Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StormLine

    senior tag

    válasz DigitXT #15050 üzenetére

    "Akkor ne tedd" <- te csak minden 2. szót olvasol el? vagy csak a kérdőjeleket szűri ki a látásod? Davetim monta hogy nem kéne problémázni, erre kérdeztem vissza hogy azért-e. csakazértse fogom a szükségesnél jobban tagolni hogy megértsd :DDD

    így igaz hogy a szem vízszintes látószöge nagyobb mint a függőleges, ezért nem 1:1esek a kijelzők, de azért túlzásokba ne essünk. az a baj hogy az egyszerű emberek síkon élnek és ezért az a gondolkodásmód ragadt meg bennük hogy csak oldalra kell nézni, és szeretik ha széles és alacsony a kép. (nem kell szeméjeskedésnek venni, ez globális probléma.) az autós játékok is egyszerűek ebből a szempontból de én mégis szeretem őket mert szeretem az autókat. és igen Davetim ott több érdekes dolog van oldalt mint fent és lent, de azért nem annyival hogy pl 4:1 legyen a képarány. azoknál mindig relatív nagyon sok van levágva fentről és lentről. így majdnem teljesen kihasználatlan a 3. dimenzió, ellentétben pl az űrhajós játékokkal. gondolom nem csak TDUra vesztek monitort.

    az írásmódról: #15052 Davetim: a lagot szerintem nem mondjuk más magánhangzóval, hanem pont azzal ami le van írva. az az angol nyelv sajátossága hogy nem mindig "a"nak ejtik az "a"t. ha mindent fonetizálnánk akkor egy csúnya angol-magyar hibrid alakulna ki. amikor egy szóhoz hozzácsapod hogy "ol" akkor se duplázol, pl robotol, maszatol. amikor az angol szónak megvan a magyar verziója akkor miért csinálnád máshogy? persze ha az eredeti szó az hogy lagg akkor hejes lenne hogy laggol, csakhogy nem az az eredeti szó hanem hogy lag. az pedig nem számít hogy egyelőre nincs hivatalos magyar verzió, a nép alakítja a szótárt :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák