Hirdetés

Aktív témák

  • Bazsesz

    őstag

    w!

    Találtam egy érdekes cikket!


    Közelebb kerül egymáshoz a BIOS és a Windows


    A Microsoft kiterjesztette együttműködését a BIOS-ok fejlesztésével
    foglalkozó Phoenix Technologies-szel, ugyanis a redmondi óriásvállalat
    nem titkoltan sokkal közelebb szeretné hozni egymáshoz a PC-k egyik
    legfontosabb elemét, a BIOS-t, valamint a Windows operációs rendszert.

    Az egymással együttműködési szerződést kötött felek elmondták, hogy a közös fejlesztőmunka eredményeképp a közeljövő személyi számítógépei minden korábbinál egyszerűbbek és sokkal megbízhatóbbak lesznek. A közös tervek közé tartozik többek közt a DRM (Digital Rights Management) technológiák operációs rendszer, valamint hardver szintű megvalósítása. Ismeretes, hogy a DRM megoldások révén a szellemi tulajdonok birtokosai bizonyos korlátok közé szoríthatják, hogy a felhasználók milyen szoftvereket, illetve digitális tartalmakat használhatnak.

    A bejelentés kapcsán szó esett a CSS-ről (Core System Software), mely nem más mint egy a Phoenix Technologies által fejlesztett következő generációs BIOS (Basic Input/Output System). A CSS technológia minden eddiginél szorosabb integrációt tesz lehetővé az operációs rendszer, valamint a hardvereszközök között, így például segítségével a rendszergazdák akár távolról is könnyedén figyelemmel kísérhetik a rájuk bízott számítógépek hardveres jellemzőit.

    A Microsoft munkatársai hangsúlyozták, hogy az új generációs BIOS-oknak egyszerűbbé és egyben sokkal megbízhatóbbá kell tenniük a személyi számítógépeket. A BIOS-t illetően olyan alapvető változtatásokat kell végrehajtani, melyek révén az asztali számítógépek, a szerver-rendszerek és a hordozható számítógépek is könnyebben üzembe helyezhetők, illetve kezelhetők lesznek - nyilatkozta Tom Phillips, a Microsoft Windows Hardware részlegének vezérigazgatója, majd hozzátette, hogy a Phoenix Technologies előrehaladott fejlesztéseket folytat az üggyel kapcsolatban. Phillips elmondta, hogy a Microsoft a Windows-os DRM szolgáltatásokat a korábban Palladium kódnevet viselt NGSCB-n (Next Generation Secure Computing Base) keresztül kívánja összeházasítani a hardveres megoldásokkal.


    Forrás: [L]http://hirek.prim.hu/cikk/35514[/L]

    Mi lessz itt! Erről egy kis kitalálció:

    -Jó napot kívánok! Miben segíthetek?
    -Nem engedi az AMD Athlon64 FX450 4700+-os processzoromat 4800+-ra húzni, mert mindig visszaáll a vindóz betőtődése után!
    -Ez sajna nem is fogja tudni, mert ez az új beépített sztolgáltatása a vindóznak! Kizárja a tuninglehetőséget a hardver károsodásának elkerülésére


    De most télleg, milyen lesz? Vannak manapság a Windows alóli BIOS frissítők. Már a tudattól is kiráz a hideg, hogy windows alatt BIOS-t frissíteni... Nemhogy beállítani.. Mi lesz, ha jön egy vírus, és annyi mindennek? :O

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • erdoke

    titán

    válasz Bazsesz #1 üzenetére

    Érdekes, majd meglátjuk, mi lesz belőle. Az mindenesetre biztos, hogy a mostani BIOS elavult, technológiai őskövület.

    A Winfos alatti BIOS frissítés tulajdonképpen ugyanúgy DOS alatti valójában, mint amikor floppyról csinálod. Az is lehet, hogy a valós írása a chipnek csak a boot után történik.

    A legjobb aláírás a héten

  • Bazsesz

    őstag

    válasz erdoke #2 üzenetére

    Én egyszer láttam ilyent, hogy win alól frissítettek bios-t. Ugyanúgy upgrade, blablabla, csak wines felülettel. És ujraindításnál ugyanúgy ment, mint azelőtt, ugyanannyi idő alatt (mármint a flashelés utáni első indításkor).

    w: Balu

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • rdi

    veterán

    Ez végül is jó hír, megbízhatóbb lesz a windóz, és grafikus felületű a bijosz :))

    Fej! Tor! Potroh!

  • vicces

    addikt

    válasz rdi #4 üzenetére

    kurva jó.
    ''...Ismeretes, hogy a DRM megoldások révén a szellemi tulajdonok birtokosai bizonyos korlátok közé szoríthatják, hogy a felhasználók milyen szoftvereket, illetve digitális tartalmakat használhatnak...''

    :)

  • Bazsesz

    őstag

    Jaja, gondolj bele:

    M$-éknél:

    -Bill elnök! A #76001-es júserünk felemelte az FSB-jét. Mit tegyünk?
    -Vegyük vissza!
    -Bill elnök! A #76002-es júserünk egy saját maga által készített programot próbál futtatni!
    -Van hozzá M$ liszensze?
    -Nicsen!
    -Töröljék a programot, és büntessék meg 1000 $-ra!

    Azért hova kerül a világ! Ha tényleg ilyen lesz az M$, akkor mindenki át fog térni Linuxra.

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • _Volkovy_

    nagyúr

    Ha belegondoltok abba,hogy már Windows alól is lehet FSB-t,sőt feszültséget és szorzót is állítani(persze megfelelő programokkal),sőt FSB-t már évekkel előbb lehetett,akkor ez az antituning nincs is olyan messze.
    Remélem ennyire azért nem fonódik össze a win és a bios.nem szeretném az egész gépemet egy windowsra rábízni.Ahogy mondták:jön egy vírus,és kuka..

  • Zsiba

    senior tag

    válasz Bazsesz #6 üzenetére

    így terjednek a rémhírek... Paranoia rulez, mi?

    ''One Ring to rule them all...''

  • Bazsesz

    őstag

    válasz Zsiba #8 üzenetére

    Nálam no para. Csak úgy érdekességképpen mondom. Jó, az addig oks, hogy winből FSB emelés, meg minden, de azért a BIOS-t rábízni a windowsra, az kicsit sok. De most gondolj bele! Lesz egy x nevű hiba a windowsba, amin keresztül a BIOS-t flasheli egy semmitmondó BIOS-ra. Azért az már elég durva, nem gondolod? Mert nincs tökéletes védelem semmi ellen. Hiába van fennt tűzfal, ugyanúgy betörhetnek, hiába van fennt vírusírtó, kaphatsz vírust. Szóval érted, amit én értek?

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Aktív témák