Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Hi!King #356 üzenetére

    Annyira nem vagyok azért képben, hogy a különböző kamatperiódusú eszközök hogyan cserélhetők egymásra. Azt gondolnám, hogy az extra kockázatnak extra felára van, pénzt meg akkor tudsz keresni, ha kockázatot vállalsz. Ezért bizonyos szintig minden bank csinálja a "borrow short lend long" történetet. Hogy a szigorú szabályozások mellett annyira hogyan fajulhatott el a dolog, mint a bedőlő amcsi bankok esetén, mint írtam én se értem.

    A lebegő veszteségek pedig pont magát a problémát jelentik, ha az egyoldalú, tehát nincs más ügyletekből lebegő nyereség, valamint adott esetben ugye még kilátás sincs arra, hogy a lebegő veszteségből nyereség legyen tekintve hogy a közel 0-s kamatkörnyezetben vásárolt hosszú kötvényekről van szó, amiknek a vesztesége csak újabb nullás kamatkörnyezetben tűnne el vagy nagyon sok év alatt.

    Ha nem kell eladni a kötvényt (a hitelt meg a felvevő szépen fizeti), akkor konkrét veszteség nem keletkezik. Ha magas szinten ragad a hozamkörnyezet előbb-utóbb probléma lesz, de ez hipotetikus szcenárió, a hozamgörbe nem ezt mutatja.

    Persze a bank sokkal sérülékenyebb lesz, ezt láthattuk.

    Meg akartam nézni egyébként neked jelenleg változó vs fix kamatú lakáshitel milyen kamattal fut idehaza, de bankmonitor szerint nincs jelenleg változó kamatozású hitel. :F

Új hozzászólás Aktív témák