Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    válasz kolobel #42900 üzenetére

    #42902 Geza26: Bár igazad lenne! De a botrányosan szar látószög nem olyan dolog, amit kukacos vájtszemű júzer keresgélve talál az említett VA-paneles tévéken (vagy akár a tavalyi ász Pana EX780-akon), az konkrétan pofánb@ssza azt, aki látja és jobb kijelzőkhöz szokott.

    A tapasztalatok a W80C széria 55"-os változatára vonatkoznak.
    Az volt két éve a FHD csúcsa, akkor X-Reality Pro procival, natív "100Hz"-cel, 3D-vel. Akkor még éppen csak a 4K szériában indult a Triluminos, de nagyjából a mostani XF85 (EU-n kívül és tesztekre kereséshez X85F) széria felel meg neki. Panel betekintési szög szempontjából viszont nagyjából ugyanazt lehet várni tőlük.

    Az XF9005 a tavalyi XE9005 hullámain evez és többet ígér (X-Reality X1 proci helyett X1 Extreme mellett még finomabb mozgásjavítást), rondább talppal és gagyibb kivitel érzetével.
    Vannak olyan vélemények, hogy az XF90-esek rosszabb látószöggel rendelkeznek, mint az XE90-esek, de ez akár a panellottónak (a Sony az azonos széria és méret esetén sem minden tévébe ugyanazt a panelt szereli, van, amelyikbe vacakabbat, van, amelyikbe jobbat) is betudható.

    65"-ös képátlóval egy agyontömörített SD tévéadás szerintem még a legjobb Sony képfeldolgozás mellett is meh-kategória 4 méter alatti távolságról, 720p talán a "szódával", 1080p jó, a 4K meg pazar közelebbről is, legalábbis, amiket eddig láttam otthoni körülmények között (Sony-kat az elmúlt három évből).

    LG B8-nál ugye a 300 sorra korlátozott mozgásmegjelenítés, a panel inhomogenitás, a beégési hajlam, a "fűtőtest"-jelleg, ami visszatarthat.
    Sony, bár LG panellel szerelt, jobb elektronikákkal jobb képet ér el (sokak szerint), Panasonic meg elvileg kalibrálás előtt is a legjobb színhelyességet tudja.
    Én adnék még pár évet az OLED technológiának, mielőtt ilyen árakon vennék. Ha pedig kiakaszt a gyakorlatban majd a VA-panelek nem szemből történő nézése, akkor legfeljebb egy legolcsóbb LG-csóróoleddel húzd ki majd azt a kb. 4 évet, mire remélhetőleg lesznek normálisabb OLED-ek.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák