Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tengo

    aktív tag

    válasz F e Z o #52114 üzenetére

    Nem is teljesen értem, hogy az alsó radi miért nem kifelé fúj a házból. Ha nekem lenne akkora házam, hogy lenne külön chamber a radinak, biztos nem befelé tolnám a meleget. Amúgy kb 3-4 fokot simán melegszik a levegő amikor átmegy radin, persze méret és vastagságtól függ, és hidd el, hogy minél kissebb a delta T a passzív bordák és a mozgó levegő között, elég erősen romlik a hatásfokuk. Nem a CPU-n vagy a GPU-n fog meglátszani, hogy emelkedik a hő, ha jól szellőzik a ház, hanem minden egyébb belső komponensen aminek nincs önálló hűtése (SSD Mosfetek, RAM, VRM). Nem tragédia a radi elől, nekem is ott van, de ha megoldható mindenképpen közvetlenül kikell a házból a meleg levegőt küldeni.

    Nálam amúgy most a víz max terhelés alatt Delta 10 fokkal működik. Szóval 24 fokos szobában 34 fok és a proci ezt követi delta 30 fokkal. Szóval max terhelésen 24 fokos szobában 34 fokos víz és 64 fokos proci. 660 RPM-en mennek a ventik fix, bevannak állítva hogy csak 65 és 80 fok között emelkedjen a fordulat max 1200 RPM ig. Már csak egy vészleállást kéne kitalálnom 85 fokra, mert ha eléri akkor biztos leállt a pumpa.

Új hozzászólás Aktív témák