Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz adatfalo #13621 üzenetére

    Hát rossz érzésem volt, és megállt a gép.
    Fogtam a zseblámpát benéztem az ablakon a gépházba, és a finom por réteg egy részén sötét volt ami a folyadékszivárgásra utalt.

    Előfordult már egyszer kétszer, hogy a pumpa nem indult el, de akkor nem szokott megállni a gép. Felmegy minden érték majdnem 100 Celsius-fok-ra a gép visszaveszi az órajeleket, és elkezd minden szaggatni. Ekkor szoktam picit ösztökélni a pumpát a működésre. Beindulás után az összes hőmérséklet 10 másodpercen belül visszaesik 40 fokra, és oda is lesz betonozva a továbbiakban.

    Gee_1985
    A régiek valami hasonlót éreznek mikor valaki előhozza a régi butaságokat.
    A folyadékok jó hővezetők bennük gyorsabban áramlik a hő, így nincs olyan, hogy kevés időt tölt a folyadék a radiátorban. Az egyik végén melegíted a rendszert a blokkokal a másikon hűtőd. Jelentős különbség a rendszeren belül nincs, ha a pumpa keringeti a folyadékot.

    Még azt szokták előhozni, hogy a víz vezeti az áramot, ezért a rendszerekbe töltsünk olajat. Az nem vezeti az áramot, milyen fasza ugye ? Hát nem az....

    MORA ellenállás. Ez azért nem jó, mert a MORA ban több különálló csövezés van párhuzamosan kötve, így akkor a legszűkebb keresztmetszete a csatlakozóknál van. Ezzel szemben a mai középen bemegy a folyadék szélül összegyűjtjük és eltávozik felépítésű blokkok sokkal nagyobb az ellenállása. Nem egy modellnél, még plusz szűkítők is be vannak iktatva, hogy mint a tűzoltós locsoló nyomják a folyadékot a blokk rézlapjára, még-jobb hűtést elérve.

    [ Szerkesztve ]

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák