Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz quailstorm #48996 üzenetére

    Miért a 49.0.1 az nem a legújabb? :Y

    Elég gyenge gépem van és azon gondolkodtam hogy vissza tenném az XP-t.

    Ha gyenge a gép, ez nem egy elvetendő ötlet. Én inkább első körben azt nézném meg, hogy a gépedhez tartozó alaplapi chipset és egyéb drivereket milyen windóz op rendszerekhez biztosítja a gyártó. Ha ennél az XP volt az utolsó, akkor nem érdemes rábuherálni a Win7-et. Laggolni fog, mint az állat.

    Néha komolyan nem értem a gyártókat. Példa: 2011-es netbook, tipikusan gyenge paraméterekkel és kizárólag windóz 7-es drivereket biztosít és abból is csak a starter van fent. Oké, hogy a starter úgy mond kevesebbet tud, de könyörgöm, szinte ugyanannyi erőforrást használ, mint a windóz 7 ultimate. Vért izzadt ez a szerencsétlen gép, ráadásul a windóz update is be volt halva rajta, nem tudom hány óráig futott mire végre talált frissítéseket. Felraktam egy XP-t és érdekes módon azzal ment mint a villám, de mivel drivereket nem biztosítottak, így bukta. Egy-két 7-es driver ment XP alatt is, de pl. pont a vga driver nem szóval emiatt is bukta. Eleve ott kezdődik, hogy ebben pl. 1 giga ram volt. Na most 1 giga ram a minimum a windóz 7-nek, az XP-nek meg első verziónál 256 mega, XP sp3-nál 512 mega. Szóval marad ram, nem úgy mint a windóz 7-nél, hogy folyamatosan fullon van. És az a default, hogy folyamatosan fullon van, tehát még úgy igazából egy programot sem indítottál el, csak az alapszolgáltatások meg egyebek működnek.

Új hozzászólás Aktív témák