Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Comanche

    tag

    Elég hülyén érzem magam, már 4-5 éve van számítógépem, biztos tudnom kéne, :B de azért megkérdezem! Van két winchesterem, az egykik gyorsabb, erre kerül majd a windows!? Ez eddíg rendben van! Most olvastam, hogy mind a kettő az IDE 1-be menjen, rendben! viszont melyik kerüljön a kábel első csatlakozójára, melyik a másodikra, valamint milyen jumpereléssel, slave, master, hogy jó is legyen, vagy gyorsabb! Bár gondolom, ha jól van csinálva, akkor tudja amit tudnia kell és nem lehet gyorsítani rajta!?
    És van rajta egy cable select mód, az micsoda?
    A író olvasó meg mehet az IDE- 2 - be! Azt hogyan jumpereljem?


    [Szerkesztve]

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

  • Comanche

    tag

    válasz morp #30 üzenetére

    Picit belezavarodtam! :B Tehát az IDE 1 - be dogom a winchester kábelét, amin még két csatlakozó van. Úgy, hogy a kábel hosszabbik része essen az alaplapi foglalat és az első winyó közé!? És ha 2 winyó van a kebelre kötve, akkor a rendszert tartalmazót, tegyem a legvégére, master-re jumperelve... ''Amelyik vinyón a rendszer van, az legyen primary(ide1) master.'' a másikat meg középre slave-re, arra is jumperelve?
    Az író meg az útolsó helyre kötve master-re jum., IDE 2-be dugva!
    Ne haragudj, de nem teljesen tiszta!

    Most a kábel közepén van a nagyobbik(gyorsabb)rendszer winyó, a végén a kicsi lassabb! Azt jelenleg sem tudom eldönteni, hogy mire van jumprerelve, nem nagyon tudtam feldolgozni a bonyolultan leegyszerűsített ábrákat! (A legelső 3,2 GB-os on teljesen egyértelmű a rajz, az összes többi csatlakozóhoz van viszonyítva!) Ezeken meg van amelyiken el van forgatva, ráadásul egyik sem egyforma beállításu! Lehet majd lefényképezem és beteszem ide...Tegnap 3-órát közdöttem vele,mert beraktam az újat, a pici helyére( a kábel végére) gondoltam megformázom aztán majd kipróbálom, addíg meg tárolok rajta dolgokat! Megformázni megformáztam egy particiót rajta, aztán azzal már nem tudtam többet elindítani a gépet, bebootolt, de hiányzott neki valami fájl vagy mi és meg is állt! Hiába tettem bele a kicsit újra a helyére,se kép se hang! Aztán ki tudja hogy jumperelve, beraktam középre az újat,(az eddigi rendszer helyére) feltelepítettem a win-t,és felraktam a másikat ami előzőleg rendszervinyó volt a végére! Na úgy elindult, most minden jó, ahogy látom és ki is tudom kapcsolni az utolsót winyot a mobil rack-el, eddíg nem tudtam,mert különben nem indult el!

    csak azt lenne jó tudni, hogy attól függetlenül, hogy most jó és megy, minden oké e és késöbb nem e lesz vele gondom?

    Kicsit hosszú lett és lehet kusza, de talán te azért érted!?

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

  • Comanche

    tag

    válasz morp #32 üzenetére

    Töbnyire! Köszönöm! ;)

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

  • Comanche

    tag

    válasz mr_ricsi #34 üzenetére

    Üdv... :R

    ''... és a tulsó végén mindig kell eszköznek lenni.''
    Akkor ha ez jól értelmezem, ha egy winchesterem lenne, akor a kábel végére kellene kerülnie?!(csak mert olyan még nem volt, hátha...) vagy a CD meghajtót is erre a kábelre teszem, (vagy a kislemez meghajtót?!) nem az IDE 2-be!? Valamint ezeknél ugyanúgy az egyiket slave a másik master-nek kell, hogy legyen?!
    Akkor szerintem sikerült a juperelést is rendesen megcsinálni, bár csak találomra, mert nekem nem teljesen egyértelműek a jelölések és egy darabíg sehogysem működött! Ha lesz türelmem, leszedem megint a winchesterhűtőt (valamiért nem volt egyszerű felrakni...)és csinálok róla képet, hátha...



    [Szerkesztve]

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

  • Comanche

    tag

    válasz mr_ricsi #36 üzenetére

    Bocsánat, :R de..
    az a baj, hogy nem igen értem! Mármint értem, csak valahogy nem akar összeállni a fejemben, de legalább is valószínűleg, hülyeséget csinálok... :B

    Megpróbáltam átjumperelni a winchestereket, de nem működik! (valószínű, azért,mert menetközben már nem lehet ilyet csinálni!?) Megnéztem, a kábel közepén, slave-en van a gyors winchi, (a win-el) a végén a kicsi meg master-en! megpróbáltam átavariálni, de sehogy nem indul el!

    (*) Akkor azt kellene tennem, ha újratelepítem majd az egészet, hogy a középsőt juperelem master-re, feltelepítem, aztán ha kész akkor rádugom a régit amit elvileg felismer és kész!
    (most ha azt kikapcsolom sem indul el...pedíg úgy szeretném, hogy működjön! )

    Csak ezért nem értem, mert írod, hogy...
    ''Mindig a kék csati megy az alaplapba, és a tulsó végén mindig kell eszköznek lenni.
    2 eszköznél sebeségben nincs eltérés, attól függően, hogy a kábelen hova kerül.
    Amelyikről a windowst akarod indítani, az legyen a Master. (Így egyszerűbb.)
    CSel-nél a középső meghajtó lesz a Slave, a szélső a Master. Master-Slave jumperrel ez szabadon megfordítható.''

    Itt a mondat elején, azt értelmezem, hogy a középső slave, a vége a master! Ezt a kábel vagy az alaplap maga dönti el, (így van valami állítva, vagy alapban így ismeri fel őket,) vagy úgy kellene juperelni!? A végén az van, hogy szabadon megfordítható... hát ez most nekem nem sikerült, de lehet, hogy tényleg mert ezt telepítés elött kell csinálni?

    Vagy az a megoldás, hogy a végére teszem a win-es gyorsat masteren, feltelepítem, (mert a ''...túlsó végén mindíg kell ezköznek lennie...) aztán amikor kész, ráteszem középre a kicsit slave-re jumperelve és jó lesz! Akkor elvileg, ki is tudnám kapcsolni, ha nem kell és el is indul úgy a gép?
    /ez fizikailag elég macerás megoldanom, de ha így kell, akkor így kell...

    (*) Akkor ez így elvileg nem jó, mert a végén kell mindenképpen lennie ezköznek...!?





    [Szerkesztve]

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

  • Comanche

    tag

    válasz mr_ricsi #36 üzenetére

    Lehet jobb, ha leírom mit is szeretnék kihozni ebböl az egészböl!!

    A Két winyot nem akarom igazából egyszerre használni, csak a gyorsabbat! Viszont jó lenne, ha a kicsit ki be tudnám rakosgatni anélkül, hogy állítgatni kelljen bármit!
    A Kisebbet viszont megosztanám és arra is feltennék egy particióra egy XP-t, egy másikra pedíg mondjuk egy milennium-ot. Mert van akinek (néha nekem is) kellene!
    Olyankor mikor a kicsiröl akarok bebootolni, (a nagyot nem is akarom, hogy elinduljon)gondolom a BIOS-ban indításnál kell állítani valamit de nem tudom mit!? Na és persze, azt sem tudom, hogy mit kell tennem akkor, ha csak a kicsit indítom el, és ki akarom választani, hogy az XP, vagy a millennium induljon el róla! Persze, ha meg lehet ezt így oldani valahogy?! Tényleg, meglehet?? :F vagy inkább ne akarjak semmit?! :Y

    Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

Új hozzászólás Aktív témák