Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz seredy #31787 üzenetére

    Dokinál megpróbálhatsz tesztet kérni. Nem valószínű, hogy covid lenne, nagyon beindultak mostanában a rhino-félék, én egyre a múltkorában ellőttem 4 nálunk ingyenes antigén tesztet, mind negatív. Gyerkőcnek tegnapelőtt egyet, az is negatív.

    Az anyatej jó, oltott anyuka tejében vannak covidra antitestek :R De alighanem rhinokat rugdal a pici.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz seredy #31787 üzenetére

    szia!

    1. nyugi!
    2. nyugi!! :)
    3. nagyon sokszor lesz még lázas a kislányod, én évekig vezettem egy excelt az első fiamnál, mert gyanús volt, hogy túl sokat beteg. tényleg elég érzékeny, nem a legacélosabb az immunrendszere és jellemzően elkap mindent, de:
    - olyan nagyon nem lógott ki az átlagból, a gyerekdoki is azt mondta mindig, hogy tök átlagos
    - 100 fölötti a tételszám az első 7 évére (ennyiszer volt beteg), majdnem az összes lázzal járt
    - korona akkor még hírből sem volt

    rengeteg rhinovírus, adenovírus, parainfluenzavírus és influenzavírus van, meg persze koronavírusok is. ha ti oltva vagytok és anyatejes még a kicsi, akkor igen, az számít, bár 14 hónaposan már nem véd úgy az anyatej, mint a legelején, de azért véd.

    nyugi. és még ha korona is, az is csak egy vírus: pihenés, sok-sok folyadék, lázat lehet csillapítani, köptetőt ne adjatok neki, aztán ennyi. orvoshoz akkor kell vinni, ha nem bír javulni az állapota magától, de azért itt egy példa kontextusnak: amikor a fiam influenzás volt, 8 napig volt 39 fölötti láza, megevett egy fél gyógyszertárnyi ibuprofen/paracetamol/metamizol kombót, végül antibiotikumot is kapott, de nem volt szükség kórházra (bár a végefelé már rezgett a léc).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák