Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezike

    tag

    Helló.
    Az alábbi rémtörténetet szeretném megosztani veletek. Történ ismerőssel 1 általam eleddig elképzelhetetlennek hitt eset.
    Vásárolt 1 Aerocool - aeropower - black/silver line - 550W-os tápot. Hazavitte nagy az öröm. Gyorsan be is kötötte a régi 350x típusú codagány helyére, majd nem sokat habozott a rendszer indításával sem. Azonban a várt boot képernyő helyett némi füst szállt fel, és a táp nem kapcsolt ki, szerencse van rajta hátul kapcsoló! (röhögés /ON)
    A lelkem ugyanis 1 lábbal eltolva csatlakoztatta a kislemezmeghajtót, ezáltal a +5V-ra földet, az 1ik földet jó helyre, a +12V-ot pedig a föld helyére kötötte, ezáltal nem kis rövidzárt okozott. Ennek hatására a sárga színű műanyag szigetelés anyagfolytonossága a floppy csatlakozóhoz közelebbi végen cirka 10-15mm hosszan megszakadt. A kislemezmeghajtó állapotáról nem szól a fáma, lévén 1500Ft-os alkatrész én sem firtattam. A hiba elhárításával a konfig életre kelt és eddig probléma nélkül üzemel. (röhögés /OFF)
    Kérdésem, mi lehet a gond a táppal? Tudtommal a rövidzár védelem reakció ideje tized másodperc, vagy kisebb-nagyobb? Valamint okozhatott-e ez a malőr maradandó sérülést a tápban? Válaszaitok és a megtisztelő figyelmet előre is köszönöm.

    "előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

Új hozzászólás Aktív témák