Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #20500 üzenetére

    Kálvin ilyen irányú beállítottsága nem ennyire nyilvánvaló, de a református egyházon belül is vannak képviselői annak a nézetnek, hogy bizony az volt. De a legáltalánosabb,
    Nos, ezt hívják csúsztatásnak. A sörivók között is vannak, aki verik a feleségeiket, így lehet, hogy van kapcsolat a sörivás, és az asszonyverés között.....
    Ha nem ülnél magas lovon, nem esnél akkorát, Nem fogok úgy veled vitázni, ha személyeskedsz, és nem tekintesz vitapartnernek. Nem fogok bokszzsák lenni az indulataidhoz. Pedig az érveid időnként nagyon is jók.... hanem a stílusod, az indulatod miatt inkább kihagyom. Ha veszekedni akarok, akkor itt a családom :).

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20500 üzenetére

    Korábban már belinkeltem, de bárki utána olvashat Szervét, Kálvin életrajzában az igazságnak.
    De most megteszem megint: [link] rédemes a hozzászólásokat is elolvasni. [link]
    Összegezve: Igen Kálvin mint tanú igazolta, hogy Szervét szentháromság tagadó és Jézus istenségét tagadta. A kivégzésre emiatt került sor, de azt nem Kálvin szavazta vagy hajtotta végre. Ezek a tények.
    De köszönöm, hogy már finomítasz azon hogy miket írsz, mert korábban azt írtad, hogy Kálvin végeztette ki Szervétet, ez a tények tükrében hazugság volt.
    Köszönöm, hogy a keresztyéneket a magukat keresztyének vallóktól különválasztod most már.
    Luther kapcsán nézz utána, hogy végzett zsidó missziót, azaz munkálkodott a zsidókért.

    Én szembe nézek a középkori egyházak bűneivel. Tanultam én is egyháztörténetet és tudom, hogy mik történtek. Ezeket nem tagadom és soha nem is tagadtam. Az én hitem alapja nem a középkori egyház, nem is Kálvin és nem is Luther, hanem az élő Krisztus, gondolom neked meg ez bántja a csőröd... mert akkor nem tudnál gyűlölködni, de így marad számodra is a hőzöngés itt a fórumon. Mert ha nem tudnál gyűlölködni az életed értelme veszne el... gondolom.

    Igazad van, nem vagyok tökéletes ember. De ezt soha nem is állítottam. Ha az bántja a csőröd, hogy keresztyénnek vallom magam, azt megértem, mert ez sokaknak fáj. Nincs önmarcangolás, mert Krisztus megváltott. Nincs pici adakozás, hanem Krisztusnak átadott élet, nincs két Úrnak szolgálás hanem csak egy. Ha az odaszántságot gőgnek látod, örülök, hogy gőgösnek látsz. Nem akarok másnak szolgálni. Nem rajtam és nem is rajtad múlik, hogy igazi keresztyén vagyok-e hanem Krisztuson!

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák