Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MDMA

    tag

    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek! Nagyon szívat a rendszer...

    Egy ideje van valami hw-es gondom, amitől időnként újra indul a rendszer. Gondoltam futtatok egy windows-os memória tesztet. (win 7 alatt van ilyen beépített teszt)
    Ez elvileg úgy megy, hogy újraindul, aztán lefut a teszt x-szer, ami be van állítva, aztán megint újraindul és a windows-on belül mutatja a riportot, hogy talált-e hibát.

    Nos nálam nem ezt csinálja, hanem ha lefut a teszt, akkor újra kezdi. Mindegy mennyi van beállítva, újra nekifut a standard tesztnek és soha nem indul újra.
    ESC-re nem lehet belőle kilépni.
    CTRL-ALT-DEL-re újraindul, de mindig csak a tesztet futtatja, amiből nem lehet hova jutni.
    Nincs F8-as lista (safe mode meg ilyenek).

    Egyedül annyit tudtam elérni, hogy win7 cd-ről tudok indítani egy hibajavító folyamatot, ahol van olyan lehetőség, hogy parancssor. De ez szerintem nem mutat rendszer fájlokat és egyébként sem tudom, hogy mit kellene átírni ahhoz, hogy a rendes oprendszer induljon, ne ez a vacak memtest.

    Tudja valaki, hogy a win hova teszi be ezeket rendszer előtt induló processzeket? Hogyan tudnám rávenni a win-t, hogy ne akarja ezt a tesztet lefuttatni minden áron?

    Előre is köszi

    Bocsköszi

  • MDMA

    tag

    válasz Hunork #3669 üzenetére

    Csá!
    Sajnos nincs csökkentett mód. F8-as indításnál csak meghajtó listát hoz fel, hogy miről induljon.
    A visszaállítást egyébként próbáltam, mert ha win CD-ről indítok, akkor van ilyen lehetőség. Sajnos nem oldotta meg, változatlanul a tesztet indítja. Annyit kiírt, hogy leszedett egy programot amit mostanában telepítettem. :-(

    A hw gondról meg ötletem sincs, hogy mi lehet. Már a fél rendszert kicseréltem miatta, de még mindig produkálja. Egyszerűen rendszeresen újraindul. Teljesen random, nem függ össze semmilyen programmal vagy rendszerrel. Volt, hogy a BIOS-ban nézegettem vmit és akkor nyomott egy restartot. :W
    Emiatt vettem új alaplapot, ramokat és vinyót is. A következő a proci lesz, utána meg a vga és a táp. Több minden már nincs is benne :F

    Egyéb ötlet?
    Ha kiírnék egy linux-ot ami bootolható, ki tudnám szedni a winből ezt a teszt indítást csak tudnom kéne, hogy mit kell átírnom. Autoexec.bat van még? Nem azt kellene szerkesztenem vhogy?

    Bocsköszi

  • MDMA

    tag

    válasz Hunork #3679 üzenetére

    csá

    Szerintem a ram nem lehet baj. A régivel is csinálta meg most az újakkal is ugyan úgy... Pedig ezek ráadásul még alul is vannak hajtva. 1600 helyett 1333-on.

    Szerintem a CMOS reset se oldana meg semmit, mert az csak a biost zúzza le alapra, de nálam nem azzal van a gond. A biosban mindegy mit állítgatok, attól még nem a rendszer indul. Az egy későbbi státusz, amit már a vinyóról olvas be a gép. Valszeg akkor is ezt csinálná, ha egy másik gépbe raknám be ugyan ezt a vinyót.

    Úgy látom újra kell húznom... :( pedig alig egy pár hetes a rendszer... :O :O

    Bocsköszi

  • MDMA

    tag

    válasz sfdrakex #3682 üzenetére

    Teljesen jogos amit írtál, általában így szokott lenni.
    Alap esetben nekem is a bioson belül kell megadni a boothoz a sorrendet vagyis az indítási folyamat során már nem lehet választani menüből. Olyan menüt amit most hoz fel még nem is láttam ezelőtt.
    Azaz szerintem ez a ramteszt valahogy lecserélte a normál F8-as menüt, erre a boot menüre. Legalábbis én erre jutottam. De én már teljesen tanácstalan vagyok. :((
    Sajnos mindegy mikor nyomok F8-at, nincs safe mode.

    Bocsköszi

Új hozzászólás Aktív témák