Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    Kedves Fórumtársak!

    Igazi finomságot hoztam ma estére nektek. Esküvő Kiállításon voltunk az árénában a párommal és hogy ne unjam szét magam (lol?) vittem a Sony A6300-zat a Viltrox Speedboosterrel és a Canon 24-105 F4 L-el.
    Mivel nem vagyok önző, gondoltam megosztok veletek némi színezni valót, ami nem olyan egyszerű mint egy kifestőkönyv:

    Esküvő kiállítás 2017 SLOG2, Sony A6300

    SLOG2 + 2EV expó (kivéve a 2-3-4. snitt, azok 0 EV-sek, az picit zajosodhat) 4K 25p lekonvertálva hogy kezelhető méretű legyen 1080p-re Prores LT 88 Mbit-re. A fehéregyensúlyt direkt fixen tartottam végig, mégpedig 5200K-n (B2 M0,5) ami néhol picit melegebb mint kellene (súgok: midtonest picit húzd le kék fele)

    ISO1250, F2.8, 1/50-1/80 volt jellemzőan +2EV auto fénymérésre állítva.
    A fókusz manual, mint ahogy sokszor látszik is.

    A végén a modelleket értelemszerűen 1080p 100 fps-el videóztam, érezni is, mert sokkal lágyabb, de még mindig szenzációs minőség

    Így kellene kinéznie csak hogy kapjatok referenciát mégis milyen volt. Ezt saját ízlésem szerint gradeltem, egy kis filmconvert + FCPX beéptett color paneljét használva. Célom a hiteles bőrszín volt (ehhez képest még mindig sárgásbarna...)

    Szeretnélek kérni benneteket (Tanaris!) hogy mutassátok meg szerintetek hogy nézne ki "jól" ez a felvétel, mi az ami NEKTEK tetszik colorgrade. És ha kérhetem, mellőzzük a "rádobtam egy M31 LUT-ot" típusú graded.

    Jó munkát!

Új hozzászólás Aktív témák