Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz StormLine #15047 üzenetére

    megint emelted a fórum színvonalát
    Hát ha a te hejesírásod a mérce, akkor ez igazán nem nehéz.:DDD

    nem kéne problémázni
    Akkor ne tedd.:K És szerintem először tanulj meg rendesen magyarul,
    csak utána "kacsintgass" az idegen nyelvek elsajátítása felé...:))
    Például a vesszőt és a nagybetűt sem véletlen találták ki az "okosok".:U
    Shiftből pedig kettő is van a billentyűzeteden/klaviatúrádon/tasztatúrádon.
    (Keyboardodon.:DDD) Tudod, az a két bazi széles gomb a kisujjaidnál...:D

    nem csak a vízszintes látószög fontos hanem a függőleges is de arról sosincs szó
    Hát már hogyne lenne?:F A szélesvásznú megjelenítőket normálisan támogató játékok megnövelik a vízszintes látószöget, míg a függőlegeset változatlanul hagyják. Ez teljesen rendben van... Vannak viszont, amik úgy működnek, hogy a vízszintes marad változatlan, és a függőleges csökken: ez pont hátrányos tulajdonság.:K Ha érdekel a téma, minimum ezt javaslom elolvasni. Azt amúgy hadd ne említsem, hogy az ember felépítéséből adódóan nagyobb vízszintes látószöggel rendelkezik, mint függőlegessel.:DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Davetim

    tag

    válasz StormLine #15047 üzenetére

    Én történetesen hosszú g-vel és a-val szoktam mondani, és sokan mások is, nem véletlenül írják annyian lagg-nak. Így értettem a fonetikus írásmódot. A "legel"-el azt próbáltam illusztrálni, hogy ha már egyszer más magánhangzóval ejtjük , akkor simán mondhatjuk két g-vel is, akkor meg miért ne írhatnánk úgy.
    Amíg hivatalosan nincs magyarítva a szó (helyesírási szótár stb), addig lehet írni akárhogy, a lényeg hogy megértsük. Szerintem a lagg is teljesen világos, miért ne írhatnánk úgy is. Neten meg pláne, itt egyébként is írunk cifrákat :D

    Látószög: Azért jó ha szélesebb a kép, mert az érdekes dolgok általában balra meg jobbra vannak, nem felfele meg lefele. Nyilván a legjobb a teljes gömb képernyő lenne, de ha már valamit le kell vágni, akkor inkább az eget meg a talajt, mint a kanyar végét...
    A 3 dimenzióhoz meg az egésznek semmi köze nincs.

Új hozzászólás Aktív témák