Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kovács86 #128202 üzenetére

    Nem tudom mennyi "szívással" jár, de először a W10-t kellene, hogy telepítsd és utána a Linux-t. :B
    Ha a W10-t UEFI-ben telepíted, akkor a Secure Boot legyen tiltva (Secure Keys deleted), sajnos egyéb esetben nem lehet W10 mellé Linux-t telepíteni (mármint egy azon meghajtóra).
    (Lehet, de abban nem lesz köszönet...)

    A legjobb megoldás az lenne (már, ha megvalósítható), hogy külön meghajtóra telepítenéd a W10-t és Linux-t...

    Ha ez nem lehet, akkor először a W10-t telepíted, és hagysz helyet a Linux-nak (lehet akár unpartitioned rész is, azaz nem particionált rész ugyanazon a meghajtón, csak legyen megfelelő kapacitású üres hely.)

    W10 telepítésekor megadhatod, hogy mekkora legyen a rendszerpartíció mérete (segédpartíciókat létrehozza, de azok mérete elhanyagolható), a lefoglalt helyen "felül" meg majd mehet a Linux.

    A W10 telepítését követően a Linux telepítésekor a "W10 mellé" (vagy hasonló, Linux disztró függő) opciót kell választani a telepítéskor (azt az unpartioned (nem particionált területet megadva) és az indítót (grub, grub 2 vagy akármi, szintén Linux disztró függő) a fizikai meghajtóra (ahova korábban a W10 települt) kell íratni (Linux (minden disztró) felajánlja))...

    Bonyolultabb leírni, mint megcsinálni... :B

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • King Unique

    titán

    válasz Kovács86 #128202 üzenetére

    Nyilván fel, számos leírás van a témában (példa), + itteni Linux topikokból is útmutatók (példa), stb. De normál esetben először a Windowst, majd utána a Linuxot szokás telepíteni, nem fordítva, de akár az utóbbi is működhet.
    A 2 rendszer dual-boot megoldással pedig lehet 1 lemezen is (nekem is van több ilyen telepítésem), de ha van 2 külön HDD/SSD, akkor akár úgy is megoldható, ha az elszeparáltabb telepítés, működés a cél boootolásnál a BIOS/UEFI menüjében egyik/másik meghajtó kiválasztva.
    A Secure Boot kikapcsolására a Linuxok miatt (Windows 10 miatt nem kell, az támogatja) lehet szükség, bár az Ubuntu, Mint, Fedora stb. rendszereknek már évek óta van megfelelő digitális aláírása, azoknál oké, az antiX viszont hirtelen passz.
    + a Windows 10-nél javasolt ez esetben (W & L dual-boot) kikapcsolni a gyorsindítás, azaz a Fast Startup funkciót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák