Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabaizoli

    tag

    Sziasztok!
    Netezős gépbe kellene proci (online meccsek, flash tartalom, youtube, skype...)
    A4-es procit néztem~12 ezer, (A4-6320, legújabb, Benchmarkon is elég magas ~2500 pontot kapott, ami az intel G1820-nak felel meg kb.), vagy esetleg a jövőre gondolva lehet a6 menne bele...abból is a "legújabb",A6-6420.
    Videókártya rész ezekbe a legjobb, sorozaton belül...
    Esetleg ilyen felhasználásra elég lenne az Intel G3220 vagy a G1820 integrált videórésze is vagy ott azért lehetnek problémák HD-s flash lejátszásakor?
    Procierőben tudom hogy jobbak, csak itt nem tudom elsősorban mi számít...
    Minél olcsóbb gépet szeretnék, tehát kérdés az is szükséges-e számomra netre az A6 vagy a jövőre nézve azért megéri pár ezerrel eggyel erősebb procit venni...?

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!

    Netre kellene gép olcsón, főleg élő sportközvetítés HD, flash, youtube ilyesmik...
    Használtban gondolkodom, főleg AMD, ezekben jobb az integrált videókártya (ATI HD) mint az Intelben, külön kártyát pedig nem szeretnék, nem játszom ugyanis...
    Ezt néztem ki:
    HP 6005 PRO SFF (2010-es gép)
    Állapot használt
    Processzor AMD PhenomII B59 2x3400MHz (am3+)
    Chipset AMD 785G
    Memória 4GB DDR3
    Merevlemez 250GB sata
    Optika DVD író
    Grafikus kártya ATI HD4200 max. 512MB Dx10.1 alaplapi
    Alaplap HP Pro 6005
    PCI-E foglalat 1db 16x low profil / 2db 1x
    Sata / IDE 4 / -
    PCI Slot 1
    Ps2 / USB 2 / 8
    Com / Lpt 1 / -
    Ház típus Fekvő/álló (Desktop)

    Memória vegyes márka 2x2GB DDR3 1333MHz
    Általában Samsung, Hynix, Kingston, Kingmax

    40 ezer házhoz szállítva, 1 év garival.
    Kérdésem hogy a fenti oldalak mennének vajon szaggatásmentesen ezen a gépen? Feleslegesen nem szeretnék rá áldozni egy forintot sem....nem nagy élmény akadozva nézni egy meccset....
    Ez ugye "gyári" HP gép, ha probléma van vele, tudom az alkatrészeit cserélni (pl. tápegység)?, driverek, programok, frissítések elérhetők hozzá könnyen?
    Egyébként jól sejtem hogy ez halk, takarékos, megbízható gép alapjában véve? (tápra ~300W PFC-t ír...)
    Válaszokat előre is megköszönöm...

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!

    Olcsó netes gépbe (flash,youtube,online sportközvetítés HD) kellene proci "hosszú" távra, mostani gépem is 10 éves....
    Ezek között nem tudok választani:
    1. Intel G3220 (erős CPU de IGP gyenge, nem fog akadni esetleg netnél emiatt?)
    2. Amd Athlon 5350 (4 magos-netnél számít ez?, IGP "erős", AM1 platform-fejleszthető később?)
    3. Amd A6-6400K APU FM2+
    Ezek lennének, Intel talán jobb megoldás lenne, RAM-ra sem annyira "érzékeny" mint az AMD, viszont a Haswell IGP ami benne van az nem tudom mire elég...(netre gondolok, játszani nem szoktam egyáltalán....)
    Laikusként kérdezem a procinál számít a MHz, illetve Ram-nál is vagy inkább az időzítés számít?
    Esetleg netnél semmit nem fogok ebből észrevenni? (1333MHz vagy 1600? CL9 vagy CL11?)
    Procinál G3220 3GHz, AMD A6 3,9GHz, Athlon 5350 2.05Ghz, ezt magonként kell érteni?
    Másik kérdés a fejleszthetőség illetve a támogatottság....AMD-nél ha jól tudom support jobban meg van oldva...

Új hozzászólás Aktív témák