Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18023 üzenetére

    "...A legnagyobb csoda az hogy a kapcsolat helyreáll és abból következik az összes többi csoda..."
    ezt értem, csak nálam egyelőre közös polcon van a jancsi és juliskával, meg a csillagok háborújával

    "a törvényt persze hogy magyarázhatod Isten "nélkül" de a törvény eredetét nem tudod"
    te meg isten eredetét nem tudod
    szal innen nézve csak elodáztad eggyel a kérdést
    (ez pont olyan, mint amikor az ufó-hívők a földön kívűliektől eredeztetnek bennünket
    ...és azok honnan vannak?)

    "pont arra próbáltalak sarkalni a példáimmal, hogy próbálj elképzelni egy másképp rendezett világot, de te csak a jelenleg rendezett világból indulsz ki"
    hát biztos én vagyok korlátolt, de még mindig nem igazán értelek
    olyan világot képzeljek el, ahol pl nem tömegvonzás van, hanem "méretvonzás"?
    vagy ami totál rendezetlen a totál rendezett helyett?
    ha úgy lenne, akkor valszeg nem lenne elég rendezett még annyi ideig sem, hogy mi megjelenhettünk volna
    és megint nem lenne, aki megállapítsa a világ "rendezetlenségét" és annyi lenne meg 1 bambi
    de szerencsénkre(?) pont "rendezett" és "logikus"
    (hogy miért pont ilyen és miért nem amolyan azt tényleg nem tudom megmondani, ebben igazad van
    de nem is fogom 1 láthatatlan nagyszakállú bácsikával magyarázni
    legalábbis amíg ő meg nem győz a létezéséről)
    visszatérve a "rendezett"-hez és "logikus"-hoz:
    azért teszem idézőjelbe, mert ezek ugye megint csak emberi jelzők
    tehát fogalmazhatnánk úgy is, hogy szerencsénkre pont "olyan amilyen"
    mert ebben a felállásban pont megjelenhettünk mi is
    csak lehet, hogy mi megjelenésünk vagy eltűnésünk sem nagyobb dolog, mint 1 aszteroida, vagy naprendszer kialakulása, vagy eltűnése
    vagy éppen ki sem alakulása abban a másik elképzelt, "rendezetlen" világban
    és ezt most jól rágd meg, mert talán ez a fönti 3 sor lehetne a rövid lényege az össze eddigi hablatyolásomnak
    talán vhol itt lenne mégis keresendő az én magyarázatom a "miért pont ilyen?"-re:
    csak:)
    és ha már ilyen, akkor mi is megjelenhettünk
    de azt mondod én vagyok az egoista
    melyikőnk is tartja olyan rettentő különleges dolognak a létezésünket...?
    tényleg nem igazán értelek, hogy hogy a fenében lehetnének másképp ezek a dolgok, mint ahogy vannak
    szal ha reménytelennek látsz, akkor felőlem is hagyhatjuk ezt a vonalat egyelőre

    "Ha neked derogál akkor ne nevezd el, de ne tegyél úgy mintha nem lenne."
    nem hinném, hogy derogál
    mint célozgattam rá volt már olyan időszak, amikor én is felvállaltam ezt amit te
    de amíg nem győzött meg a létezéséről, addig most már nem is fogok úgy tenni, mintha létezne
    ezért már csak ne neheztelj rám
    ha meg esetleg létezik és neki nem tetszik, akkor mindketten így jártunk

    "És miért pont így és miért nem a fény hármas természetéből?"
    és mi lenne a harmadik?
    legjobb tudomásunk szerint mi más lehet még bármi ezen a világon mint anyag, vagy energia
    (ha meg netán holnap rájön vki, hogy biza lehetne még vmi 3. is, akkor az sztem megint nem az "isteni" lesz)

    "csóró keresztyének meg szapulva vannak a szentháromság tan miatt"
    csak azok, akik maguk sem értik, de kántálják
    pocokxx magyarázata pl kifejezetten értelmes volt és elfogadható volt

    "Miért vannak ezek a kapcsolatok? Tehát ha te ezt azzal lezárod, hogy nesze semmi fogd meg jól, az nagyon tudományosnak tűnhet, de nem ésszerű."
    mert az, hogy mindez a mi "kedvünkért" van, a mi létezésünkben "teljesedik ki", sokkal ésszerűbb
    értem

    "Valaki csak olyan mint te, hogy olvasta valahol, hogy ... és szerinte ez felháborító"
    megint nem vili teljesen, hogy mire is gondolsz, de bármire is, tőlem ennyire fussa:)

    "Szerinted miért ilyen az ember? A választ már ezerszer leírtuk"
    mmm...mert elszakadt istentől?
    ez lenne az a qrva nagy magyarázat mindenre?
    hogy egy eszmerendszer szerint elszakadtunk ettől az eszmerendszertől, ami kizárólag belőlünk tudja fenntartani magát...?

    "De emiatt szubjektív kitalációnak ítélni valamit elég meredek. "
    gyerekkoromban eccer világosan láttam szilvesztert a macskát az egyik sarokban
    minek ítélnéd ezt?
    és ha milliók állítanák, hogy ők is meggyőződtek szilveszter a macska valós létezéséről, az min változtatna?
    vagy ha mint természettudós hallasz 1 új elképzelést
    te azt rögtön tényként kezeled?
    vagy előbb meg kell hogy győzzenek/győződj róla?

    "Az emberek megváltozott élete nem kitaláció, hanem tény."
    ezt 1 pillanatig sem vitatom
    csak azt, hogy ez kinek/minek tulajdonítható

    azázelt megvárom
    (de őszintén meg lennék lepődve, ha a BIBLIÁBÓL bármi mást ki tudnál még hámozni róla)

    egyébként tisztázzunk vmit csak a jegyzőkönyv kedvvéért:
    én úgy gondolom, hogy nem a "tuti"-t mondom itt meg
    (EKKORA egóm azért talán mégsincs)
    hanem csak lehetőségeket dobok fel
    ahogy csekély értelmű medvebocsként én látom/gondolom a dolgokat a magam infantilis módján
    és veled mi a helyzet?
    te a tutit mondod?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák