Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz axioma #81 üzenetére

    Két éve lehetséges szülői ajándékként néztem az antracit színű kerítés utáni telket, amit szokatlanul olcsón, 75 millióért árultak. A hirdetésből nem derült ki, de a részletesebb tájékozódásból igen: nincs csatorna, márpedig a kerület építési szabályzata teljes közművesítettséget ír elő, házi szennyvíztisztító szóba sem jöhet. A szomszédok értelemszerűen nem akarták rajtuk keresztül vezettetni a csatornát, az út felől pedig a szolgáltató fúrta meg (amúgy is nehéz helyzet a természetvédelmi terület miatt). A feleségem összeütött volna egy viziközmű társulatot, de a törvény szerint abból is csak egy lehet az adott területen, úgyhogy ez sem jött össze. Az antracit színű ház amúgy egy ide nősült francia cégvezetőé, neki régen emésztővel jött össze az építkezés, de csatornája kb. az idők végezetéig nem lesz.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Hi!King #182 üzenetére

    Eközben érdemes megnézni Oroszországot, akár az alapkamat, akár a várható infláció tekintetében. Persze nekik "könnyű", a jegybank elnöke a világ talán legjobbja.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz j0k3r! #184 üzenetére

    Esetleg megnézhetnéd, kiről beszélünk, aztán közösen hülyézhetjük le azokat, akik ugyanígy gondolják.

    Hi!King

    Pontosan erről van szó, a Nyugat mindent bevet ellenük, ehhez képest kell megítélni a jegybank teljesítményét. Lehet utálni őket, de zsigerből lehülyézni nem érdemes.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz j0k3r! #188 üzenetére

    Örülök, hogy tisztázódott. :R

    Van egy 67 fős zárt csoportunk rengeteg szakmabelivel (sokan bankárok, jegybankosok), általános elismerésnek örvend ott is.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Ixion77 #192 üzenetére

    "Elvira Nabiullina-ról van szó?"

    Igen.

    Hi!King

    Létezik a politikusok által használt háborús infláció nevű fogalom, ami politikai termék ugyan, de valóban van valóságalapja, hiszen a történelem során nem egy állam találkozott már a háború nyomában járó az infláció nagy mértékű megugrásával, akár hiperinflációval. Aki nem ismeri az összefüggést, keressen rá, meg fog lepődni. Másrészt érdemes egy évet visszautazni az időben és megnézni, milyen várakozásai voltak akkor a liberális propagandasajtónak az orosz makrogazdaság számainak várható alakulásáról. A valóság alaposan rácáfolt a vágyvezérelt jóslatokra.

    Ringman

    "igazából a rubel már 1 éve de facto nem is konvertibilis valuta"

    Amire gondolhatsz, az már egy nagyon régen lejárt szavatosságú információ. Ha nem csak propagandasajtót olvasol, többet látsz a világból.

    Shadowbull

    Azért csak nézz utána, kiről beszélünk, utána lehet röhögni. ;)

    BlackV

    Ezért javasoltam a másik topicban Pozsárt. Ő nem Zsiday, nem kell Telex-kompatibilisen fogalmaznia ahhoz, hogy megjelenjen és figyeljenek rá. Még akkor sem, hogy ha olyan dolgokról ír, amit a zombik itthon azonnal orosz propagandaként azonosítanának. :O

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Sub-S #230 üzenetére

    Pozsár neve mögött az áll, hogy Managing Director, Investment Strategy and Research, Credit Suisse, szóval nyilván nagyon hülye ember lehet, akit magas szakmai felkészültségetek birtokában könnyen leszólhattok.

    Vagy csak arról van szó, hogy magyaros felfogás szerint mindenki hülye, aki más véleményen van, mint ti. Én inkább az utóbbira gyanakszom.

    attiati

    A másik topicban írtam már róla, most éppen egy kínai olajipari óriásvállalat régiós piacra lépését készítjük elő, rövidesen a mainstream médiában is olvashattok róla (egy magyar barátom lesz a régiós vezére). Ők például másik 7 milliárd emberrel együtt vidáman kereskedhetnek az oroszokkal, maximum a nyugati világ 1 milliárd embere nem (pontosabban de, Kínán keresztül, a hülyék felárával lehet olajat és LNG-t venni, eleget téve a politikai képmutatásnak). Nagyon nem örülnek az oroszok ennek (a Nyugatnak is erősen fáj, mint láthatjuk), de nem fognak tönkremenni tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz aAron_ #235 üzenetére

    "Már egy ideje egyértelmű, hogy kínai központtal egy új ellenpólus kezd kialakulni szemben a nyugati világgal. USD szerepének csökkenése ennek természetes következménye."

    Ezt nagyon sokan nem tudják, mert a kedvenc médiumaikban 99 százalékban ennek az ellenkezőjéről olvasnak, pedig tavaly felgyorsult a Nyugat gazdasági térvesztése (elég, ha a Kínához soroló arab országokra, vagy az óriási növekedés előtt álló India távolodására gondolunk).

    j0k3r!

    "Megkérdezem akkor tőled is, amit a hasonló érvelésű emberektől szoktam:"

    Értem, hogy erre az összefüggésre kondicionált a média, de a gazdasági tényekkel történő érvelés nem politikai szimpátiaverseny. Arra reagálj, amit írtam: talán nem igaz, hogy Kínán keresztül, jelentős felárral jött az orosz LNG Európába?

    Tapsi

    "Mondjuk ez perpill nem annyira menő."

    Pozsár önmagában is elég menő, de nem is ez a lényeg: hasonló pozikba csak nagyon értelmes, jól képzett emberek kerülnek, ehhez képest a gazdaság alapvető összefüggéseit sem ismerő emberek hülyézik le őket rendszeresen.

    Az oroszok taglalásába nem megyek bele (a politika offtopic), de semmiféle radikális életszínvonal csökkenés nem volt náluk. Azok a szánalmas vágyvezérelt hülyeségek pedig főleg nem történtek meg, amiről a Telexhez hasonlók a háború kezdetén deliráltak. :N

    axioma

    Megint rosszul "emlékszel", hiszen egy konkrét dátumról van szó, amit az Energiahivatal is többször megerősített, persze ez soha nem zavarta össze azokat a zseniket, akik az Energiahivatalnál is sokkal jobban tudják értelmezni a vonatkozó joganyagokat.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz julius666 #298 üzenetére

    Meséld már el nekem okosan lécci, mi volt ebben a flamebait?

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz stingy2 #302 üzenetére

    Igen, mint az köztudott, ürgebőrbe varrva képeztek (természetesen Felcsúton). Mint ahogy a lehülyézett, az arabok ügynökeként lefestett Pozsár Zoltánt is nyilván, hiszen olyan dolgokat ír, ami nem tetszik. De az is lehet, hogy egyes kérdésekről egyszerűen csak más a véleményünk.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Tapsi #314 üzenetére

    "Kína, India, meg az arabok is telibe a Nyugatból élnek."

    Ez egy közkeletű tévedés: Kína GDP-jének mindössze ötödére rúg az export (Németország exportkitettsége kétszer ekkora) és ennek is csak a harmada megy a nyugati országokba. ;) A médiából persze nem ez sugárzik, de ettől még a tények tények maradnak.

    Vesa

    Ha legalább a fősodratú szaksajtót olvasnád, nem tűnne eszement hülyeségnek, hidd el. Jónéhány, részletes cikk foglalkozott már az orosz LNG Kínán keresztüli útjával az EU-ba, ugyanígy az orosz kőolajjal is, ami az LNG-hez hasonló módon, felárral bukkan fel az uniós országokban, de ugyanez érvényes az arab országok Kínával történő együttműködésére és arra is, hogy kizárják a dollárt az egymás közti kereskedésből. Szóval olvass mást is, ne csak propagandát.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #375 üzenetére

    Az Oroszországot érő szankciók részletezése teljesen offtopic itt. Az orosz termékek a korábbi évekhez képest jelentős felárral jöttek (az energiacégeik rekordbevétellel zárták a tavalyi évet), de amúgy ezt is cikkek tucatjaiban részletezte már a gazdasági szaksajtó.

    avl

    Többetekkel ellentétben vállalkozó vagyok, elsősorban a saját érdekeltségeimbe fektetek. Az üzleti érdeklődésem fókuszában Ázsia áll, több és nagyobb lehetőséget látok, mint az európai, vagy az amerikai gazdaságban. Persze lehet azt is gondolni, hogy a következő időszak nagy növekedése az Európai Unióban következik be és nem Indiában, Malajziában, vagy Indonéziában, majd meglátjuk...

    attiati

    Éleződik egy globális méretűvé vált küzdelem két tömb között, egyik sem képes diktálni a másiknak. Nem tudom, meddig jut Kína, de az több évtizedes tendencia alapján bátran kijelenthető, hogy mint az EU, mint az USA részesedése jelentős mértékben csökken a globális gazdaságban.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #384 üzenetére

    A szankciós téma itt offtopic, a Politika topicból pedig sokatok boldogságára kiirtottak mindenkit, akinek eltért a véleménye a liberális fősodortól. Nem véletlenül vált az a topic (is) kis létszámú, színvonaltalan kormányköpködővé. Érdemi párbeszédre Magyarországon egyébként sincs igény és teljesen mindegy, hogy politikai oldalakról, vagy a társadalom alsó deciliseinek elithez történő viszonyulására gondolunk. Elég lehülyézni a másik oldalon állókat.

    avl

    A személyem teljesen lényegtelen itt.

    BlackV - attiati

    A mostani véleménykülönbségek tükrében tanulságos lenne visszanézni, ki milyen jövőképet vázolt fel tavaly márciusban, közvetlenül a háború kitörése után. Az én forgatókönyvem kb. maradéktalanul teljesül a szankciós politikával, az egekbe szökő energiaárakkal és az ezt követő válsággal, az elszabaduló inflációval, a magas kamatszinttel, a Kína által dominált tömb megerősödésével. A másik oldalon a százmilliók számára jól érzékelhető nehézségek miatt viszont már kezdenek szertefoszlani az illúziók, de persze mindig jönnek újabbak, hiszen a Nyugat jövőbeli diadalába vetett hit a legfőbb hajtóereje a politikának.

    Arra azért felhívom a figyelmeteket, hogy a nyugati közgondolkodást alapvetően formáló Fukuyama-nézetek (A történelem vége és az utolsó ember) látványosan megdőltek a gyakorlatban. Már a múltban sem volt szükség a birodalommá váláshoz és az erős gazdasági fejlődéshez liberális demokráciára és a jövőben sem lesz. Ez csak a Nyugat belső nézőpontja, ami ugyanolyan károkat okoz, mint a más országokkal szemben támasztott politikai elvárások keverése a biznisszel.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz emvy #446 üzenetére

    Szerintem az AI-verseny soha nem fog véget érni és kb. most tartunk a nulladik lépésnél, ezért nagyon korai lenne még győztest hirdetni. A Human Genom Projectnél is megdönthetetlennek tűnt a nyugati fölény, aztán kiderült, hogy mégsem. A kevesebb törvényi és etikai korlát nem a liberális demokráciák jellemzője, különösen nem a tömeges alkalmazás tekintetében. Felidézhetjük magunkban az AI villámgyors terjedését a kínai közoktatásban - hol is van ehhez képest az amerikai közoktatás? Egy-két évtized múlva könnyen lehet, hogy teljesen más szereplők is meghatározóak lesznek (pl. India).

    "Majd kiderul, de igy 2023 elejen cseppet sem tunik ugy nekem, hogy az USA dominanciaja valodi veszelyben van."

    Én sem gondolom, hogy máról holnapra elenyészik, de ettől még folyamatban van egy másik, eleve óriásiként indult világhatalmi pólus megerősödése. A dollárt sorra cserélik le a világ legnépesebb országai és legnagyobb nyersanyagexportőrei az egymás közti kereskedelemben, ezt a szankciók csak katalizálják. Ennek erős hatása lesz Nyugaton is, méghozzá nem kellemes. Több ország egyértelműen arrafelé gravitál, nem véletlenül. Afrikai államok egész sorában például nem az AI hiánya nyomasztó, hanem a gabonaféléké és a kínai tőke sokszor olyan területeken landol, ahol ezelőtt semmi nem volt. Ezek a befektetések hosszú távú, potenciálisan akár több évszázados gazdasági-hatalmi berendezkedésnek ágyaznak meg bányászati és infrastrukturális projektek formájában. A történelem folyamán láttunk már hasonlót, csak a szereplők változtak. De vajon hány hasonlóan jövőbe mutató projektet indított az Európai Unió, hogy a jövőben ne legyenek ellátási problémái?

    "ezalatt azt erted, hogy dragabb lett a trappista egy brutalis haboru kozepen? hat, azert ez nem akkora para"

    Amikor látványosan zuhan az európai gazdaság versenyképessége, a megélhetési nehézségekről szóló híradásokkal van tele az európai sajtó, az amerikai tőzsde 52 éve nem zárt olyan rossz első félévet, mint tavaly, 40-50 éves inflációs rekordok dőlnek meg, akkor azért már többről van szó, mint a trappista megdrágulása. De ezt mindketten tudjuk.

    Hi!King

    "Mondom ezt úgy, hogy szívesebben látnám Európát az élen"

    Naná, én is. De Európa sajnos átaludta az elmúlt évtizedeket, egy rakás fontos fejlesztés maradt el kulcsfontosságú ágazatokban, mások versenyképességét pedig a policymaker körben meghozott balfasz döntések ásták alá, ezért nézzük most hátulról az élmezőnyt.

    szabi__memo

    Szívesen kitárgyalnám itt a szankciós témát hidd el, de akkor tényleg letiltanak.

    archie17

    Nyilván lehet vitatni Fukuyama hatásának erősségét, bár napi szinten köszönnek vissza a gondolatai a politikusok beszédeiben, a mainstream médiában, vagy akár ezen a fórumon is, ahányszor csak az autokrata berendezkedésről és/vagy Kínáról értekezik valaki. Szerinted kinek a hatása erősebb a témában? A shadowbull által felvetett Huntingtoné? Fontos, de messze nem befolyásolta ennyire a liberális fősodor felfogását (szerintem amúgy sokkal reálisabb). Legutóbb amúgy A kapitalizmus újratervezését olvastam kicsit hasonló témában, egész jó gyűjtemény érdekes felvetésekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Hi!King #640 üzenetére

    Az én felfogásom soha nem az volt, hogyan tudnék spórolni, ennél sokkal fontosabb, mennyit keresel és képes vagy-e a megkeresett pénzt hatékonyan befektetni. Az előbbi inkább az alkalmazotti réteg jellemzője erős anyagi korlátokkal, az utóbbi pedig leginkább a vállalkozókra igaz.

    julius666

    Az oroszokra kivetett szankciók miatt Kína és az arab olajtermelők is radikálisan kezdték csökkenteni az amerikai kitettségeiket (elsősorban az állampapírokban), kíváncsi lennék, hogy a Nyugattal szembeni bizalmatlanság megerősödése mekkora szerepet játszik a jelenlegi folyamatokban...

    Ha Kína külker többlete nem finanszírozza az amerikai államadósságot, akkor a keresleti oldalon elszenvedett érzékeny veszteségek magasabb kamatszintet eredményeznek, ami értelemszerűen emeli a hitelek kamatszintjét (ezzel is lassítva a gazdaságot) és így tovább. El lehet képzelni, mi történik majd az európai és az amerikai gazdaságban, ha a tajvani meccs is le lesz játszva...

    Ringman

    Hogy mondjam finoman? Elég sokat elmond valakiről, ha a Nyugat által a legkeményebb szankciókkal sújtott, háborúban álló ország jegybankjának veszteségét képes egy az egyben képes a jegybank elnökének nyakába varrni. :O

    Arról van valami halvány segédfogalmad egyáltalán, hogy ez a veszteség hány százalékára rúg az orosz GDP-nek? Vagy csak láttál egy számot, aztán jött a többi?

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Shadowbull #675 üzenetére

    Ki beszélt most erről, miért kell ilyen hülyeségekkel trollkodni?

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Shadowbull #680 üzenetére

    Értem én, hogy bizonyos szellemi képességek alatt nehéz értelmezni, de én nem az orosz gazdaságot éltettem, hanem a jegybank elnökét tartom zseniálisnak. Szóval fuss neki még egyszer.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz julius666 #683 üzenetére

    Ha nem értesz a monetáris politikához, akkor nyilván kevésbé érdekes, mit és miért csinálnak, vagy hogy mitől jó jegybankelnök valaki.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #685 üzenetére

    "Én nem tudom mitől zseniális (tényleg), de egyáltalán van bármiféle befolyása arra amit csinál, vagy fentről megmondják neki?"

    A világ jegybankárjai között erős elismertségnek örvend (itt ugyan fikázzák a propaganda által etetett trollok, de ennek semmi jelentősége). Hogy mitől zseniális, arra még szakmai képzettség és érdeklődés nélkül is rájössz, ha megnézed, milyen szankciók érték az orosz pénzügyi rendszert és ehhez képest tőlük érkeztek-e a közelmúltban drámai hírek.

    Shadowbull

    Szép náci gondolat az összes oroszt alsóbbrendű hülyének tartani, miközben a másik topicban hangoztatott véleményed szerint a migráció ellenzése már önmagában is rasszizmus.

    Vesa

    Bocs, trollokra nincs időm. :N

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #696 üzenetére

    Ha nem azzal a prekoncepcióval közelítesz, hogy az összes orosz hülye, akinek felülről mondják meg, hogy mit tegyen, akkor azért lejön, hogy nem véletlenül ő a jegybank elnöke és az sem véletlen, hogy az orosz pénzügyi rendszer ennyire jól kezelte az elmúlt 1 évet.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #699 üzenetére

    Egy olyan jegybankelnök tehetségét nehéz kétségbe vonni, még a nyugati világban is általános elismertségnek örvend, róluk talán elhiszed, hogy meg tudják ítélni a kérdést. Azt a végtelenül primitív megközelítést is el kellene felejteni végre, hogy mindenki hülye, aki a másik oldalon ül.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #702 üzenetére

    A jegybankelnökök soha nem magányos hősök, a csapatmunka ugyanolyan természetes, mint egy cégnél, ám mindkét helyen a vezető dönti el, kikre támaszkodik.

    attiati

    Néhányan már így is kiirtottatok minden másképp gondolkodót innen, nem volt elég? Képtelenek vagytok tolerálni, hogy nem mindenki a 444-en olvasottakat adja vissza?

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #707 üzenetére

    Normális esetben a monetáris politika szinkronban dolgozik a kormány gazdaságpolitikájával, azt pedig sajnos elég közelről láthatjuk, milyen, amikor ez az összhang elveszik. Az összhang nem a diktatúrák jellemzője, arról pedig ne legyenek illúzióink, hogy egy parlamenti, vagy egyéb politikai jóváhagyást igénylő poszt elnöki várományosa élvez-e politikai támogatást. Naná, hogy igen.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz PredatorZoli #710 üzenetére

    Pont az a gáz, a gazdaságban vannak ütköztetve ezek a véleménykülönbségek, ez ugyanis pénzbe kerül. Mindenhol van vita, az oroszoknál és nálunk is, hidd el. Az egy másik kérdés, hogy a civakodás a média címoldalain zajlik-e nyilvános üzengetés formájában (mint nálunk), vagy a háttérben. De hogy szakmai viták folynak, abban teljesen biztos lehetsz.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz concret_hp #714 üzenetére

    Értem, hogy erre kondicionált a propaganda, de attól, hogy ismertetem a tényt, miszerint a kínaiak összefogtak az oroszokkal a dollár visszaszorításának érdekében, még nem leszek putyinista, még kevésbé gondolom, hogy Oroszországra fényes jövő vár. Egy értelmiségi ne ezekben a leegyszerűsítéseken alapuló fekete-fehér sémákban gondolkodjon (főleg akkor ne, ha döntéshozói székben ül, mert az ilyen hozzáállás utólag mindig fáj).

    Azért érdemes a nemzetközi gazdasági szaksajtót olvasni, mert ezekről a törekvésekről rendszeresen cikkek születnek, aki meg csak propagandaanyagokon él (mint a legtöbben), azt hiszi, hogy ezek a hírek csupán valami szélsőjobbos összeesküvéselméletből származó agyszülemények. Az amerikai kitettséget az oroszokra kivetett szankciók óta egyre több országban növekvő geopolitikai kockázatként tartják nyilván. Egyre több olyan országban is, amelyek egyébként egyáltalán nem ápolnak rossz viszonyt az amerikaiakkal. De a Nyugattal szembeni bizalom láthatóan megtört és minél inkább teret hódítanak gazdasági ügyekben a politikai elvárások, annál inkább felerősödik ez a folyamat.

    Ha valakinek jólesik, dugja homokba a fejét, ne vegyen tudomást a világban zajló folyamatokról. Erre jó egy véleménybuborék: tele van struccokkal. ;)

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Wn2tl #853 üzenetére

    Az IMF szerint a globális növekedés tavaly szinte a felére esett vissza (6,1 vs. 3,4), idén 3 százalék alatti növekedést várnak úgy, hogy India és Kína adja a globális növekedés felét. Ez az állapot az előrejelzésük szerint a következő 5 évben fennáll, úgy, hogy a fejlett országok (a Nyugat) 90 százaléka tovább lassul. Szóval a magam részéről az amerikai tőzsdei szárnyalásba vetett bizakodást - a balhétól függetlenül is - jópár évig jegelném.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Wn2tl #855 üzenetére

    A topiclakók többsége nem rendelkezik a tőkebefektetéseket illetően globális szemlélettel, az érdeklődésük szinte kizárólag az amerikai tőzsdékre szűkül. A keleti országokba történő befektetés, vagy a nemzetközi gazdasági folyamatok elemzése nehezen mondható slágertémának itt... :N

    "Egyéként abban nem hiszek, hogy ha lassul a globális piac, akkor majd Ázsia szárnyal."

    Messze nem függ annyira Ázsia gazdasága a Nyugattól, mint ahogyan azt a legtöbben az olvasmányélményeik alapján hiszik. A világ 8 milliárd emberéből 1 milliárd él nyugati érdekszférában, 7 milliárd azon kívül, közeledő országot nem látunk, távolodókból azonban sajnos nincs hiány.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Wn2tl #862 üzenetére

    "A gazdaság lehet nem függ annyira, de a tőzsde igen. Kína a kommunista diktatúra miatt egyre elszigetelődik."

    Kína a Nyugattól szigetelődik el, a Nyugat pedig a világ rajta kívül eső részétől, egyre inkább. Ezért uralkodik pesszimizmus a következő időszak növekedési kilátásait illetően és mondja azt az IMF is, hogy miközben a nyugati országokra nehéz évek várnak, a globális növekedés felét Kína és India fogja adni.

    Az Alibaba nagyon jó példa, nézd csak meg: a P/E-je még most is kétszer akkora, mint az agyonhype-olt Apple-é. Az ilyenek a politikától teljesen függetlenül is kidurrannak időnként.

    Mark Möbius sztorija ebben a változatban egy propagandisztikusan csonkított mondat csupán. A pénzét kivihette (a pénz eredetét kellett igazolnia) és tovább vizsgálja a kínai befektetési lehetőségeket. Nem mellesleg ő is úgy gondolja, hogy az amerikai és európai bankválság nem fajul globális válsággá és Kínát nem fogja érinteni. Csak ebből valamiért nem lett szalagcím sehol.

    concret_hp

    Esetleg olvass arról, mi történik az arab országokkal, Afrikával, Brazíliával, Törökországgal stb... Kínával közelednek, a Nyugattól távolodnak, a folyamat a napnál is világosabb.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz erdey_a #867 üzenetére

    Összekevered a migráció irányát a gazdasági együttműködéssel, teljesen demagóg módon, értelmetlenül.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    Srácok, nem áll szándékomban a beszélgetés irányát a feltörekvő piacok felé terelni, felőlem nyugodtan élhettek abban a hitben, hogy a Nyugaton kívül csupán egy 7 milliárdos nyomortelep van.

    PredatorZoli

    Kellő szerénységgel jegyzem meg, hogy a topiclakók erős többségével ellentétben én nem alkalmazottként gályázok és nem is úgy élek. :N

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz PredatorZoli #878 üzenetére

    "Ez minek kapcsán is fontos?"

    Csupán azért, mert az üzleti elképzeléseimet már huszonévesen visszaigazolta és kellően díjazta az élet, szóval a két gazdasági diplomám mellé van olyan track recordom, ami azért segít eldönteni, melyikünk kiabál a pálya széléről és ki is itt a troll. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    Bocs, erre a cicaharcra tényleg nincs időm, de egy-két apróságra azért felhívom a figyelmeteket:

    A topicban tárgyalt játék mérőszáma a pénz. Nem a duma, nem a belinkelt grafikonok mennyisége, hanem a pénz. Drága barátaim, aki ebben sikeres, az nem "bemákolta" (ahogy az itteni legenda szól), hanem összejöttek neki olyan megfejtések, ami másoknak szemmel láthatóan nem. Tudom, nehéz ezt elfogadni. Az ember gyarló, könnyebb abban hinni, hogy a másiknak csak szerencséje volt...

    A hozzám hasonló arcok évtizedek óta az ittenihez hasonló reakciókkal találkoznak. A PredatorZolik és a julius666-ok tucatjaitól hallottuk már, hogy az elképzeléseink miért hibásak és ők persze mindig jobban tudják. "Nehogy azt gondold, hogy ebből milliókat lehet keresni!", "Tényleg azt hiszed, hogy idejönnek majd az angolok a kedvedért?", "Ha ez ilyen könnyű lenne, mindenki ezt csinálná!", "Tényleg azt hiszed, hogy ennyire felmegy majd az ára?" - a fenti mérőszám teljesen egyértelmű ugyan, de ettől még a ciklus mindig újraindul. :)

    Engem az sem zavar, hogy itt többen őszintén hisztek abban, hogy a Nyugaton kívüli világ csak egy kilátástalan, befektetésre teljesen alkalmatlan 7 milliárdos nyomortelep. Viccesnek találom, de nekem tényleg nem fáj. :N Az sem zavar, hogy kollektív bizalmatok van a kettős adóztatás rendeződésében és abban, hogy az IMF és a befektetési bankárok várakozásaival ellentétben a nyugati gazdaságok fognak szárnyalni a következő években, nem pedig India, Kína és a feltörekvő Ázsiai országok. Fektessetek be oda, a végén úgyis megint egyértelmű lesz a matek. :D ;)

    Utolsó hozzászólás volt.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Ringman #1162 üzenetére

    Végülis csak Kína, az arab országok, Oroszország, az Asean-országok, Brazília, Törökország, Dél-Afrika és még néhányan dolgoznak a dedollarizáción, úgyhogy mindenki megnyugodhat, semmit nem számít, orosz propaganda az egész. :))

    De most komolyan, a politikai szimpátia egy dolog, a csőlátás egy másik. Ostoba, aki a befektetési döntéseinél, ezeket a gazdasági folyamatokat nem veszi figyelembe.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #1164 üzenetére

    Ezeket a folyamatokat a háború és a dollár fegyverként történő felhasználása katalizálja. Nem az számít, hogy most mi a helyzet, mert a keretrendszerek csak most állnak fel. Az a kérdés, mi lesz 5 év múlva - az irány teljesen egyértelmű, csak Zsidayéknak muszáj Telex-kompatibilisnek lenniük.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #1166 üzenetére

    Azért ugye lejött, hogy Zsidayék a Telex propagandájához igazodó módon a Swift-rendszeren belüli pénzmozgással próbálják az álláspontjukat igazolni, miközben az említett országok éppen a hasonló, nyugati dominanciájú keretrendszerektől szabadulnak meg?

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Vesa #1171 üzenetére

    Amit a magadfajta emberek a Kreml propagandájának tartanak, arról ma már a CNN-en beszél az amerikai pénzügyminiszter. Le kell jönni a Telexről, ne csak propagandát olvass. ;)

    Ixion77

    "A dollárdominancia potenciális csökkenése ennél lényegesen komolyabb úgy. Még US kormányzati szinten is aktuális téma."

    Jelenleg a globális GDP durván 40 százalékát adó országok dolgoznak a dollármentesítésen, szóval az értelmesebbeknek már rég lejött, hogy ez a Nyugatnak kurvára fájni fog. Aki meg őszintén elhiszi, hogy a Nyugaton kívül csak egy 7 milliárdos nyomortelep van, az nem érti az egészet.

    PredatorZoli

    Az a kisebb része, de közelebb van az itt fórumozók lehetőségeihez és a topic témájához egyaránt, mint egy cég felépítésének taglalása, vagy az ipari ingatlanokba történő befektetés.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz szabi__memo #1185 üzenetére

    A BRICS önmagában 31,5 százalék + az Asean-országok (Szingapúr kivételével), az arab országok és a többiek. Olvass utána, részletesen írt róla a szaksajtó - tudom, a Telex nem. :))

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz A Zéé #1234 üzenetére

    Engem nyugodtan lehet ekézni, mindig annak a mosolya őszintébb, aki összerakott egy hasonló ingatlanportfóliót, nem azoké, akik vörös fejjel kiabálnak neki a pálya széléről. :N

    A nyugati országok (beleértve minket is) nem éppen a fénykoruk felé tartanak sajnos, a lakosság elöregszik és a legkevésbé sem minőségi cserén megy keresztül. Mi is egyre gyakrabban futunk bele ebből fakadó problémákba, képességhiányos emberekbe, a város belső részein olyan utcai jelenetekbe és emberekbe, amire korábban nemigen volt példa. Nekünk annyiban szerencsénk van, hogy a lakóhelyünkön és a velünk kapcsolatba kerülő emberek tekintetében is szegregálódni tudtunk, de a legtöbb normális embernek ez sajnos kevésbé jön össze.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz concret_hp #1193 üzenetére

    Nem csak az elszámolás pénzneméről van szó, hanem az amerikai államadósság finanszírozásáról is. Egyre több, az amerikai állampapírok nagy vásárlójának számító ország politikai vezetése és jegybankja nyilvánította ki, hogy a jövőben radikálisan csökkenteni fogja az amerikai kitettségeit. Lehet persze teljesen fogalmatlanul azt az ostoba választ is adni, hogy "nem számít, mert a Nyugaton kívül nincs pénz", de az amerikai kamatpálya alakulása gyorsan zárójelbe teszi az ilyen politikailag motivált hülyeséget.

    Mások személyeskedéseire nem reagálok, hogy ki vagyok és milyen érdekeltségeim vannak, továbbra is teljesen lényegtelen itt. Azt a többször hangsúlyozott lehetőséget hónapokon keresztül mindenkinek megadtam, hogy személyesen is megismerhessen. Mivel egyetlen fikázó sem élt vele, a magam részéről ezt azzal zártam le, hogy belinkeltem a világ egyik legnagyobb szállásközvetítő oldalát, ahol a hasonló lakások kimagasló jövedelmezőségéről bárki meggyőződhet. ;)

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Stanlee #1384 üzenetére

    "Meg minding nem ertik sokan, a FIRE az nem azt jelenti, hogy otthon ulsz otthonkaban es rohadsz a TV elott es valami szar obegatos torok sorozatot nezel."

    Pontosan. Nem mellesleg akinek korán összejött, azokat általában nem az "otthon döglök és nem csinálok semmit" fajtából faragták. Huszonévesen már minden anyagi célunkat megvalósítottuk, a 30-as éveink második felében pedig elértük azt az állapotot, hogy nagyon negatív forgatókönyv esetén is van már annyink, amennyiből a vagyon felélése nélkül bármeddig élhetünk az életszínvonalunk csökkenés nélkül. Utána még teljesen új dolgokba kezdtünk (pl. az említett rövid távú lakáskiadás is ezután jött), de ez a része már inkább játék, mint munka.

    Igazán nem is a mi generációnk, az "eredeti tőkefelhalmozóké" érdekes, hanem az utánunk jövőké. Nekünk ugyanis átlagos, középosztálybeli szülők gyermekeiként muszáj volt dolgoznunk, a mi gyerekeinknek viszont már csak miattunk, szülők miatt muszáj. Az induláskori különbség a mi gyerekeink és egy átlagos gyerek között már most is minden téren brutális nagyságú, egy-két generáció múlva - a tőkefelhalmozás folytatásával - pedig még nagyobb lesz. Számomra például meglepő volt a Jövedelem topicban folyó beszélgetés, amiből feketén-fehéren kiderült, hogy az IT-s értelmiség szinte teljes egészének halvány lila gőze nincs a budapesti elitgimikről. Sokan elképzelni sem tudják, hogy a kéttannyelvű sulikba járó gyerekek gyakran két idegen nyelv ismeretével mennek egyetemre.

    Döbbenet... A kapitalizmus mindenesetre új arisztokráciát nevel, még ha sokaknak nehéz is ezzel szembenézni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Mercutio_ #1390 üzenetére

    Mercutio_ & Hi!King

    Ti még mindig ott tartotok, hogy a rendszerváltás után 30+ évvel a piacgazdaságban szerzett vagyonról folytatott beszélgetést a NER-re való mutogatással próbáljátok lyukra futtatni? Dolgozzátok fel valahogy: ezrével kitermelődtek olyan vállalkozók, akik a tehetségüknek köszönhetően lettek milliárdosok.

    Hi!King, nyilván jóleső érzés neked azt hinni, hogy "kultúrájában lumpenproli, de itthon tehetősnek számító rétegről" beszéltek, de nincs igazatok. Ez a réteg világlátott (összehasonlíthatatlanul jobban, mint a magyar átlag), képzett, a gyermekei pedig jellemzően elit oktatásban részesülnek. Pl. a nemrég az amerikai elitegyetemekre felvételt nyert fiú is ebbe a körbe tartozik (családi ismerőseink), a gyerekek magas színvonalú oktatására a család évi 30 milliót költ, mint látszik, nem is eredménytelenül (a srác iskolájában is 8-10 millió az éves tandíj). Az apuka is jóval előbb volt milliárdos vállalkozó, minthogy egy szálloda megvétele miatt elkezdték volna a "független-objektívek" a nevét a NER-lovagok között emlegetni, az anyuka szintén nagyon okos. Ezek az emberek lennének a kulturálatlan lumpenprolik? :)) Ti tényleg azt hiszitek, merő véletlen, hogy a tanulmányi eredménye alapján országos hírűvé lett fiú éppen egy ilyen hátterű családban nőtt fel? A fenét. Ez a réteg nagyon is tudatosan igyekszik az utódainak a legjobb oktatást és minden téren a lehető legnagyobb versenyelőnyt biztosítani. Mint látjuk, sikerrel.

    j0k3r!

    "Az "elitgimik" szerintem inkább a kapcsolati háló felépítése során fontosak."

    Minden szempontból fontosak. Mi is ezt az utat jártuk és nem bántuk meg.

    Paxker315

    Az életben tudatosan keresni kell az örömöket, sokszor egészen apró dolgokban is, ezt gyakran teljesen elfelejtik az emberek. Ez lehet a kertben nyíló magnólia, a szép idő, a sikeresen megoldott feladat, bármi (ideális esetben a többi emberrel fenntartott kapcsolatod harmóniája). A rosszabb napokon lehetőség szerint próbálj ezekre koncentrálni. Az élet tele van ilyenekkel, csak észre kell venni. Az anyagiak sokkal kevésbé fontosak.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz axioma #1407 üzenetére

    "Nem az oktatastol lesz boldog a gazdag gyerek sem."

    Az oktatás azért kell, hogy a szakmájában a lehető legjobban teljesítsen. Hogy később legyen nemzetközi kitekintése, tapasztalata. Pont azért, mert egyáltalán nem "kultúrájában lumpenprolikról" van szó, mint amiben az egzisztenciális különbségeket megemészteni képtelen magyar társadalom széles tömegei (pl. a topic több tagja) szeretnének hinni.

    PredatorZoli

    Többeteket önmagában már az is triggerel, ha valaki jól érzi magát a bőrében úgy, hogy szemmel látható vagyont gyűjtött. Fogalmad nincs róla, milyen házban élek és azt sem, hogy milyen magánjavakat élvezek. Pont azért, mert a szövegeddel ellentétben nem dicsekszem vele sem itt, sem az életben. A magadfajta emberek abban próbálnak lelki vigaszt találni, hogy a hozzám hasonlók biztos boldogtalanok, előbb-utóbb rá fognak b.szni, csalja őket az asszony és hasonló szánalmas ostobaságok. :))

    Mercutio_

    "Nem azt írtam, hogy csak MÁ-ékból áll az"arisztokrácia", de a vagyonosodás és a "centrális erőtér" miatt tetemes részét ők jelentik. És nyilván az intelligencia, műveltség itt sem homogén."

    Oké, akkor a változatosság kedvéért nézzük meg a 444 által mezei partiarcként lefestett Somlait, mennyire igaz rá, hogy a szövegetek szerint a "kultúrájában lumpenproli, de itthon tehetősnek számító réteg" tagja? A srác édesapja az ország egyik legkeresettebb, köztiszteletnek örvendő belsőépítésze, több színvonalas szakkönyv szerzője. Ez a család lenne talán a "kultúrájában lumpenproli"? Vagy a feleségének a családja, akik már akkor vagyonos emberek voltak, amikor a NER fogalmát még fel sem találták?

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz PredatorZoli #1427 üzenetére

    Próbáld megérteni: nem a személyemről szól a topic, úgyhogy kiszálltam a beszélgetésből.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Shadowbull #1431 üzenetére

    Az tök jó, mert soha nem írtam oda. :)) A részemről tényleg léptem.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

Új hozzászólás Aktív témák