Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peppo

    őstag

    Ma elég sokat toltam, közel 10 órát. Nem siettem nagyon, végigjártam minden pályát, de szerintem már így is közel az act vége. Mage karaktert csináltam, és kb. olyan is lett, amilyet vártam. Sok damage, de papír. A pályák legnagyobb részén sima ügy vele a haladás, talán túlságosan is sima, de bossoknál azért meg tud szenvedni a szük hely miatt. A bossfightok általában nem rosszak, de most a végén beleszaladtam egy olyanba, ami nagyon nem tetszett. Nem maga a boss volt rossz, sőt, az egész jópofa, hanem hogy miután levertem egyszer, némi animáció után full hp-ra került, és megint le kellett verni. Ez még csak-csak oké, bár nem szeretem az ilyen megoldást, de aztán harmadszor is le kellett volna. Ennél azért kreatívabb megoldásokat várnék egy bossfight elhúzására, mert ez így vicc. (Tudom, van ilyen más játékban is, de nekem nagyon nem tetszik az ilyen megoldás.) És a fene tudja, hogy nincs-e még negyedik-ötödik fázis is, mert közben sajnos lecsapott, így a harmadikon nem jutottam túl. Ma már nem folytatom, majd holnap ránézek megint.

    10 óra alatt amúgy csak egyszer halt meg a játék. Akkor sem fagyott kővé, csak nem lehetett az inventoryt pakolgatni, nem mozogtak az ellenfelek, nem töltődött a stamina, de a willpower igen, és lőni is lehetett, csak éppen nem sebzett semmit. TP sem működött, így megpróbáltam utolsó lehetőségként visszamenni az előző pályára. Jött a töltőképernyő, és ott ragadt. Úgyhogy feladatkezelő lett belőle. Ezen kívül még az egyik kisebb bossnál történt, hogy a dög beakadt, és nem csinált semmit, így kb. nulla erőfeszítéssel lehetett lecsapni. De kb. ennyi komolyabb hiba volt. Ill. egy régi még benne van. Tudnak esni cuccok olyan helyekre, ahol nem éred el. Bár ez sokkal ritkábban fordul elő, mint régebben.

    A játék nagyon szép, néhány helyszín különösen jól néz ki. És simán fut 4K-ban közepes beállításokkal. Fullon még nem próbáltam. Az ellenfelek már vegyesek, néhány ez agy egyben át lett emelve a Blizzardtól, pl. az egyik miniboss egy Butcher-Stiches keverék, egy másikat meglátva azonnal Adria-Kerrigan utánérzésem lett. Remélem, később azért ez nem lesz rendszeres!
    A harcrendszert szokni kell a Diablo után, sokminden máshogy van. Ugyanígy a skillrendszert is, de egyelőre ez is tetszik. Nekem PoE kimaradt, így hasonlóval még nem találkoztam.
    A zene nagyon repetitív, és néha a beszélgetős jeleneteknél egészen bután szól. Nagy harcias dallamok, amilyenek bossfightnál mennek, miközben a szereplők a régi időkön merengenek. :) Ez a része még fejlesztésre szorul. Ahogy a szinkron is. Némelyik karakter hangját nagyon gyorsan le kellene cserélni, mert inkább vicces, mint komolyan vehető. De ennek ellenére a játéknak van hangulata, és a helyszín is érdekesnek tűnik. Első ránézésre klasszikus középkori világ, de mégis van némi technológia is. Remélem, tudnak ehhez valami jó sztorit írni!

    Szóval nem rossz a cucc, még az is lehet, hogy lesz belőle valami. De azért még van mit csiszolni rajta.

Új hozzászólás Aktív témák