Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    Ma alaposabban szemügyre vettem, hogy mégis milyen részeken van belőle pontosan. Hát rittig kondenzátorok, kondenzátor + árnyékolólemez, ill. nyák + árnyékolólemez közé van nyomva. Következtetés: Épp itt az egyik topicban siránkoztak a tagok hogy cirippel, meg sípol a monitorjuk. Sir Tudor meg elmagyarázta hogy miktől lehet, melyek közül az egyik a kondi volt. Szal szerintem ez konkrétan ''sípolás elnyelő'':), főleg hogy tápegységek kondijai mellé is van nyomva.:)

  • proximus

    senior tag

    válasz proximus #51 üzenetére

    Nah, monitor megjavítva. :) :)
    Javítás módja(kikapcsolt állapotban) :
    --kábelek lehúz, majd visszadug; a képcső tetején lévő ''pipából'' jövő piros kábeltől 0,5 mm -re lévő ''töltődésnyelő'' kábel 2 cm távolságba helyez.(A vastag piroson lévő fekete poron átütés nyomai láthatók,:( a másikon pedig sárgulás(átlátszó szigetelés))
    --potik ''bejáratása''
    --csavarok ellenőrzése
    kb. ennyi.:)
    A moncsi egyébiránt: LG 775FT

  • proximus

    senior tag

    válasz proximus #52 üzenetére

    Jelentem nem tudom mi a f@sz van, mert: bekapcs, minden jó több órán keresztül, majd egyszercsak 2 sec -es áramszünet, (grrrrrr) ATX -es gép ''kiold''. Na most már csak megnézem mik vesztek el, vagy elveszett -e valami(reiserfs filerendszer rulez:) ) : Aha, itt jön a derült égből villámcsapás--> moncsi ugyanúgy vacakol, mint ''javítás'' előtt. ÁÁÁÁ

    Most komolyan, így első blikkre meglehet valamit állapítani, ha azt mondom: csak függőleges irányban csinálja, és olyan mintha alul és felül visszahajolna a kép(mint egy régi ''kétdobos'' papírtekercs). Mindezt teljesen szimmetrikusan csinálja + még ''csavargatja'' is, tehát pumpál, méghozzá szabálytalanul. Ha olyan kedve van, akkor összecsukja egy 2 cm -es csíkba, ez viszont már nem pumpál, csak áll. Naaa, please:)

  • glad

    csendes tag

    Hali!
    Monitorjavítással is foglalkozom vidéken. Szerintem csak Eddie303-nak kell megijednie. A többiek könnyen megúszhatják. Általános: 6-8 évnél régebbi monitort ne vegyél!!! Kár a pénzért.
    Ha van kedvetek egy kicsit belenézni a moncsiba és esetleg forrasztani is, hát rajta! Egy jó (nem pillanat) forrasztópáka és egy kis kézügyesség nagyon olcsón megoldja ezeket a problémákat.
    Néhány gyakorlati tapasztalat:
    - Kondenzátor teteje púpos, vagy alul barna ragacsos lé = rossz
    - Nem fényes ezüstszínű, hanem szürke matt esetleg fekete forrasztás = hibahely
    - Billegő alkatrész = belül üreges áramot rosszul vezető forrasztás
    - Vezeték ami csak lóg = nézd meg merre tart és honnan hiányzik

    Eddie303 - Ha szétmegy a kép, összehúzódik vissza normál méretre a nagyfesz szabályozás vacakol. A csattanás valószínű feszültség áthúzás a nagyfesztrafóról valahova. Garantáltan mindhárom meg fog halni pár nap múlva. Javítás csak szakszervízben! Röntgenveszély! Áramütésveszély! Tűzveszély! A hiba megállapításához sok idő és nagy gyakorlat kell.

    Sipi - Forrasztási hiba lehet a moncsi alaplapján a függőleges eltérítő IC környékén. Gyakori hiba.

    turbo78 - Mind a két fenti hiba lehet. Próbáld meg eldönteni, hogy csak függőlegesen, vagy mindkét irányba öszeugrik a kép. Hálózati ingadozás nem valószínű, mert a mostani moncsikat 95 - 240V hálózat fesszültségre készítik. Hálózati áramkimaradás viszont lehet. Ez olyan mintha kikapcsolnád és azonnal vissza.

    proximus - Ha ez az anyag nyúlós akkor egy ragasztó, ha zsírszerű kenődik akkor hővezető paszta. A ragasztó célja z alkatrészeket szállításkor rögzíteni, utána fölösleges. Nem sípoláselnyelő! #53 közel a megoldás. Forrasztási hiba, vagy törött alkatrészláb a függőleges eltérítőben és/vagy a tápegységben. Esetleg kiszáradt szar elkó (elektrolit kondenzátor ''tartály'').

    Na ennyi röviden - Csá!

  • Sipi

    addikt

    válasz glad #54 üzenetére

    Köszi a választ!

    De az az igazság, hogy ''szakszerű'' javítgatásom eredményeképpen most már szinte agyonvertem őkelmét. Most már nem összeugrik a kép egy csíkba, hanem olyan, mintha a katódcső teteje kissé be lenne horpadva, és hátulról egy 20W-os izzó világítaná. Kép nincs, árnyszínház van. :)

    Úgyhogy lenne egy kérdésem: úgy tudom, vannak olyan helyek, ahol pár évvel ezelőtti modelleket lehet kapni (mármint monitort). De hol?
    Nekem tökéletes lenne egy 2001-es évjáratú ÚJ monitor is, nincs szükségem 1200x1024-es felbontásra 150Hz-es frissítéssel. Fontos, hogy ne használt legyen, hanem régi típusú, de dobozában csöndben nyugvó újonc.

    Köszönettel:

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • proximus

    senior tag

    válasz glad #54 üzenetére

    Így legalább már nekiláthatok keresgélni hogy mi is a bibi(többnyire a neten:) )
    Ja és köszi szépen az infokat.:)

  • turbo78

    csendes tag

    sajnos az lett a vege, hogy kipurcant a ViewSonic P225f-em.....
    adott valami sercego hangot, a kep osszehuzodott oldaliranybol kozepre es eltunt, kozben meg eleg egett szag terjengett belole.....
    Mivel szakszerviz nincs a kornyeken irany a hazi TV szerelom, meglatjuk mit kezd vele....

    Nem vagyok boldog :O

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • vtechun

    veterán

    hello! Nekem meg most doglott be a 14 collos yakumom :) mar regebben is sz@rakodot, neha elment egy-két pillanatra a kép, de most vegleg bemondta az unalmast.... méghozza azutan hogy levittem a tv melle tv-outozni, géppel egyutt, majd felvittem mindent az emeletre, bekapcs ment vagy 2 percig a win, utana összeugrott kicsire majd feket ill. barnas-szurkes lett a kep, es meretezni lehet meg ilyesmik csak eppen semmi sem latszik rajta... mi lehet a baj? vmi kontakthiba?

Aktív témák