Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz bluemirage #156559 üzenetére

    Attól is függ mennyi fényt kapott előtte nemde?

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • SupaCow

    tag

    válasz bluemirage #156559 üzenetére

    bluemirage: köszönöm

    "Szép" reggelt ezen az esős napon mindenkinek.

    Land írt a témában egy PM-et és épp most válaszoltam neki. Úgy nézem az üzenet tartalma hasznos a publikba is.

    ________

    Azért csalóka minden ilyen teszt, mert a szemünk teljes sötétben másogy alkalmazkodik a fényviszonyokhoz mint amikor a monitorod nézed. Ha megnézed a luminox fényképét, az ugye érthetően végig konstans. A képen nem tűnik nagy számnak, azt mondaná az ember, hogy ja.. ez is versenyzett, közben a lumineszencia miatt az egyik legjobban olvasható órám este.

    De monitort nézni teljesen más, mert más fényerővel kapja a szemed a képen rögzített értékeket mint mikor én lefotóztam. A monitoron ott vannak még világos sávok, pl a böngésző, meg ki tudja még mi, és a szemed a világos dolgokhoz igazítja, hogy épp mennyi fényt engedjen be. Ezért a kép sötétebb pontjait máshogy látod.

    +1 dolog amiért a kép látványos de kvázi csal.
    Az órákat 20 percig töltöttem egy tök sötét szobában egy energiatakarékos izzóval ami kb 100W -nak felel meg. (kb 20 centire volt a doboztól) Utána lekapcsoltam a lámpát és lőttem az első sort. Ugye mindenki azt látja először és gondolja, hogy aztaku... dejól világít a SKX és a RAY és deszar a Luminox. Közben a Luminox az ami este tök sötétben is pontosan jelzi az órás doboz helyét mert látom ahogy világít :)

    RAY és SKX
    Folyamatosan lehet látni a fényerő csökkenését de nem kell kétségbe esni még a legalacsonyabb értéken is nagyon jól lehetett látni a sötét szobában. A tapasztalat az volt hogy a 20 perces brutál töltés után a ray hajnal 4kor még mindig látható volt, ami a fotózástól számított 5.5 órát jelentett. Persze a szemednek alkalmazkodnia kell a számlaphoz mert ekkor már nem foszforeszkál hatalmas fénnyel, sőt nagyon gyengén. DE látható volt.

    Egy napfényes nyári napon mind a kettő úgy fel tud töltődni napközben, hogy este teljesen megbízhatóan leolvashatók.

    f: @geboleather

  • phranxinatra

    aktív tag

    válasz bluemirage #156559 üzenetére

    Nekem is sarkalatos pont a moziban leolvashatóság (pedig évente kb. 2x ha elmegyek). Olvastam régebben valamelyik külföldi fórumon, hogy egy pali azért adta el a deepsea-jét, mert színházban sehogy sem tudta leolvasni. A vastag, domború, AR-mentes zafír csak tükrözte a gyenge fényt, viszont a lume meg nem látszott, mert annyira meg nem volt sötét. Aztán másnap rakta is ki a hirdetést, és helyette vett egy Subot. :)

Új hozzászólás Aktív témák