önmagában eljutni az FV-ig már eléggé időigényes és néha idegesítő volt. :U

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Angel1981 #72256 üzenetére

    Kétségtelen, hogy ez egy pozitív marketingfogás, de azért ne keverjük össze a gálánssággal. Ráadásul még nem tudjuk mi lesz: lehet, hogy
    - senki nem kap semmit, csak szépen lecserélik a brit T10-es medet egy másikra (habár ennek az eddigi kommunikáció alapján elég rossz sajtója lenne - de pl. a KV-1s átalakítása ilyen volt)
    - aki kigyúrta, benn van a garázsban, az megkapja a prémiumot és az új T10-est is (ez volt a T34 esetében, ez nevezhető gálánsnak - de én inkább nevezném pozitív marketingfogásnak)
    - aki kigyúrta, benn van a garázsban, az megkapja az új T10-est, és csinálhat valamilyen kisebb küldetést, ha szeretné megkapni a prémiumot is (ez még nevezhető úgy-ahogy fairnek, de nem biztos, hogy annyira pozitív marketingüzenete lesz, mint az előzőnek. Szerintem ez a forgatókönyv a legvalószínűbb)
    - mindenki csinálhat valamilyen nagyobb küldetést, ha szeretné megkapni a prémiumot is (én ezt óriási kibaszásként élném meg, mert elég sok időt beleáldoztam a projektbe, de ilyen volt pl. a SuperPershinges mutatvány - ezt azok neveznék pozitív marketingfogásnak, akik nem tudták vagy akarták elérni az FV-t a határidőn belül)

    Mivel mostanában a WG nem szorul rá a marketingre, meg az új játékosok bevonzására, tulajdonképpen akármit csinálhatnak, sokat nem vesztenek vele. Engem meg már év elején elvesztettek, mint rajongót - csak ezért az idióta ötletemért játszok még, hogy megszerzem az FV-t is... :)

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz benvolio #73132 üzenetére

    Egyetértek, én is az elején (1.-2.) rakom a BiA-t. És lehet, hogy csak hallucinálok, de érezni szoktam, amikor aktívvá válik... valahogy könnyedebb lesz a tank kezelése, egy paraszthajszállal kezesebben viselkedik... de meggyőzni nem akarok senkit, csak én így érzem.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz dfsz34 #73137 üzenetére

    Ezek mind szoktak lenni, mivel én beváltogatom a skilleket, amikor elég lesz egy perkre + skillre kb. 30%-ig (ez úgy skill +60%-nál szokott összejönni, ha ezüstért váltok, a parancsnokot aranyért szoktam). A parancsnokra ritkán jut repair, mert használom a Mentort is, amire szintén hat a BiA (mint az álcára a tűzoltásra meg a repairre - ezért a parancsnok kiesése nem annyira gáz). Azért csinálom így, mert hosszú távra terveztem, és nincs "töltelék legénységem", szinte mindegyik embernek megvan a helye (a legtöbb aktív legénység a 3. skilljét tapossa, de nemsokára lesz tankom 5 skilles legényekkel is ;) ) Leszámítva a japókat, abból van egy teljes plusz készletem - bár azok még csak reppelni tudnak. :)
    A hatodik érzéket meg első vonalbeli, harcoló tankon nem tartom olyan fontosnak (de én örülök neki, hogy "mindenkinek" lesz, mert a parancsnoknak aránytalanul több és jobb skillje van, mint a többieknek), mivel a játék szignifikáns részében úgyis fel vagyok spottolva. Persze a sniper-spotter szerepkörben annál fontosabb, ezért azokon a tankokon általában a 6. érzék + álcával vagy repairrel kezdek (illetve, ha fontos, akkor Safe Stowage - hogy kiváltsam a modul helyet), utána jön a BiA, azután a maradék. A célmegjelölő ritkán prioritás (1-2 tanknak van), a motorkarbantartás meg soha... nagyon ritkán volt olyan, hogy az egy szál tűzoltókészülék ne lett volna elég... akkor meg inkább röhögtem/bosszankodtam idegállapottól függően.
    Úgy tudom egyébként, hogy a legénységi skillekkel a tank maximális tulajdonságait közelíted, ezért itt maximum tized-századmásodpercnyi, 1-2 lóerőnyi, meg néhány tucat centiméternyi különbségeken rágódunk...

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz benvolio #73153 üzenetére

    De hát nem érted, hogy úgy kell csinálni, ahogy ők mondják?!?! :D

    Bingisz, köszi a tippet, én is teszek egy próbát!

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz weres78 #73170 üzenetére

    1- Töltsd le és telepítsd az Overwolf-ot http://www.overwolf.com/
    2- Regisztrálj
    3- Indítsd el, és lépj be a felhasználóneveddel (vagy emaileddel) és jelszavaddal
    4- Indítsd el a WOT-ot, és lépj be
    5- Mozgasd az egérmutatót a képernyő bal szélére, hogy lásd az Overwolf felületét (amíg a WOT-ban vagy)
    6- Kattints az "Appstore" felitaros színes ikonra, azon belül a "Giveaways", majd benne a "WOT giveaway"-re
    7- Elindul egy számláló. 1 óráig kell a WOT-ban belogolva, amíg lejár. Amikor lejár, kapsz egy bónuszkódot, amit a szokott helyen tudsz beváltani (a www.worldoftanks.eu-n, belépsz, jobbra felül a nevednél van egy menü, és abban egy menüpont, bár ezt gondolom tudtad). Másold oda a kódot, és ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz jano_77 #73174 üzenetére

    Kis pukli a sofőr magasságában (ha a garázsban nézed a tankot) a bal szélen. Szerintem nem annyira zavaró. Ha megkaptad az aranyat, törölheted, bár én még fenn tartom pár hétig, hogy egy minimálisat segítsek nekik az előrejutásban (felhasználhatják a statisztikában, hogy nekem is telepítve van, és büszkék lehetnek magukra), meg ki tudja... lehet, hogy még akcióznak olyat, ami engem is érdekel. Persze az autostart a Windows-zal felejtős... :)

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz dfsz34 #73640 üzenetére

    Nekem 1373-ra adta meg egy hónapja: [hozzászólás] (Courageous resistance-el lett meg, harmadik kép)

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz xAttilax #73765 üzenetére

    Egyetértek, az új lightok betettek a kínaiaknak. A WZ-132-t a saját stílusában alázza a T54 light, a RU - gondolom kicsit más stílusban játszva - szerintem le tudja nyomni, az AMX pedig még mindig jobb az összesnél... :) A WZ-131-ről jó emlékeket őrzök, de azok még az új lightok megjelenése előttről vannak, gondolom annak is jócskán megnehezedett a dolga. Az 59-16 pedig nálam versenyben van a "legrosszabb tank a játékban" címért. ;) Remélem kicsit buffolják őket majd egyszer.
    Szóval szerintem ha van jobb dolgod, egyelőre halaszd el ezt az ágat.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz AshaNoR #73771 üzenetére

    Melyik ágyúnak van 250-es ÁTLAG penje, pláne a WZ-131-en? :Y

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz AshaNoR #73777 üzenetére

    El van nézve. ;) Csak gondoltam pontosítsunk, nehogy valaki emiatt TIE-fighternek képzelje a WZ-131-et, és nagy csalódás legyen a vége. :D
    HáGé: vettem észre... hihetetlen, amikor a köztudottan papírtankokat is azzal lövik... a sok maki, legalább nem HE-vel csűr oda, azzal sokkal nagyobb kárt tudna okozni. ;)
    fradi81: hát... ezt az összes T6 light tankról el lehet mondani... nekem a többivel jobban ment, mint az 59-16-tal, de lehet, hogy csak nekem nem állt rá a kezem.

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz h1mpi #74258 üzenetére

    Neked is, meg amúgy mindenkinek ajánlom a figyelmébe, hogy az, hogy te mit látsz a kliensen nem feltétlenül van köszönőviszonyban a szerveren zajló számításokkal. A kliens megjelenít valamit, ami szerinte a legvalószínűbb esemény lesz, aztán, amikor jön a szervertől az adat, hogy ez van, akkor pedig eldobja a saját adatait, és a szerverét használja tovább... ez jó esetben másodpercenként úgy száz-kétszázszor történik meg jó esetben (50ms ping), ha viszont gebasz van a hálózati kapcsolattal (és inkább a válaszidő - azaz ping - számít, mint a sávszél), azt hálózati késleltetés ingadozásnak hívjuk (network lag), és szívunk tőle, mint a torkos boci. Ezért, ha úgy érzed, valami nem stimmel, nézd vissz a meccseidet, az már a szervertől érkező "hivatalos" adatokat tartalmazza visszajátszáskor - tanulságos lesz.
    Aztán, véletlengenerátor. Ha valódi véletlengenerátor lenne a játékban, már rég abbahagytuk volna a játékot, vagy kihullot volna a hajunk, mert taktikailag teljesen kiszámíthatatlan lenne. A WoT igenis kiszámítható játék: kb. mint a póker. Rengeteget számít a játék hátterének az ismerete. Vannak akik ezt tehetséggel tudják pótolni (vagy megfejelni), de a legtöbbünk erősen ki van szolgáltatva a lapjárásnak és a saját jellemzőinek: játéktudásának, aktuális szellemi és lelki állapotának. És persze a szerencsének. Viszont ebben némileg eltér a pókertől, vagy a kockadobálástól. Itt középértékre fektetett normál eloszlás mentén generálják a véletlenszámokat, azaz - nagy mintán - viszonylag nagyon sokszor lesz pl. a megadott pen vagy sebzés közelében a dobott érték, sokszor lesz viszonylag kicsi az eltérés, ritkábban nagyobb, és nagyon ritkán lesz a két szélsőérték felé.
    Itt is az javaslom - mint minden hasonló feltevés vagy gyanú esetén -, hogy nézd vissza a replayt! Ha akarsz, használhats freecam modot (visszajátszáshoz legális), modulszínező skint, kockázd ki, hogy mi történt. Én korábban kerestem a magyarázatokat, és mindig volt magyarázat, hogy miért történtek úgy a dolgok, ahogy.
    Valaki felvetette korábban, hogy a spotting véletlenszerű: nos, tudtommal nem az (de ha tudsz linket, ne kímélj), hanem egyszerű látótáv vs láthatóság összehasonlítás... a tankok egymáshoz képesti távolságtól függő időnként: minél közelebb van egy tank, annál gyakrabban ellenőrzi a játékmotor a láthatóságot (és - gondolom - a max látótáv - 446m felett meg egyáltalán nem). Itt is van némi csavar: egyrészt azt nem tudom, hogy vajon ha valaki meglát egy tankot, akkor a többiek, akikhez a rádiós továbbítja az ellenséges pozíciót, azok mekkora késleltetéssel látják meg végül az enemyt; másrészt, a láthatóság ellenőrzése nem a tankok teljes térfogatára (vagy 2d metszetének teljes felületére) történik meg, hanem egyfajta "forró pontok" vannak a tankokon, amik közötti vonalakat húzogat a rendszer, és állapítja meg, hogy teljesen blokkolt a látóirányom felől, vagy rálátok a tankra. Ezeket a pontokat amúgy emlékeim szerint meg lehet nézni a Wikin, a Battle Mechanics szekcióban. Ja, persze bugos ez a szemét is, elsősorban abból adódóan, hogy a light (meg néhány med, td, és 1-2 heavy) nagyon gyorsan tud közlekedni, erősen álcázva, és ki-be csúsznak a folyton változó spothatáron, mielőtt újból megtörténne az ellenőrzés. Jó internetkapcsolatot és sok gyakorlást igényel, de kitapasztalható, rendkívül gyilkos taktika.

    @dfsz34: Nekem az az elméletem, hogy amikor belépsz a szerverre (avagy időnként), kapsz egy random seed-et, mint játékos; plusz minden csata kap valamilyen seedet (csapatonként vagy egyet közösen?), és az a két paraméter befolyásolja a randomgenerátor működését. Az értelme ennek az lehetne, hogy a statikus eloszlásfüggvényt dinamikusan, időben is eloszlassák. Az eredménye meg valami olyasmi, hogy mind a játékos által tapasztalt szórás időben is kinyúlik. Mivel annyira nem értek hozzá, innen mutogatnom kéne, hogy mire gondolok, de nincs elég smiley, úgyhogy remélem érthető voltam valamennyire. ;) Pl. ha pár meccs után kibaszásszagot érzek a levegőben, szervert váltok, kilépek 5 perce, belépek szakaszba, kilépek szakaszból... mindent megpróbálok, hogy újrageneráltassam magamnak a seedet. Mégegyszer: ez elmélet, bizonyíték sincs, sem ígéret! :)

    @fsb1000: Szerintem nem ciklikus, de tendenciózusan hullámzik, lásd fent.
    Én 52% felett vagyok. 57-ről csökkentem vissza 55 körülre, és egyszerűen nem emelkedik vissza. De én inkább azt gondolom, hogy ez amiatt lehet, mert:
    - a csatáim átlagtier-je lassan eléri a 8-at,
    - bejött egy csomó új speckó tank/td, amik a régi motoros "referenciatankokat" ebben-abban túlszárnyalták. Így kategórián és tieren belül is erősebb lett a verseny, és keményebbek az ellenfelek,
    - én is változtam: jóval kevesebbet játszok, viszont egyre agresszívebben, egyre inkább a mozgékonyságra építve - viszont a skillem a kevesebb gyakorlás miatt csökken. Sokszor vállalok felesleges kockázatot, mert unom már a játékot - fogok is majd "ünnepi" szünetet tartani, mikor meglesz az FV! :))
    Ezenkívül, ne keverjük az agresszív marketing eszközöket a szervezett manipulációval és csalással. Persze, folyamatosan csavargatják a potmétereket, hogy a nekik kedvező irányba menjenek a dolgok, de ilyen alapvető algoritmusba nem nyúlnak bele, mert nincs értelme: pont a tankok tulajdonságainak csavargatása miatt (Type59 anyone? :U ) . Az EULA meg ilyen: mindegy, hogy elolvasod-e, vagy nem, ha játszol, tudomásul vetted. Ez van. Ingyen, bár vannak, akik fizetnek érte (velem is előfordult).

    @vhw: "A WG szakértelme, profizmusa már-már közmondásos." - Ezt köszönöm, itt durván felröhögtem.

    Ja, és hogy tudjátok hova tenni a véleményem: [ShinyCopperpot]

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz csapee #74363 üzenetére

    Az IS4 óta horizontálisan fejlesztem a tankokat: az első feladat az volt, hogy minden tierből legyen egy, most pedig a minden tankot kipróbálok projekt. Aztán majd meglátom. Egyébként én pont tier 8-ban és 9-ben érzem legjobban magam, és mivel nem klánozok, nem hiányzit a tier 10. Most az FV-t is csak azért fejlesztem, mert abból valahogyan majdcsak lesz egy prémium tank, állítólag...
    A fonalat meg nem elvesztem, hanem általában dühödten tépkedni kezdem, és ennek ritkán van jó vége... :)

    [ Szerkesztve ]

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

  • S.Copperpot

    tag

    válasz Djuree #74365 üzenetére

    Ez engem is rohadtul szokott idegesíteni, de amikor beülök egybe én is, rájövök, hogy az előbb egyszerűen belesétáltam valami mázlista "100-ból 1-szer sikerül" lövésébe. Annyiszor meg nekem is össze szokott jönni egy-egy szerencsés találat...
    Másik meg - tudom, hogy unalomig ismételgetett szöveg -, mozgás! Gyors, folyamatos, kiszámíthatatlan. Mindig számon tartani, hogy hol lehetnek (menni kell az artikkal, hogy te is tudd, hogy honnan-hova tud lőni), melyik mikor lőtt (ha látod, vagy - ne adj Isten! - érzed a becsapódó lövedéket... Ismerd a tulajdonságaikat: kb. lőtáv, látótáv, páncél, hp, pozíció, szög, stb. A legtöbb maki sosem vált pozíciót, de a "kék" francia artik meglephetnek... meg ilyesmi. Az arty nem annyira veszélyes, mint egy taktikus és skilles TD vagy top med. Persze szerintem.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

Új hozzászólás Aktív témák