Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Jaffafa #81 üzenetére

    ennek ellenére mégis a jó öreg szoci (félreértés ne essék nem a jelenlegi politikusokról beszélek) gondolkodásmódot képviseled. Hivatalnok>ügyfél.

    Ez továbbra is hülyeség, illetve belemagyarázás. Nem értem, miből gondolod, hogy a személyes véleményem az, hogy az ügyfél mekkora lúzer, a bank meg mossa kezeit. Azt írtam le, hogy tapasztalataim szerint a kivizsgálás eredménye kétes. Úgyhogy legyél szíves, továbbra se vidd el személyeskedés felé a dolgot, főleg úgy, hogy belemagyarázol olyasmit a mondandómba, amit egyáltalán nem állítottam. Nem, azt sem gondolom, hogy az ügyfél van értem. Egyébként igen, a 82 a születési évemre utal.

    Akkor még egyszer. Leírtam, hogy mivel lehet kivédeni az ilyen eseteket. Nem írtam olyat, hogy az ügyfél hótt hibás mindenben, azt írtam le, hogy ha kiadod a dombornyomott és minden nap használt bankkártya adatait, akkor ilyenek megtörténhetnek és igenis, tessék ésszel vásárolni a neten! Tudod, abban a naiv hitben élek, hogy ha erre figyelmeztetem az embereket (és szoktam az ügyfeleket is, nap mint nap, mert lelkiismeretesen és az ügyfelek érdekeit szem előtt tartva igyekszem végezni a munkámat, hogy nyugodt lelkiismerettel nézhessek tükörbe), akkor esetleg lesz valaki, aki meg is fogadja. Azt is leírtam, hogy ilyenkor a magyarországi gyakorlatban a bank ezt és ezt teheti meg. Nem a "hivatalnok" van előrébb az ügyfélnél, ellenben a "hivatalnok"-nak meg van kötve a keze. Van, amit megtehet, van, amit nem.

    Ha olyanod van, szidd a magyarországi banki rendszert, amelyikben ilyenek megtörténhetnek és igazat is fogok adni neked, de azt különösebben nem fogom jó néven venni, ha engem és az általam végzett munkát becsmérled, anélkül, hogy bármi fogalmad is lenne róla, hogy azt hogyan végzem el. (Mindenesetre, hogy az Sbazsival közösen használt hasonlatnál maradjak, igyekszem "jó pincér" lenni.)

    Valamilyen szinten az "ügyfelek hibája" is ez, hisz, mint említettem, nyugaton ilyen esetben az ügyfél azonnal más bank után néz. Nálunk meg a többség belenyugszik és hagyja az egészet.

    Érdekes módon valahogy szelektíven olvasol. Az nem az ügyfél, hanem a bank "hibája" szerinted, ha az ügyfél megadja a bankkártyája adatait egy olyan kereskedőnek, aki aztán visszaél ezekkel? Az viszont már egy külön kérdés, hogy milyen alapon hajtja el a bank (illetve az adott ügyfélszolgálatos) az ügyfelet. De ugyan már legyél szíves szétválasztani a két kérdéskört, mert nem is szabad egybemosni.

    Tudod, a Nyugathoz való felzárkózást vagy annak hiányát abból is fel lehet mérni, hogy milyen előszeretettel vagyunk nemtörődömök és amikor baj van a nemtörődömségből, lehet a helyzetben éppen érintett autoritásra mutogatni, hogy "a szemét miért nem tesz semmit, ez is kizsákmányolja a kisembereket". Nyugaton az emberek talán jobban odafigyelnek a saját érdekeikre, jobban követik a pénzügyeiket, figyelnek a kockázati tényezőkre is... Sajnos, nálunk ennek igazán sem banki, sem ügyfél oldalról nincsen kultúrája. Persze, Nyugaton sokkal inkább létezik kereskedői etika is. Félreértés ne essék, ez most általános megjegyzés volt, nem kapcsolódik a PPO-témakörhöz.

    Viszont ez nem indok arra a bank részéröl, hogy elzavarja az ügyfelét. Vajh, mint bankos, mit szólnál, ha holnapután a cégem leemelne a bankszámládról egy nagyobb summát? Te is hagynád, hogy elhajtsanak a sunyiba? Ugye nem.

    Továbbra is szelektív olvasás. Sbazsi belefutott egy "rossz pincérbe", szerinted ez azt jelenti, hogy akkor innentől kezdve az adott banknál, mint intézménynél van megtiltva, hogy panaszt tegyen?

    És valóban, abban az esetben, ha elkövetném azt a hibát, hogy a te cégednek megadnám a dombornyomott Visa Classic-om kártyaadatait (a Visa virtuális kártya helyett) és a te céged megpróbálna leemelni a tudtom és jóváhagyásom nélkül egy összeget róla, nem hagynám, panaszt tennék a banknál - és ha el akarnak hajtani, követelném a panasz felvételét és kivizsgálását, amihez minden jogom megvan. Ezt is leírtam, gondolom, ezt sem olvastad el...

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák