Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hegegabi80

    addikt

    válasz inf3rno #1327 üzenetére

    Akkor mindenképpen két switch-ben gondolkozzak?

    Ha még is egy switch lenne a netnek, a tv-k pedig a modembe futnának? Esetleg még fordítva is lehet, modembe a 3 net és a switch-be a tv.Nem nagy összeg még egyet betenni, de ami nem feltétlen kell, nem erőltetném. Na meg ha így is megvan annyi aljazat, ahová tudom dugni, nem kell plusz fogyasztó. Továbbá most csak 1 tv-n van box, és még nem is biztos, hogy lesz több, de nincs is kizárva. Akkor majd később is be tudom iktatni a +1 switch-et ha kell. Máshová nem tudom/akarom tenni, esetleg a neteset lehetne az egyik szobába és onnan vinni a netet a másik kettőbe. De inkább egy pontba húzom össze az összeset.

    Persze értem a patch panel lényegét, csak a spájzban azért nem létszükséglet. Meg lehet azt viszonylag szépen csinálni anélkül is. Lejön a padról egy csőben 9 db vezeték (igaz ha még akarok 2 db kamerát, akkor + 2 vezeték), ami össze lesz kötegelve, a végükre a csati és lehet dugdosni a helyükre. Ha beiktatom a panelt, akkor oda futnának be, és onnan még egy plusz kis kábellel vezessem a modembe/switch-hez. Azért egy otthoni kis hálózathoz szerintem nem létfontosságú, nyilván munkahelyen alap dolog. Meg ha kétszintes ház lenne és még több kábel lenne, akkor még ok.
    De az is lehet megcsinálom patch panel nélkül, aztán lehet még is úgy látom hogy kell, akkor utólag beiktatom.
    Nem árnyékolt kábel lesz, sima Cat5e.

    " és ne is 3-5 dupla süllyesztett aljzat álljon ki a falból."
    Ezt nem teljesen értem. Vagy úgy gondoltad, hogy a spájzban is a befutó kábeleket süllyesztett aljra kössem? Akkor már inkább a panel, árban is és kinézetre is praktikusabb.

    Nem is gondoltam volna, hogy saját otthoni vezetékezést/hálózatot is így meg lehet fejelni dolgokkal.

Új hozzászólás Aktív témák