Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • potyi23

    senior tag

    válasz Mágus2 #9355 üzenetére

    Kuplungot nemreg csereltem.Biztosan emlekeztek,h kb 2 honapja irtm ide valto problemaval.Azota ezeket kovettem el : Idezek egyik forumrol :

    egy hete sikerult valtot szereznem ,ma reggel sort keritettem a cserere,egyik havernal van godor,es neki ugortunk.akkor: lehuztuk a váltot,kivittuk a gordorbol,letettuk ,majd elkezdte a haverom bontani rola a cuccokat amik a masikra mennek.De en idokozben olyat vettem eszre h a kar mozgatasa kozben a kinyomocsapágy az én váltomon kb 1cm vel lejjebb emel ki mint az idegen valto. de a heverom is eszrevette,h a masik masik valtonak a csonkja amire a valtokulissza megy joval hosszabb mint az enyemen,es meg valami vasdarab is volt raforrasztva gyarilag.Azt talalta ki,h metszunk el a tengelybol,majd furjuk rajta lukat.en ezzel nemvoltam elragadtatva,mert mm pontosan kell kifurni a lukat,es lehet meg josem lesz. en kitalaltam azt h a egesz kinyomo egyseget tegyuk at az enyembe,es rakjuk vissza az enyémet.Hát igy lett,kicsereltuk,válto fel,olaj vissza,feltengelyek vissza. eredmeny : Vajpuha kuplung konnyebb kapcsolasok,de meg mindig nemlett az igazi.Szerintem a Bovdenom nemlesz jol beallitva . ERRE Kernek segitseget toletek fotoval ! AMIKOR teljesen kinyomjátok a pedalt,akkor a motorterben az elre allitott vas ami a kinyomocsapagyat mukodteti, mennyire van a válto oldalátol. En ma ahogy elneztem a levett valtonal telejesen hozzakellene érni szetkapcsolt allapotban.De nálam nemigy van,csak kb kozeptajon van.

    Ezt kb mar 1 honapja csinaltam,azota megintcsak nembirok rajonni. Megkellene probalnom vennem masik bovdent.
    kep a valtomrol :

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák