Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferke66

    tag

    válasz ribarszki #595 üzenetére

    Szia "ribarszki kollega"!

    Megérkezett a Neato Botvac D95 Connected.Hazai vásárlás volt a Robotguru jóvoltából,mivel fontos volt számomra a garancia,tartozékok és mellesleg a gyorsaság.Első körben regisztráltam a készüléket,majd lecseréltem a 2.0.0 SW-t az újabb 2.2.0-ra.Az applikáción illetve az Apple Watch-on keresztül is kiválóan működik,aminek nagyon örülök.A hálószobában próbáltam ki így hírtelenjéből,kíváncsi voltam hogy teljesít mennyire okoz neki gondot 1-1 "zegzugosabb" eldugottabb terület.Van egy rész ahol éppen hogy a szélessége miatt alig tud beférni,de csodák-csodája gyönyörűen betalált oda is majd az elvégzett munka után a szűkebb bejárat ellenére minden nehézség nélkül kijött onnan is.Bevallom ez volt az a rész számomra amit úgy gondoltam problémás lesz,de pozitív csalódást okozott számomra,leküzdötte szépen.Szőnyegen használtam,ha szükséges volt a hátulját megemelte bejárta pontosan a területet.Egy tesztben olvastam hogy körülbelül egyharmad-kétharmados területekre oszt ketté. Ezek után a nagyobb kétharmados terület teljes kerületét körbejárta, majd ezt a részt is ketté osztja.Először mindig az aktuális tisztítandó terület kerületét járta körbe, majd ezen belül szisztematikusan sávosan takarított körülbelül 4 cm-es átfedésekkel.A leírások szerint azért bontja fel a nagyobb helységeket kisebb területekre, mert így a navigációja még pontosabb, és biztos nem hagy ki lefedetlen részt a takarítás végén.Piros szőnyeg fekete mintákkal (ez volt a hálóban a legnagyobb felület) hibátlanul navigált,bár azt is észrevettem hogy volt egy rész ahol fehér színü papírdarabokat szórtam le,ott több időt töltött és addig forgolódott míg eltüntette onnan.Mint írtam az applikáció is jól vizsgázott,átlátható egyértelmű.Ráadásként az eredményt feltölthetem az iCloud-ba mint Apple user.És legvégére hagytam a lényeget:Én úgy gondoltam hogy egy aránylag tiszta (legalábbis szemmel láthatóan) szőnyegen átengedem úgy sem tud már több piszkot összegyűjteni rajta..Amikor kinyitottam a portartályt akkor esett le az állam,hogy ezek ellenére mennyi mindent tudott még összeszedni..! :Y Csatlakozom azon kollegák véleményéhez hogy ezt a dolgot már hamarabb meg kellett volna lépni,nem vitás.Azt kell hogy mondjam,a te cikked keltette fel az érdeklődésem,alapból elég szkeptikus voltam ezek iránt.De nem kérdés hogy egy nagyon hasznos "kütyü" ez,ettől a naptól szoros barátságba kerültünk az én "Rozikámmal" :C mert így neveztem el.Egy kérdés maradt már csak ezután,te hogy tárolod?Arra gondolok hagyjam a dokkolón,ahogy látom így kikapcsol magától de a két funkció gomb (házikó és spot mód) ennek ellenére világit.Tudom a menüben ez kikapcsolható,de a véleményedre lennék kíváncsi..
    Egyúttal szeretném megköszönni a segítségedet,a remek cikket ami felkeltette a kíváncsiságomat..

Új hozzászólás Aktív témák