Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.OGA

    csendes tag

    Üdv
    Volna nekem egy Inno 3D GTX 650 Ti Boost Videókártyám.
    Ezen két ventilátor dolgozik. Az elmúlt napokban egy furcsa és igen zavaró jelenség, vetette kezdetét.
    A két ventilátor közül az egyik (A monitor csatlakozóktól távolabbi) elkezdett random módon felpörögni, aztán megint lelassít, aztán megint felpörög...
    Függetlenül a kártya terheltségétől, ha semmit nem csinál 27 fokos GPU-nál akkor is ugyanúgy felpörgeti, aztán visszaveszi, aztán megint felpörgeti.
    Az idő elég random, van hogy órákon át semmi jele aztán nekiáll le föl gyorsítani, aztán van, hogy órákon át pörgeti veszettül...
    A jelenség az op-rendszertől valószínűleg független, mert a gépen két külön op-rendszer is van, mindkettőn ugyanúgy teszi, illetve már bekapcsolásnál, mielőtt egyáltalán nekiállna bootolni az op-rendszer, már akkor is...
    Az okára nemigazán tudtam rájönni. De nagyon idegesítő, mert azért elég hangos tud lenni ilyenkor...
    A monitoring programok úgy látom csak a másik rendesen működő társának az adatait látják, mert szerintük végig alapjáraton döcög a GPU hűtő venti...
    Manuális szabályzással sem tudom vissza venni a fordulatszámát, csak a másik ventilátor reagál az ilyen beavatkozásra...
    Valami tipp, hogy ez mi lehet?

    Illetve, ha nincs tipp, az jutott eszembe, hogyha valamivel "kiékelem" azt a ventilátort, hogy ne forogjon egyáltalán, (persze, a másik ventit nem ékelem ki és a GPU hőmérsékleten tartom mindig a fél szemem, videokari nyúzó dolgokat mostanában nem csinálok) ez okozhat-e a ventilátorban később gondot?
    Értem ez alatt, hogy ha újra akarom, hogy pörögjön és eltávolítom azt amivel "kiékeltem" akkor rendesen fog utána működni, mégha előtte, hosszú ideig ki is volt ékelve... nem teszi-e tönkre ez a ventilátort?

Új hozzászólás Aktív témák