Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz spuros #2188 üzenetére

    A TV-n lévő optikai kimenet csak arra szolgál, hogy a hang kódolt jelét továbbítsa egy erősítő felé, ha mondjuk egy HDMI-vel kötöttél valamit a TV-re amin jön kép és hang is.

    15K-ért nem fogsz olyan hangcuccot kapni amin van optikai bemenet. Sajnos.

    Sztereó TV-k mondjuk SCART csatlakozóval összekötve egy DVD lejátszóval azért adtak sokszor érdekes hangokat, mert nem tudták lekeverni az 5.1-et helyesen 2.0-ára.

    Ha az O!Play sztereó kimenetére kötsz egy 2.0 vagy egy 2.1 -es cuccot, akkor annak nem lesz gondja ilyesmivel, mert már fejlettebb technikailag és jól szólaltatja meg.

    Hasonló jelenséggel találkoztam Én is régen. Most már jól oldják meg az ilyesmit a DVD-k meg a médialejátszók. Esetleg a jobbak tudnak olyasmit is, hogy "dinamikus értéktartomány vezérlés", sok cuccban úgy is hívják, hogy éjszakai mód, vagy valami hasonló. Ez annyit takar, hogy a lejátszó szoftvere folyamatosan változtatja a hang erősítését, a pillanatnyi igények megfelelően. Ha épp párbeszéd van, azt felerősíti, hogy érthető legyen, ha épp robbanás lövöldözés van, akkor visszavesz a hangerőből, hogy ne üvöltsön a cucc, no meg hogy védje a károsodástól, túlvezérléstől a hangszórókat.

    Szerintem tényleg maradj 2.0 / 2.1 fronton, ilyen kerettel.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák