Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Veron #15651 üzenetére

    Nem a kínálat alja volt 😃 A kaszni nem rozsdásodott, a motor járt... kb ennyit tudtam megnézni rajta. Aztán kiderültek az "apró" gondok: beázott a szélvédő tetején, a turbo az úgy működött, mint a mesében (igaz ezt szerencsére egy ideig könnyen megoldottam, mert csak a vákumcsöveket kellett kicserélni, de mire eladásra került, addigra cserés lett volna a turbo), ékszíjfeszítő parton csere, futóműelemek éves cseréje, mert MOT-on nem ment át, sőt kötelező vezérműszíj csere (semmi baja nem volt), mert nem vállalták a MOT-ot, ha nem tudtad bizonyítani, hogy 7 évnél fiatalabb. Az olyan apróságok, mint nem működő klíma, 2x cserés thermosztát, 4 elektromos ajtózár, 2 hátsó féknyereg, radiátorcsere stb. Kb. folyamatos szervizigénye volt, ahogy a másodiknak megvett Seat Leon MK2 PDTDi automata is, csak az eleve sokkal többe került (kaszni hibátlan, váltó jól váltott, a szerelőm is megnézte), de legalább 1 hónapon belül megadta magát a kettős tömegű, tönkrement az ABS szenzor és elrepedt a hengerfej rá még 1 hónapra + elkezdett füstölni, mint a gyárkémény, tehát a turbó is feladta... na akkor adtam el, jelentős bukóval.

    Szóval a használt autókkal nagyon vigyázni kell erre fele, akár a kínálat alja, akár a közepe.

    A MK2-es Seat után ültem fel a Toyota hibrid vonalára egy használt, de Toyota garis MK3-as Yarissal, amivel a legnagyobb problémám az volt, hogy a kereskedés nem programozta fel vásárlás előtt a TPMS szenzorokat és le kellett cserélni a gumikat (és az ablaktörlő lapátot) 1 év után...

    A mostani MK4-en eddig 2 első gumicsere van a listán, bár az még nem volt kötelező, de jobbnak láttam (a régi gumi 3mm-es profillal meg ment fel eladásra). Illetve megszívatott egy Michelin ablakmosó folyadék, és azt hittem az ablaktörlő lapátok haltak meg (csíkosan vagy nem törölték le, de a sima esőt se) és lecseréltem őket... nem kellett volna 😃, így most van egy extra szettem hozzá, ami jó lesz a YC-hoz is.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák