Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csatravi

    senior tag

    Üdvözletem !
    Az alábbi problémám lenne. Régi katódsugaras tv+upc set-top box ment a háztól és lett helyette egy LG 42LF652V TV + mediacard. Felinstallálás megtörtént a csatornakeresés után. A TV nem rendez csatornát de megadja a lehetőséget, hogy a csatornalistát lementsem majd egy (külső programmal) kedv szerinti sorba rendezés után visszatöltsem.
    Ez meg is történ. A duplázott csatornáknál SD/HD csak a HD-t tartottam meg és át is rendeztem.
    Igen ám de pár perc után valami oknál fogva bizonyos csatornák a UPC kiosztás szerint visszapofátlankodnak.
    De úgy hogy például 1 csatorna szám alatt jelenik meg akár 2 külön csatorna is.
    Pld. M1 HD az 1-re hangolva majd rövid idő múlva az M1 SD jelenik meg az 1-es csatornán majd a csatornaváltó gombot megnyomva egy felfelé váltás után újra 1-es csatornát ír de már a HD adás jelenik meg. :W
    A SuperTV2-t előrehoztam a középmezőnyből az 5-ös csatornára. Itt meg a Duna jelenik meg majd egy tovább lépés után újra az 5-ös csatorna marad de már az általam előre hozott SuperTV2 jön be.
    Az első pár percen a csatornák TV-re való feltöltése után minden rendben. Végig leellenőrizve majd jön az anomália. És emellé társul, hogy egyes csatornák ilyenkor már pár mp után befagynak, elfeketedik a kép majd 3-4 mp után visszajön és akkor már nézhető folyamatosan. Az automatikus csatornarendezés a tv menüjében ki van kapcsolva.
    Mi lehet a probléma ?
    Rohadtul el tudja venni az örömöt az új tv-től az ilyen szerintem UPC ratyiság.
    Még 2 ugyanilyen tv van a családban és azok remekül működnek, igaz a DIGI kábel szolgáltatását igénybe véve.

Új hozzászólás Aktív témák