Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz hibavissza #13147 üzenetére

    Ja nem lehet, én kártyával szoktam. Sok éve rendelek tőlük rendszeresen, semmi gond nem volt. Meg szinte minden ismerősöm így rendel tőlük, senki sem számolt be gondról.

    colorizer.net

  • #54625216

    törölt tag

    válasz hibavissza #13147 üzenetére

    Én aliról már másfél éve leálltam.
    Rendeltem egy cuccot nagyobb értékben, két hónapra rá se jött meg, megnézem a tracking-et, ott van, hogy a küldő visszahívta a csomagot. Írok, hogy wtf? mire semmi válasz, de rá fél órára már más tracking van és elküldte újra. Írom neki, hogy figyi ember, karácsonyi ajándék lett volna, direkt szeptemberben rendeltem, most meg november van, esetleg rákérdezhetnél, hogy így is kell-e a cuccod. Mire írja, hogy máskor nézzem meg a szállítási határidőt, mert hogy 6 (!) hónap volt megadva. Mondom neki, hogy három hónap volt, csak az új küldéskor kitoltad. Amúgy nem zavar, ha elakadt a postán, vámon akármi, így jártunk ez eddig oké, de most már nem kell, mert februárban mihez kezdjek a nyomorult karácsonyi ajándékkal.
    Na innentől semmi válasz. Elindítom a szokásos folyamatot az alinál, azok meg mindent rendben találtak, merthogy adott a csóka új trackinget. Egy darabig leveleztem az aliékkal, de csak kitartottak amellett, hogy minden okés és át is utalták neki a pénzt.
    Így aztán töröltem az egész aliexpress accountomat mindenestől.
    Ugyanez van amúgy ebayen is a kínaiakkal. Ötből átlag három csomag nem érkezik meg és az ebay legalább visszaadja a pénzt, de a 3-4 hónapos szállítási határidőkkel csak az idegelés megy: eleve vársz másfél hónapot, mire rákérdezel, aztán ha kiderül, hogy ebből már nem lesz semmi, rendelheted újra máshonnan, aztán még további két hónap, mire visszakapod a pénzed. Szal tök jók ezek a kínai árak, de már ott tartok, hogy 20-30EUR különbségért már nem rendelek kínából, mert az a kb. 5-10ezer forint nem ér meg több hónapnyi szopatást, hogy a végén úgyis drágábban vegyem meg máshonnan.

Új hozzászólás Aktív témák