Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csoszogi

    tag

    válasz Vesztor87 #69602 üzenetére

    én azt csinálmám a helyedben, hogy mint valami mérleg, bal oldalra a panel jobbra a ház, pro kontra stb. No meg az igényeket is, mert sokszor abból egyszerűbb engedni, mint amit a piac kínál. Nekem is volt ismerősőm, hihetetlen igényekkel...aztán lentebb adott előbb utóbb..A felújításban meg az a jó, lehet drabolni, nem kell minden egyszerre. Mi is három körben újítottuk fel a panellakást, most meg jön a negyedik, az ablakcsere, plusz a külső hőszigetelés...:). Vagyis három éve nyaranta pár hétig valaki flexel/fúr/kopácsol a lakásunkban...:) Abban igaza van Rick-nek, hogy panelban túl közel vannak a szomszédok (panelos vagyok tudom :) volt hogy egy hétig nem ment ki a fejemből a "kilenc kis gólya leszállt a tóra..." :) ), de több munkatársam és én is tapasztaltuk a kertes házi léttel járó rossz szomszédi viszonyt is. Ami sokszor nem volt megoldható normális emberi módon, akár csak a paneles sem....

    Volt aki Kistelekről járt be, ahogy kiszámolta olcsóbb autópályán, hosszabb távon is, mint Szegeden házat venni. Deszkről is sokan járnak be, Sándorfalva is egyre jobb, Domaszék, Újszentiván igencsak fejlődik, meg Algyő. Bordányból, Sziksósról több munkatársam is van, különböző pozicióban lévők...meg van egy Félegyházi is, naponta jár be...

    Ezek összeségiben közel vannak, mégis nyugi van, olcsóbban lehet házat találni. Az utazás pénzbe/időbe van, de pl a helyi bérlettel el tudsz jutni Sziksósig. De az összes helyről van olyan munkatársam is aki busszal jár be, kocsi hiányában, gyereket is meg a bevásárlást is megoldva.

    Ha van gyerkőc és iskolás/kamasz akkor lehet gond a nem szegedi lakás, mert ha be akar jönni, vagy délután hazamenni és este moziba a haverokkal, akkor szervezkedni kell. Itt bejön képbe a jó szomszédi viszony, osztálytárs stb. hasonló korú gyerekkel, hogy egyszer te máskor én hurcolászom. Nyilván Szegeden ha csak annyit mondasz neki itt a bérlet, szálj fel a 10-es trolira és a központban szálj le, egyszerűbb.

    Én, körbejárnám autóval/bicajjal ezeket a településeket, személyesen nézném meg egyáltalán bejön-e az adott hely? Van ahol érezni a sertés/marha/csirke szagot, amit nem írnak bele a hirdetésekbe. Tömegközlekedésnek is utána lehet nézni. Óvoda iskola van a legtöbb helyen, este 5-ig nyitva.

    Nagy okosságokat lehet itt mondani, tanácsokat adni. Én kertes házból mentem panelba, már megszoktam habár most nagyon meleg van a harmadikon.... a klímában mi is gondolkozunk, de majd talán jövőre, nem a dömping időszakban.

Új hozzászólás Aktív témák