Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrZed001

    tag

    válasz lappy #2880 üzenetére

    Nem az a lényeg, hogy ÉV jegyzőkönyvet adjon. Hanem az, hogy ellenőrizze műszeresen saját munkáját. És csak ha az szerint is megfelelő adja át.
    Kábelt behúz, érintésvédelmi ráköt, 1000Vdc-vel megnyom, leolvas. Egyszerű, gyors. Ha elb.szta gép azonnal jelzi. Beköti, gép/lámpa ráköt végére, szivárgásvizsgáló, leolvas.
    Nekem ez alapnak tűnik. Mintha egy gáz vagy vízszerelő nyomáspróba és szivárgás keresése nélkül adná át a csövet/rendszert.

    És én csak egy "amatőr" vagyok aki építget magának egy ház UPS rendszert.
    Volt olyan "villanyszerelő" aki ideállított mindössze egy (szigeteletlen) kombinált fogóval felfegyverkezve. Elzavartam.
    Nekem van kábelvágó (70mm2-ig), blankoló, érvégnyomó, multiméter, lakatfogó (AC+DC), hidraulikus prés (16-120mm2) ... meg az apróságok.
    Amit tudok (bonyolultabb, mint egy kábel behúzás) azt reg. szerelővel csináltatok.

    És így is van, amikor már ők is vakarják a fejüket ... legyen egy kérdés is: :D
    - Inverter/UPS kiadott fázisa (szigetüzem) + bejövő szolgáltatói fázis (egymástól elválasztva term.).
    - Közös nulla vagy sem ? Van aki szerint elég csak a fázist kapcsolni fogyasztó felé egyik, vagy másikról menjen.
    - Én a szeparált nullára tippelek. De ekkor is kérdés az 1-0-2 váltókapcsoló (F+N, VDE szerinti leválasztásos) elég-e a két hálózat egyazon fogyasztóra (áramkör) átkapcsolására ?
    Azaz 1-0-2-be bemegy UPS F+N , szolgáltató F+N, kijön belőle a kiválasztott F+N (1-0-2 kimenete után RCBO kötve természetesen, majd fogyasztók)
    (nem akarom egész házat UPS-re kötni, hanem 1-0-2 kapcsolókkal manuálisan szabályozottan mi menjen UPS-ről, mi menjen közvetlen szolgáltatóról)

    BB9000
    Én volt hogy kifizettem reg. szerelőnek (érintésvédelmis) a napi 6 jegyűt. Nem 1 nap volt, nem óra plombabontásos meló volt (és még közel sincs kész minden)

Új hozzászólás Aktív témák