Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ManY

    senior tag

    válasz blu79 #72862 üzenetére

    Nekem valamelyik kulhoni forumon a fotomra azt irtak h alu, ezert gondoltam 😅 de amugy ioncserelt viztol miert lenne elfogadhato h ez tortenik???

    [ Szerkesztve ]

  • Prérifarkas

    csendes tag

    válasz blu79 #72862 üzenetére

    Nikkel leválást én is láttam már, de nem ilyen gyorsan és végképp nem lamellákkal együtt. 5+ éven túli elemek is vannak a rendszerben és minden, de tényleg minden fémfelület réz, egyben kutya bajuk. A 10%-nyi autós rózsaszín fagyálló (az se tömény) szintén nem lehet para kivéve ha van ragasztott elem a rendszerben (nálam nincs), a pumpának meg még jót is tesz az a kevés glikol. De van itt bőven olyan tag is aki ennél dúsabb koncentrációban vagy akár tisztán keringteti és semmi problémája vele.

    Imént rádobtam a blokkot a konyhai mérlegre, 174g. Ha csak a belső lapos részt számolom és feltételezve egy normál réz-nikkel ötvözetet, közelítőleg 150g jön ki, így a külső hőcsöves (incl.) részekre mindösszesen 25g maradna ami a legkönnyebb eloxált aluötvözettel se adja ki a matekot.

    Sajnos manapság az a feltételezés, hogy "biztos feltüntetNÉ" meg "ki gondolNÁ" elég komoly visszaélésekre ad bátorítást, néha még komoly gyártóktól ennél komolyabb iparágakban is. A Gigabyte-tól azért meg már láttunk érdekesen működő termékeket is piacra dobni. Persze az se kizárt hogy tekintve az óriási keresletre, piacra került egy hamisítvány széria is én meg pont belenyúltam.

    Mindenesetre a gyártó felé levelezés indult, illetve proci985 javaslatára gamernexus felé is meg fogom szellőztetni.

    Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

Új hozzászólás Aktív témák