Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz prokxy #23113 üzenetére

    Alaplap hibalyabol vagy egyszeruen olyan a proceszor ?

    off: nem is tudom igazan mit mondjak, amulok es bamulok hogy mit tud az i7-es. En FX-6100-rol tertem atal, hihetetlen. Aritmetikaban az FX 4,66 ghz-en elkinlodot 47 percig, i7-nek pedig 4,5 ghz-en 18 percre van szuksege. Es ha belegondolok hogy kb 60 %-al kerult tobbe az alaplap es proceszor.

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • katt777

    félisten

    válasz prokxy #23113 üzenetére

    Próbálj proci helyett VCCIO, vagy CPU PLL feszt emelni, 4.5GHz-et el kellene mennie 1.3V-on, az átlagos képesség (nálam 1.288). Sok helyütt vettem észre, hogy nem a CPU-nak kell fesz. Irányadó lehet, hogy hol száll el a proci. Ha 2. v. 4-5. kör után, akkor tutira CPU-fesz a hunyó, ha 6-7, v. 12-13. (ezért sem javasolt 20 kör alatt futtatni a tesztet), akkor CPU PLL (úgy látszik, 6-7 kör kell neki elakadni), de ha 12-13. után emeltem még, akkor 18-19-nél és felette sem volt már hiba. VCCIO fesz-hiánynál 9-10. körben akadt el, de lehet, hogy mindez csak nálam alakul így. CPU PLL-nél mondjuk csak 4.6GHz-en és Ultra Fast reakcióidővel kellett PLL-lel 1.8V fölé mennem, amúgy elvolt default-on, lejjebb meg még annyi sem kell neki. VCCIO-emelésre nagyobb RAM-méret, és több modul esetén van szükség (tehát 2x2-höz képest 2x4GB-nál is). Ezeket nézd meg. (Táblázatomban láthatod az eloszlást, bár természetesen az is csak irányadó, mivel nincs 2 egyforma rendszer.)
    A megtévesztő az, hogy gyakran a CPU-fesz emelés is segít, de feljebb sajnos kijön a hiba, mint nálad is. Persze, lehet, tényleg gyenge a proci, de én ezt tartom a kevésbé valószínűnek.

    tomic: Mert van, akinek az ilyesmi fizikailag fáj, főleg hogy véletlenül nem lehet így elírni. ;) Bár szerintem lala42-ben is pont ez a kérdés fogalmazódott meg. :D

    miklosss2012: És ehhez még i7 sem kell, elég egy tuningolt i5. Én anno E8400-nál menekültem vissza a csúcs AMD X2-es konfigomról Intelhez, és már érzésre is 2X gyorsabb volt a rendszer ugyanakkora órajelen. AMD küzdhet, csinálhatnak neki 1-2 spéci tesztet, hogy lám, megveri az Intelt, de a gyakorlat azért az Intelt igazolja. Lefogadom, a Ferrari is gyorsabb lenne, ha nem AMD-t használna. :(( :W

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák