Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz pjen #89850 üzenetére

    Ez több tízmilliós kifizetés, ez nem az a kategória, hogy "a 4K tv-m tönkrement másodlagos hatás miatt", amit kifizetnek neked szépen puszira, kötekedés nélkül. Nem kívánom senkinek, hogy kipróbálja, hogy milyen ellenállásba ütközik ilyen esetben. Számlás benyújtás esetén generálos számlát fogadnak el, míg generálkivitelezőt nem találsz egy fél ház ujjáépítésére, megőszülsz, senki sem vállal ilyen munkát amíg vannak egyszerű, a semmiből új házat építő, jobban fizető munkák. Szóval marad a külön megegyezés, az meg egy kemény mese. De a lényeg az, hogy hiába fizet a biztosító talán, addig is lakni kell valahol és építkezni sem szeretne mindenki "poénból". A megelőzés más mint az utólagos kompenzáció.

    Nekünk sem volt eddig védelem a leégés előtt. Ezután persze nem volt kérdés, hogy lesz-e. Nagyon kis eséllyel csap be a villám pont hozzád, de ha egyszer igen, akkor újra gondolja az ember. Nem azon az ~1 millión múlik az újjáépítés költségvetése.

    Senki se rak itthon, mert nem kötelező 10m alatti magasságú családi házaknál, magyarul kb sehol sem. Ha egyszer önszántadból raksz, akkor viszont követni kell a törvényt, mert különben probléma lehet a biztosítóval.

    Itt fejtegetik az ilyen-olyan BM rendeletet. Kell 6 évente felülvizsgálat családi házaknál is, kérdezz meg egy norma szerinti rendszertervezőt vagy bárkit, aki villámvédelmi szaki. Persze a rendszered okés valószínűleg anélkül is, ámde adsz egy kötekedési felületet, hogyha olyankor lenne károd, amikor a rendszernek nincs érvényes felülvizsgálati jegyzőkönyve. Mondhatjuk, hogy így az ember egy rakat adminisztratív terhet vesz a nyakába a villámvédelemmel, meg extra kiadást. Igen. Csak éppen, ha már egyszer leégett a fél házad, akkor ennyi kell, hogy nyugodtabban aludj.

    "Ha van villám védelem biztosításod az így okozott kárt egész biztos,hogy gond nélkül fizetik."
    Kivéve ha van villlámhárítód, amit önkéntesen rakatsz egy olyan épületre, amire nem kéne. Mert onnantól ha nincs kiépített túlfeszvédelem, akkor meg lehet tagadni a kifizetést másodlagos hatásból származó kárra is, hiszen a MABISZ kifejti a műszaki minimumokat ilyen rendszereknél.

    Ámde nem is ez a lényeg. Jelenleg az villámvédelmi LPSIV elsődleges károk ellen védő felfogó, levezető, földelő kombó mellé kötelező másodlagos védelem. Márpedig a leégés ellen kell az elsődleges védelem (villámhárító népiesen), így a másodlagost (túlfesz bla-bla) nem tudjuk elkerülni korrekten, legálisan. Vagy zéró villámvédelem, ami szintén jogilag kikezdhetetlen vagy fullosan szabvány. Átmenetnek semmi értelme, hogy részben kiépítjük, amit kellene, aztán majd belekötnek.

Új hozzászólás Aktív témák