Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Dorian #4761 üzenetére

    - Várhatóan megkapjuk majd a 2 rend. egys-re vonatkozó dupla rezsikeretet, így bőven benne leszünk a kedvezményes mennyiségben. Ilyen esetben milyen módon kapjuk vissza a piaci áron kifizetett és a rezsicsökis közti különbség árát (átalányban vagyunk)?

    jó kérdés, szerintem erre nincs protokoll (mint ahogy vsz. arra sem, ami húgoméknál lesz, hogy közben lesznek nagycsaládosok)

    lehet az a legegyszerűbb, ha átírjátok az órát családon belül, akkor lesz egy elszámolás :)
    meg be lehet állítani más átalányértéket, lehet módosítani, h átalány legyen vagy ne, etc

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Dorian #4761 üzenetére

    Sajnos nincs topikgazdánk, így nem tudom, hogy ki írhatna egy jó összefoglalót, mert az általad feltett kérdések naponta előkerülnek, jó lenne az ilyen kérdésekre csak egy linket adni az összefoglalóra.

    Addig is a konkrét kérdésekre a konkrét válaszok:

    - Ha Opus elosztónál vagyunk, akkor szinte biztosan fűtési profilba kerültünk? Hajmeresztő számlák jönnek, pedig a kazánt még be se kapcsoltuk, vízmelegítés és főzés történt csak.

    Sajnos úgy néz ki, hogy az OPUS-TIGÁZ (de valószínűleg több más gázelosztó is) a fogyasztók túlnyomó többségét egy nem pontosan érthető döntés következtében a csak fűtési profilba rakta. Ez nagyon nem fogyasztóbarát döntés, az lett volna fogyasztóbarát, ha mindenkit a vegyes profilba raknak. A csak fűtési profilban lévő fogyasztók a nyári hónapokban nem jogosultak rezsicsökkentett áron gázt fogyasztani, ha van fogyasztásuk, azt versenypiaci áron számlázzák ki nekik :(

    - Mi a módja ennek a megváltoztatásának?

    Csakis a számlán szereplő illetékes gázelosztónál lehet ezt kezdeményezni, az MVM ügyfélszolgálatnál nem. Az illetékes gázelosztó ügyfélszolgálatát kell hívni, ott kell kezdeményezni a fogyasztói profil módosítását. Email útján is lehet, de az lassúbb. Amelyik gázelosztónak van videochat szolgáltatása ott is lehet ezt intézni.

    - Jól gondolom, hogy idénre ez már mindegy, hiszen amíg átfut már rég fűtési időszak lesz?

    Igen, ezt jól gondolod, a gázelosztónál kezdeményezett profilmódosítást a gázelosztó jelzi az MVM-nek, akik a következő havi számlázási időszak kezdetétől veszik ezt figyelembe. Mivel szeptember 19-től a Magasságos 20 Éves Időjárási Profil szerint már fűtési időszak van, ezért ettől a dátumtól a fűtési profilban lévők is rezsicsökkentett áron használhatják idő és hőmérséklet arányosan egy képlet szerint a gázt.

    - Várhatóan megkapjuk majd a 2 rend. egys-re vonatkozó dupla rezsikeretet, így bőven benne leszünk a kedvezményes mennyiségben. Ilyen esetben milyen módon kapjuk vissza a piaci áron kifizetett és a rezsicsökis közti különbség árát (átalányban vagyunk)?

    Ezt még senki sem tudja, a szabályok szerint az éves számlázási fordulónapon (amikor leolvassák a gázt és kiderül a valós fogyasztásod) kellene rendezni a többletet. Csakhogy az új szabályrendszer augusztus 1-jén indult, így valószínűleg 2023. július 31-én lesz egy rész-leolvasás (vagy kötelező fényképes diktálás), amikor rendezik a számlát. Ha akkor a fogyasztásod alatta lesz az 1729 köbm-nek (vagy a te esetedben az 1729 köbm duplájának), akkor visszakapod a pénzt (a szabály szerint 1000 Ft alatti különbözet esetén beszámítják a számlába, 1000 Ft feletti összeget visszaadnak neked)..

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Calogero

    addikt

    válasz Dorian #4761 üzenetére

    Ha Opus elosztónál vagyunk, akkor szinte biztosan fűtési profilba kerültünk?

    Nálam is az Opusz az elosztó, és úgy néz ki, hogy én vegyesben vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák