Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #2302 üzenetére

    Én azért külön választanám a filmeket a sorozattól. A filmekben lehetett durvulni hiszen az elejétől kezdve szabadabb kezet kaptak ehhez, a sorozatokra viszont nem az volt a jellemző. Amúgy a DS9-os esetnél is azt hittem, hogy Sisko blöfföl, aztán keresgéltem utána az államat de azért 99%-ban nem volt ilyen durva a sorozat. Mondjuk pont a DS9-ban voltak durvább részek, pl. a Hard Time az egyik kedvencem vagy pl. a Visionary, mondjuk szegény O'Brian-nek kijut a jóból több részben is, pl. amikor cardassian fogságba kerül, ott se finomkodtak vele és számomra megrázó élmény volt. Azért alapvetően még így is egy pozitív töltetű világ volt a Picard-hoz képest. Az a baj, hogy olyan alacsonyra került a léc a sorozatok világában, hogy elnézzük ezeket a dolgokat a Star Trek-nek mert jajj de jó, hogy Star Trek. Vagy öregnek vagy idegennek érzem magam, hogy nem tudom hova tenni azt, hogy valaki szerint egy kardozó romulán az rendben van ebben a világban és nyilván több ember ötletelt ezen, engedélyezte, castingolt, senki se szólt, hogy gyerekek ez most vicc? Picard pedig mellékszereplőként botorkál végig a történeten, történnek vele dolgok de nem ő irányít. Modernizált sorozat Star Trek nevekkel, jogokkal. Álmomban se gondoltam volna, hogy ide jut a franchise. Mondjuk meg kell nézni a Csillagkaput is, annak még ennyire se futotta. Valahogy scifi-t manapság csak úgy lehet eladni ha van benne bőven szex/szerelem, meghintve egy kis LGBT kikacsintással és töméntelen akcióval de azzal az akcióval ami olyan gyorsan történik, hogy minimum 2 doboz red bull elfogyasztása kell hozzá, hogy az ember követni tudja az eseményeket, a történet hibáit pedig áthidalják egy kis technoblablával miközben CGI orgiával próbálják elvonni a figyelmet a logikai bakikról.

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák