Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz leia21 #11 üzenetére

    Na,van a tápegység,az a nagy doboz ott hátul,tele tekercsekkel meg mindenféle izéval.Én se tudom mik azok.Az alaplapot rá kell dugni a tápra,és a tápról kapott áramot az alaplap szépen elosztja a proci,videókaresz,vinyó,meg minden között.Kinek mennyi kell,annyit kap.Persze csak ha elég nagy a táp,mert ha túl kis teljesítményű tápot kötsz nagyfogyasztású gépre,nem indul el,mert nincs elég áram.A táp teljesítményét a nevében a pl.:300W mutatja.(300 watt.)Tehát ez a táp 300 W áramot vesz fel.

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • J.J. András

    őstag

    válasz leia21 #11 üzenetére

    hát az AGYNAK inkább a Processzort nevezném, mert az végzi az összes számítási, kódolási műveletet a beépített belső (ASEMBLY ? -de egy infós ezt jobban tudja) fordítójával......-tudod, a programnyelvek legegyszerűbb nyelvezete ( a C++, PASCAL....stb. mind erre épülnek) -na, de ez nem is annyira fontos Neked, a lényeg: a KÖZPONTI EGYSÉG a CPU, szóval legyen ő az AGY (mint neked is van Agyad, de a Tested nélkül nem ér semmit, és így a test= az Alaplap)

    az ALAPLAP típusokokat ChipSET szerint szokták mekülönböztetni, nameg persze milyen plattformra készülnek (AMD-s vagy INTEL-es alá)
    pl. chipsetre: i845P , i865PE, i875P........Intel
    nForce2 .......nVidia
    KT600 ...........VIA
    SiS-655FX.........SiS
    ezek a manapság létező legnagyobb chipsetgyártó cégek........ezek csinálják ezeket a tulajdonképpen speciális ''processorjaikat'' az alaplapokhoz,ezek végzik a kommunikálást a RAM-CPU között, KÜLSŐ PERIFÉRIÁK között, vannak bennük optimalizációk...stb, amiket az alaplapok gyártói ráépítenek az alaplapjukra gyártás során..........és a sok áramkörből felépül az alaplap.....

    és mivel nevében benne ÁRAMKÖR, tehát kell ÁRAM az alaplapnak, meg az egész kócerájnak, mert te sem akarsz otthon sötétben ülni, hogy ''se kép-se hang''...:)

    a TÁP=TÁPEGYSÉG biztosítja a különféle módon leredukált feszültséget a PC összes tartozékának.....,mint pl: VGA, VINYÓ, CD-ROM, és persze ALAPLAP,ami majd még több kondenzátoron és Ellenálláson kersztül adja át a CPUnak, és MEMÓRIÁNAK.....

    na, csumi

    '' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

  • Protoss

    senior tag

    válasz leia21 #11 üzenetére

    Hali!

    Az alaplap nem annyira agy inkább kiszolgáló felület, csatorna, ''titkárnő'', a feladata röviden: kapcsolat, olyasmi mint a házalapja.
    Ezen a ''területen'' vannak elhelyezve az alkatrészek. Az itt elhelyezett alkatrészek (videókártya, hangkártya, cpu, ram, alaplap részei: ide vezérlők, alaplapi chipek) árram ellátása miatt szükséges az alaplapot csatlakoztatni a táphoz. Valamint az alaplapon keresztül kapnak áramaot az usbs eszközök is.

    A tápegység egy szürke doboz (ventillátor van benne, egyből felismered a hangjáról is) a gépházon belül, ez lát el mindent árammal (alaplapon keresztül a fentebbsoroltakat valamint winchestereket, cd-rom, dvd). Az alaplaphoz tápcsatlakozóval kapcsolódik. Ennek van két nagy szabványa, az egyi az AT táp csatlakozóval ellátott tápegységek (régebbi szabvány), napjainkban az ATX tápcsatlakozós alaplapok vannak porondon. Lényeges különbség az, hogy az ATX szabvány tette lehetővé különösebb rafinériák nélkül, hogy az op. rendszer kitudja kapcsolni a gépet. (Természetesen voltak AT megoldások is, de az ATX szabvány foglalta magába)

    Az alaplapok között két nagy csoportot különböztetünk meg általában a pc gépek esetén:
    - AMD processzor fogadására képes,
    - Intel processzor fogadására képes lap.
    A két nagy csoporton belül a processzorok további verzióihoz kell az alaplapot ( egész pontosan az alaplapon lévő chipkészletet) illeszteni.

    Most kérdezz újra, hogy mi nem világos.

    Üdv

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

Új hozzászólás Aktív témák