Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    válasz Takika14 #125151 üzenetére

    Áprilisban a tévének kinéztem az 50MU6102-t, az itt kapott segítséggel lett 55MU8002.
    A hang is így járt, a házimozi belépő és haladó topikokban, lebeszéltek arról, amit kiválasztottam.

    Az összekötés sorrendjében.

    Médialejátszó: MINIX NEO U9-H + High Speed HDMI kábel (ez jár hozzá). Ebbe kellett egy Kingston 16GB microSDHC, amire Coreelec+Kodi médialejátszó program kell, ez együtt települ.

    Erősítő + hangfalak: Denon AVR-X1500H + Dali Spektor 6 5.0 + Dali Alteco (magassági a Dolby Atmos és DTS:X-hez). A Dali Alteco egyelőre a frontok tetején van, mert nem engedte a feleségem a frontok fölé a falra tenni, a mennyezetre szerelésnek esélye sincs. De olyan hosszú kábelt kapott, hogy ha eljön az ideje fölteszem a falra. :K
    (A surround back olcsóbb 2x1,5 mm2-es, a többi jobb QED 2x2,5 mm2 hangfalkábelt kapott.)

    Az erősítő és a tv között Hama Premium High Speed HDMI kábel van.

    A tv 5 GHz-es WIFI-n: 55MU8002.

    A Minix és a Denon is lehetne WIFI-n, de UTP kábelen vannak.

    A Kodit nem használtam, most PC-n tanulom meg, mert könnyebb mint távirányítóval.
    A Denonnak kiváló az angol nyelvű kézikönyve (278 oldal), a magyar (281 oldal) itt-ott nincs lefordítva, erőltetett magyarítások vannak (rúter, förmver).

    A régi kedvenc számaimat FLAC-ben innen szedem le:
    [link]
    Az erősítő DLNA-n eléri a zenéket, ilyenkor kihagyom a Minixet.

    Ezt a két videót most néztem meg PC-n fejhallgatóval, ma kipróbálom hogy szól hangfalakkal.
    A hangerő csúszka 1/3-ra állításával szabad kezdeni.
    [link]

    Ezt csukott szemmel, mert csak képek vannak.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ha érted, akkor már elavult.

Új hozzászólás Aktív témák