Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #20475 üzenetére

    Fuss neki még egyszer noddy válaszának. Szerintem nem jól értelmezted... Ez szerintem nem pökhendi, hanem egyértelmű figyelmeztetés, hogy valamit benéztél...
    Erre és noddy egyértelműsítésére illet volna a támadásaid helyett/előtt leírni: Bocs, félreértettelek...
    Ha már ketten is meg kell magyarázni neked, hogy félreértettél valakit, lehet, hogy ez egyszerűbb lenne, mint a post-olót vádolni azzal, hogy félreérthető volt.
    Én elvárom, hogy ezt normálisan lekezeld, és ne háríts vagy terelj... amit már több hozzászólásodon keresztül megtapasztaltunk.
    És nem vádoltalak meg antiszemitaként, csak be akartam mutatni, hogy nem olyan nehéz valakit félreérteni, ha félre akarom érteni. Az értelmezéshez a szöveg ismeret és a szövegkörnyezeten túl egy kis jóindulat is elkél időnként ebben a fórum hozzászólásos világban...
    És ha valaki helyreigazít, nem kell letámadni rögtön, elnézést lehet kérni... Nem olyan fájdalmas, mint ahogy az elsőre tűnik...

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20475 üzenetére

    Ha kymco pökhendi akkor te mi vagy? Nézd már meg miket írogatsz. Árad belőled a rosszindulat és a trágárság. Nehéz így beszélgetni veled...

    A vitaindító hozzászólásomra még egyszer, utoljára: Ez egy irónikus megjegyzés volt, amit mindenki értett rajtad kívül. A Biblia bűnnek nevezi a homoszexualitást nyíltan, ahogy például a lopást, hazugságot vagy éppen a haragot is. Keresztyénként tudjuk, hogy erre a bűnre is Jézus áldozata a megoldás, ahogy a többi bűnre is. És attól, hogy valamit bűnnek nevezünk magunkat is vádoljuk, nem csak a homoszexuálisokat.

    Az antiszemitizmust te hoztad fel kymco nem tett erre utalást, csak megkérdezte, hogy tényleg a zsidók bűnének tartod-e Jézus kivégzését (a rómaiak akkor mit csináltak?), de még jobb ha itt is a Biblia válaszát nézed meg: Zsid 9,14-15, Zsid 10,14 Jézus halála nem baleset volt, nem is csak a zsidó vezetők féltékenysége és nem is a rómaiak büntetése. Azért halt meg Jézus, hogy mi élhessünk ahogy a János 3,16-ban olvassuk: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

    Kálvin és Luther antiszemita... honnan szedsz ilyeneket?
    A keresztyén egyház által meggyilkolt emberekhez. Korábban már leírtam a válaszaimat, azokat válaszra nem méltattad, akkor nem tudom miért vádaskodsz? Egyébként elég fura a forrásod: " A boszorkányhitet az egyház nagy mértékben terjesztette." De te tudod milyen forrásokra építed fel gyűlölet hadjáratodat... De ettől eltekintve igen, az államhatalommal összefonódott keresztyénség sok bűnt elkövetett, erre nincs mentség, de ez nem a keresztyénséget minősíti, hanem éppen azt mutatja meg, hogy hova jut az ember ha letér Jézus nyomdokáról. Én is vádolhatnám az ateistákat az ateisták miatt elkövetett bűnök miatt, vagy népeket az egyes etnikumú emberek miatt, de remélem te is látod, hogy ez is ugyan olyan butaság, mint a kereszténységet vádolni általánosan egyes magukat keresztyénnek valló, de a keresztyén értékrenddel nyilvánvalóan szembemenő emberek bűnei miatt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák