Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lappy

    őstag

    válasz netadmin88 #4613 üzenetére

    Vannak itt jó szakemberek pl. tothjozsi96 aki jobban tudja majd ő megmondja neked ;]

    Bámulatos hol tart már a tudomány!

  • _q

    addikt

    válasz netadmin88 #4613 üzenetére

    Én több villanyszerelővel is beszéltem, igaz mind EON regisztrált szaki volt és szinte mindenki ajánlotta a túlfesz védelmet és még a földelőszondát is.

  • 313313

    addikt

    válasz netadmin88 #4613 üzenetére

    Legyen rendes földelés, ki kell mérni és 10 Ohm alattinak kell lennie. Elosztóba T1-T2 túlfesz levezető a védendő eszközök elé, akár konnektor környékére T3.
    Ha nincs rendes földelés kár nekiállni.

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

  • PROTRON

    addikt

    válasz netadmin88 #4613 üzenetére

    Amikor már villamcsapásról van szó, akkor már rég nem elég a kis APC túl fesz levezető.
    Ilyenkor teljes villámvédelem kiépítés kell, ami kezdődik egy kockázatértékeléssel, hogy az adott ingatlannál milyen típusú villámvédelem kell, az adott környéken a környezeti viszonyok alapján kerül kiszámításra.

    Az APC túlfeszültség levezetőd villámvédelem esetében szerintem az ügyfélszabályzatuk külön írja (nem olvastam el de tuti benne lesz), hogy a kárbiztosítási "kötvény" csak teljes értékű, csak APC elemekből álló villámvédelem esetén él.

    Ennek az első lépcsője a "T1" típusú/osztályú villámvédelmi levezető, ami a legelső mért elosztóba kerül(leginkább épület külső valánál), ebbe kerül bekötésre a villámvédelmi rendszer. Gyakran kombinálják "T1+T2"-vel.

    A lakás kiselosztóba ahogy írják, már inkább nem a villámbecsapás elleni védelem szokott kerülni, mivel azt előtte a "T1"-nél kéne megoldani. Ide már "T2+T3" szokott kerülni, ami a másodlagos hatások, valamint egyéb, a hálózaton előforduló, de a "T1" számára nem értelmezhető mértékű, de még mindig erős jelenségekkel szemben véd.
    Ezt a "T2+T3"-at szokták leginkább ajánlani a villanyszerelők elosztó szerelés során, 1 fázis esetén nem túl drága.

    Ezek után jön a Te APC, túlfeszvédős hosszabbítód amit a dugaljba dugtál, ez már csak a védelem legutolsó eleme, ami a tényleg alacsony mértékű, de a PC tápegysége szempontjából még káros hatások ellen véd.
    Az itt található "földelés ok" jelzés, csak arra utal, hogy a földelő szál be van kötve az elosztótól az adott dugaljig. Semmi egyebet, pl azt se tudja megállapítani hogy egyáltalán van-e földelő szondád, nem hogy tényleg minden rendben van-e.

    Persze jobb lenne a fentiek szerint, inkább a dugaljat túlfesz levezetővel szerelni és akkor nem kell "drága" hosszabbító, de ez nem mindenhol megoldható.

    Lakás biztosítások is kikötik, hogy kell lennie túlfesz védelmi hálózatnak, az én szerződésem esetén benne van hogy az első alkalommal még hajlandóak fizetni, de felszólítanak a túlfeszvédelem kiépítésére és ha ezután sem építem ki, akkor kövi alkalommal nem fizetnek egy fillért sem.

    Mindenképp jobb ha szakemberre bízod a földelés ellenőrzését!
    Van külön műszer, ami pár sec alatt, biztonságosan kimutatja hogy mi a teljes valós helyzet. Persze nem minden villanyásznak van, mert elég drága egy ilyen és ha csak villanyt szerel, nem felülvizsgál, akkor nem éri meg tartania.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés