Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz kiskornel #51197 üzenetére

    Valamikor a 7-es TC környékén tértek át erre a megoldásra, tehát azóta nem változott (sokat?) ez a rutin. A TC azt írja, amennyivel ő tudja éppen betolni a System-nek (a cache-be) a forrásról jövő adatot. A másolás elején lehet is látni, ha több GB RAM van szabadon, hogy a forrás maximum sebességének a közelébe felszalad az átvitel, majd szépen lecsökken a cél sebességére; persze ha a forrás a gyorsabb. Tehát ilyenkor valószínűleg az volt a helyzet, hogy a cache már tele volt. Szélsőséges esetben akár az is előfordulhat, hogy a pagefile-lal bajlódott a rendszer, azért volt extra lassú a másolás egy idő után (HDD-n, vagy az SSD-n van?). Ha jól emlékszem, az Intézőből indított másolás kulturáltabban cache-el, mint a TC, de én külső programból szoktam saját gépen nagyobbakat másolni, mert úgy tudom szabályozni az I/O prioritását is (a TC-re hiába állítom be, mert az írás sajnos a System nevében fut az esetében, tehát ha a cél lassú, akkor hiába állítom az I/O prioritást, a System-é nehezen változtatható, és nem is érdemes más okok miatt).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák