Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    válasz András12345 #78560 üzenetére

    Köszi, és a többieknek is :)
    Nemigen van benne újság, a nagyon halogatott nagytakarítást és az áramlásmérő idő hiányában csúszó beszerelését vettem egy kalap alá. Sajnos mégse lett olyan mint szerettem volna, a GPU blokk bemenő csöve elütötte a kifordított hangkártya sarkát. Egyetlen nyomorult centin múlt, hogy végül be kellett tenni a GPU mögé :(
    A görög joghurt Danone Oikos EK Cloud White. Persze nyilván össz egy liter volt itthon, nem vettem még egyet, mert úgy emlékeztem pont elég. Aha, pont nem. Még 3-4 deci desztvíz ment utána, de szerencsére nem lett olyan borzasztóan halovány.
    A párhuzamos bekötés az előző kiépítésnél is bejött. Nálam működik, de igazából kicsit mákom lett vele, mert eredetileg kizárólag esztétika alapján lett ilyen. Azért működik, mert az Alphacool XPX blokk nagyon restriktív, a GPU blokk kevésbé. A CPU pedig jóval kisebb TDP, ~60W vs. ~100W (R5 3600 és 1070 undervolt, játék alatt nem pörög fejen a CPU). Ha nem ilyenek lennének az arányok, nem biztos hogy jó eredményeket kapnék, de így ez most nagyon jól muzsikál. Ha egyszer cserélem a komponenseket, valahogy kimérem mi mennyit fojt, és az meg a nagyjából tervezhető hőterhelés alapján döntöm el, hogy kötöm. Vagy ha továbbra is ez tetszik, úgy veszek blokkokat, hogy jó legyen ;]

    szerk.: abridabri köszi neked is :) Igen, ahogy fblodog is írja, ez csak áramlás- meg hőmérő, és kell hozzá vezérlés (octo/quadro/aquaero). Anélkül is használható, de csak a hőmérsékletre lesz pontos adatod, mert az szabvány termisztor, az áramláshmérőből csak rpm adatot kapsz szabvány venti csatlakozón.

    [ Szerkesztve ]

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák