Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AnonymusX

    senior tag

    válasz tobias40 #121755 üzenetére

    DHCP arra való, hogy IP címeket dinamikusan kaphassanak a kliensek, de ettől függetlenül lehetnek olyan kliensek, amelyek kliens oldali beállítás alapján tudják, hogy milyen IP címet és hálózati maszkot kell beállítaniuk az interfészre. Amennyiben az IP cím és a hálózati maszk megfelelő, akkor tartoznak a kliensek egy hálózatba függetlenül attól, hogy honnan tudják az IP címet és az alhálózati maszkot.

    Pl. 192.168.1.1/24 beállítás esetén (/24 az alhálózati maszkra utal, ami ilyenkor 255.255.255.0), a 192.168.1.1-192.168.1.254 között lehet klienseknek IP-t adni és ezek így egy hálózatba tartoznak (a .0 és .255 spéci cím) [link] .

    A DHCP-vel a router szabja meg, hogy a klienseknek mi legyen az IP címe, mert a kliensek hozzá fordulnak azért (feltéve, ha kliens oldalon nincs statikus IP beállítás) és ahogy írod, MAC alapján a routerben be lehet állítani, hogy mindig ugyanaz az IP kerüljön kiosztásra az adott kliensnek DHCP-vel. A DHCP tartomány beállítás azt szabja meg, hogy a fenti hálózat mekkora részét szeretnéd dinamikus IP cím kiosztással kezelni, de ettől függetlenül a DHCP tartományon kívüli IP címmel bíró eszközök is a hálózat tagjai lesznek, amennyiben azoknak megfelelők az IP cím és alhálózati maszk beállításaik.

    Tehát IP cím fixálásra:
    Router oldali beállítással: DHCP és MAC cím alapján fixálás, amire bon fórumtárs is utalt.
    Kliens oldali beállítással: statikus IP cím beállítás (viszont aktív router oldali DHCP esetén figyelni kell, hogy DHCP tartományon kívüli legyen, így elkerülve az IP cím ütközést).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák