Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz llll #18034 üzenetére

    "a növények és állatok pusztulhatnak"
    sőt égitestek, akár komplett galaxisok is
    akármi elpusztulhat, nem érdekes
    (még az angyalai is)
    csak mi nem!?
    ...hát innen gondoltam:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18034 üzenetére

    Nem tudom mennyire ismered a hébert, de ott alapból nincs nagy és kis kezdőbetű (úgy írnak mint te). A septuagintában, ami Krisztus előtt 300-ban készült fordítás, nem is szerepel az azazel szó... és az angol károlinak meg felelő King James fordításban sem... Hogy a károliban miért nagybetű az jó kérdés. Ezt találtam: [link] Tehát a még nem revideált károliban egy hegy neve az azazel, ami egy létező sivatagos, puszta hely, ami megfelelt a bak kiküldésének helyszínével. Egyébként maga Énók könyvében szereplő többszöri előfordulás is a jelzőként való szerepet jelöli és nem tulajdon nevet. Az hogy az Énók könyvének szerzője miért nagy betűvel írta azt már tőle kell megkérdezni. De több az érv a melléknév mellett mint a tulajdon név mellett, magából Énók könyvéből is. (ne ez már igazi szakirodalmazás :) ) Az "angyal" szót te magad képzeled oda Énók könyve alapján, így tényleg kész röhej. Az eredeti héber szövegben annál a résznél nem szerepel semmi "angyalra" utaló szó, csak "bakra". Nyilván jó összekutyulni a dolgokat, de így csak csapdába futhat az ember. Az eredeti szövegből kell kiindulni.

    Megkérdőjelezheted, hogy kivel/mivel állnak kapcsolatban.

    "legalább annyira "bizonyított" a létezése, mint istené..."
    Ezt beszéld meg régészekkel, történészekkel. De ezek szerint Julius Caesar létezése se bizonyított, sőt az egész ókor mese...

    Pedig pont annyira bizonyított, te soha nem szültél (nem élted át), mégis van születés (látod). Mégis van újjászületés (nem élted át) és vannak keresztyének (látod). Ennél világosabban nem tudok beszélni. De ha dac akkor legyen dac :)

    A világ nem nekünk lett teremtve, hanem mi lettünk bele teremtve. Érzed a különbséget? A Biblia sehol nem beszél arról, hogy értünk, emberekért lett volna teremtve. Arról már inkább, hogy minden Istent dicsőíti, még az ember is. Az hogy Isten különös szeretettel szereti az embert persze igaz, de Istené a dicsőség és nem az emberé. A bűneset előtt a növények és állatok se pusztultak ugyanúgy ahogy az ember se.

    Az én véleményem egy a sok milliárd között, oda teszed ahova akarod, de megkerülni nem tudod :)

    Mivel én megtapasztaltam Isten létezését számomra persze hogy tény. És erről nem fogok hazudni. Ha ezt te "tuti megmondás"-nak gondolod, akkor gondold annak, ezt örömmel vállalom. De ami itt inkább érdekes, hogy ezzel nem vagyok egyedül, és nem azért mert összebeszéltem másik millió emberrel. Mert ők is ugyan úgy megtapasztalták. Lehet majd egyszer te is megtapasztalod.
    Ahogy írtam is sok mindenben bizonytalan vagyok és nem tudom a tutit, sőt durván hibázok, tévedek. De a Szentháromság Isten létezése és munkája nem ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák