Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clever0

    senior tag

    válasz kabelmania27 #54840 üzenetére

    Ha a 12 dB-s osztó sok, a 6 dB-s meg kevés, akkor lehet asszimetrikus 3-as osztó 7.5 dB-s ágon, vagy 4-es osztó, vagy 2-3 darab 2-es osztó sorba kötve, így több tévé ága is lesz. Egyébként egy felhasználónak nem kellene a decibeleken aggódni. Nálam pl. többször is időjárástól függetlenül a kimenő szint 10 dB-t mozdult el úgy, hogy a bejövő nem változott. Én nézegetem időnként a szinteket és aszerint kötöm a modemet a 3-as osztó 3.5 dB-s vagy 7.5 dB-s kimenetére, de nem hiszem, hogy egy tucat megszállottnál több előfizető foglalkozik evvel. Ha meg valaki a központból nézi a modemek szintváltozását, akkor nem fogja érteni, hogy mi történt. Extrém esetben még az is lehet, hogy néhány előfizetőnél direkt raknak be nagy csillapítást, mert valamiért a vezetéken lévő jelszinten emelni akarnak, mi meg ezeket visszacseréljük az UPC megkérdezése nélkül. Közben az ügyfélszolgálat és itt a fórumos szakik is elég nagy tartományra azt mondják, hogy megfelelő, pedig a kijövő szerelő, a 40 dB környéki feltöltési szintet tartotta kívánatosnak, amire most Te is utaltál, de eddig nem szóltatok, ha valakinek nem az volt.
    Írtam korábban, hogy azt sem értem, hogy én jó jelszintekkel csak néha érem el a 37 dB-s jel-zaj viszonyt, más meg határon lévő jelerősséggel hozza a 40 feletti SNR értéket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák