Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz TaaT #44482 üzenetére

    (Szóval akkor csak szar ventijeim voltak, értem.:DD Ebből a csoda 12 cm-esből
    meg 9 db akármilyen fordulaton is néma: mindjárt cserélem a Silverstone-okat!)

    Egyébként meg tessék venni hangnyomás mérőt, elmenni süketszobába, aztán
    méregetni a konfigokat. Ott lesznek az objektív számok (bár az igaz, hogy attól
    még ott marad a képletben, hogy mindannyian más-más frekvenciákra vagyunk
    különösen érzékenyek, a dBA súlyozás is csak "átlagemberre" jó**), nem csak
    a mellébeszélés, hogy az "enyém nem hangos, mert én nem hallom". A legjobb
    amúgy az, amikor azt mondja valaki, hogy a DDC nem is hangos (sőt 2 belőle!),
    mert simán elnyomja a 9 db 12-es ventije. Ami szintén nem hangos. Neki.:R

    Legyek baromira őszinte? Mindenki olyan rendszert épít, amilyet akar. Én azt is
    bevallom hogy meg tudom mondani, hogy megy-e a 4 Silverstone (300 rpm-en*),
    de ezt már találom olyan halknak, hogy merjem kvázi-némának nevezni, s örülni
    neki, hogy sikerült egy számomra megfelelő rendszert összeraknom. Igen, lehet
    azzal jönni, hogy durván sokba került, és nem érte meg, de most már lesz*rom:
    elköltöttem rá egy kisebb vagyont, de végeredményben lett, ennyi. Soha nem
    mondtam, hogy más rendszere ettől még rossz lenne, vagy akár csak rosszabb!
    Az, hogy nekem nem felelne meg, mert már ilyen "némaságig" küzdöttem le a
    cuccomat az én dolgom. Régebben simán elvoltam halk ventikkel a gépben, még
    jóval a víz előtt, de már akkor is furcsán néztem arra, akinek üvöltött a konfigja +
    sz*rt rá, pedig csak pár K-t kellett volna kidobnia egy jobb léghűtőre. C'est la vie.

    *: akkor, ha itt ülök egy méterre tőlük, messzebbről már kérdéses, hogy megy-e
    a gép egyáltalán. Nekem ennyit tesz a kvázi némaság, másnak meg elég a füles
    és játszik boldogan, nem zavarja, ha süvölt mellette a gép. (Az nem is vizezi.:D)

    **: tehát gyakorlatilag senkire, mert valójában senki nem pontosan átlagos.:R

    Szerk: az egészhez annyit szeretnék tisztázni, hogy nem, nem a havernak volt,
    nem, nem a neten hallottam hogy... Én a saját tapasztalataimat mondtam el.
    (Most az, hogy ezzel egyetért-e valaki, vagy éppen más a "véleménye", hát holt
    mindegy, attól még az én tapasztalatom, és az én hallásom nem változik.:R)

    "- Milyen a hallása?
    - Római katolikus..."

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák